Porównaj oferty
Pompa ciepła Bosch opinie
OptimalEnergy

Pompa ciepła Bosch opinie

3.83 (6 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Marka Bosch w swoim portfolio produktowym posiada wiele różnorodnych urządzeń. Niektórzy znają ją bardzo dobrze z produkowanych przez nią elektronarzędzi, inni z systemów klimatyzacji lub rekuperacji, warto jednak wiedzieć, że zajmuje się ona także produkcją wysokiej jakości pomp ciepła, które pozwalają wygenerować duże oszczędności na ogrzewaniu budynków i bazują na odnawialnych źródłach energii. Co więc można znaleźć w ofercie marki Bosch obejmującej te produkty?

Nazwa spółki

Bosch

Adres siedziby

-
, ,

Powietrzna, gruntowa czy do ciepłej wody użytkowej? Jaką pompę ciepła Bosch wybrać?

Marka Bosch w swojej ofercie oferuje trzy kategorie produktów. Z czego pierwsza z nich obejmuje powietrzne pompy ciepła, które składają się z urządzeń zewnętrznych i wewnętrznych połączonych ze sobą za pomocą rurociągu wodnego. Oferowane są one w wersjach monoblok oraz optymalnej wersji split.

Drugą kategorią produktów są gruntowe pompy ciepła Bosch, które poszukują energię do ogrzewania, jak sama nazwa wskazuje z gruntów. Wymagają one wobec tego wykonania niezbędnych odwiertów, jednak zapewniają tym samym pełną niezależność dla ich użytkowników.

Ostatnia grupa produktów marki Bosch to natomiast powietrzne pompy ciepła umożliwiają nie tylko ogrzewanie budynków, ale także podgrzewania wody użytkowej. Cechują się one wbudowanym zasobnikiem w wersji 200,250 oraz 270 litrowej i gwarantują ciepłą wodę dla ich użytkowników bez żadnych kosztów. Ich dużą zaletą jest to, że mogą być łączone z istniejąca już instalacją C.W.U., dzięki temu sprawdzają się także podczas modernizacji budynków.

Typy i moc pomp ciepła Bosch

Każda z trzech kategorii produktów marki Bosch posiada dodatkowo także wiele wariantów produktów, które wchodzą w skład całej oferty tej marki.

Powietrzna pompa ciepła Bosch Compress 7000i AW

Ten model pomp oferowany jest w 4 wersjach typu monoblok:

 • AWE- o mocy 9 kW,
 • AWB- wyposażonej w zawór do współpracy z kotłem,
 • AWM- zintegrowane z 190 litrowym podgrzewaczem wody o mocy 9 kW,
 • AWMS- z 184 litrowym podgrzewaczem wody i grzałką o mocy 9 kW.

Dostępne w wersjach o mocy od 7 do 17 kW

Z kolei wersja split obejmuje modele:

 • AWES- o mocy 9kW
 • AWBS- z zaworem mieszającym do kotłów,
 • AWMS - ze 190 litrowym podgrzewaczem i grzałką 9 kW,
 • AWM SS- ze 184 litrowym kotłem i grzałką o mocy 9 kW.

Gruntowe pompy ciepła Bosch

Modele gruntowe tej marki to natomiast tylko dwa produkty, z czego jeden z nich cechuje się kompaktowymi wymiarami. Oba te modele dostępne są w wariantach o mocy 6, 8, 10, 13 i 17 kW. Wyróżniają się one szerokim możliwościami ich zastosowania zarówno w budynkach jedno, jak i wielorodzinnych.

Powietrzne pompy ciepła Bosch do podgrzewania wody

Pompy ciepła Bosch do podgrzewania wody to natomiast dwa modele Compress 4000DW oraz 5000DW, cechują się modułową konstrukcją, a także możliwością łączenia ich w układzie kaskadowym.

Ponadto oferta marki Bosch obejmuje urządzenia, które mogą być wykorzystywane zarówno wyłącznie w nowo powstających budynkach, jak i tych modernizowanych i przygotowywanych do wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Dzięki temu każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Ile kosztuje pompa ciepła Bosch. Cennik

Szeroki wybór pomp ciepła Bosch sprawia, że cieszą się one dużym zainteresowaniem, dlatego też marka ta na swojej stronie udostępnia cennik dla osób chcących poznać ich ceny. Warto jednak pamiętać, że ujęte w nim ceny produktów mogą ulegać zmianom ze względu na dobrane do nich akcesoria czy też inne parametry. Dlatego też najpewniejszym rozwiązaniem dla osób, które interesuje koszt instalacji produktów tej marki, jest skontaktowanie się z przedstawicielem firmy Bosch za pomocą formularza kontaktowego. Dzięki temu specjalista będzie mógł dokładnie oszacować wielkość inwestycji, przeprowadzić dobór pompy ciepła obliczenia nie są łatwe, do potrzeb użytkowników i podać cenę, która może wahać się w zakresie od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć zbędnych rozczarowań i frustracji każdemu, kto chce ogrzewać swój budynek z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii.

Pompy ciepła Bosch-opinie

Zbierając więc w jednym miejscu całą ofertę pomp ciepła marki Bosch, należy przede wszystkim podkreślić dostępność w niej wielu różnorodnych produktów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dodatkowo wśród jej zalet wymienić można:

 • dostępność pomp ciepła zarówno powietrznych, jak i gruntowych,
 • szeroki zakres mocy grzewczej urządzeń,
 • możliwość wykorzystywania urządzeń także do podgrzewania wody użytkowej,
 • łatwo dostępny cennik produktów.

Co niezwykle istotne marka Bosch posiada także wiele punktów dystrybucyjnych rozlokowanych na terenie całego kraju, dzięki temu uzyskanie informacji na temat jej produktów nie stanowi żadnego problemu.

Wadą oferty może być jedynie to, że nie znajdziemy w niej pomp ciepła typu woda-woda, brakuje także informacji na temat możliwych dostosowania akcesoriów, które ułatwiałyby korzystanie z tych urządzeń na co dzień. Chcąc uzyskać szczegółowe informacje na temat produktów marki Bosch, polecamy natomiast skorzystanie z formularza kontaktowego na naszej stronie.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności