Porównaj oferty

Montaż pomp ciepła Opole

Rosnąca świadomość społeczeństwa na temat ochrony środowiska naturalnego, ekonomiczne przesłanki, a także wygoda użytkowania. Wszystkie te elementy sprawiały, że pompy ciepła w ostatnim czasie zaczynają się stawać coraz popularniejszym rozwiązaniem. Boom na montaż pomp ciepła nie ominął także Opola. Dlatego też z myślą o mieszkańcach tego miasta przygotowaliśmy mini poradnik na temat tego rozwiązania, a także wygodną porównywarkę firm instalatorskich, zajmujących się montażem pomp ciepła.

Pompy ciepła Opole - firmy wykonawcze

Rosnąca popularność rozwiązania, jakim są pompy ciepła w mieście Opole, sprawiło, że firmy wykonawcze coraz bardziej rywalizują w nim o klientów. Dzięki temu mają oni okazję skorzystać z naprawdę wielu korzystnych ofert. W przypadku wyboru firmy montującej pompy ciepła, warto jednak nie tylko patrzeć na cenę, ale także kilka dodatkowych elementów przekładających się na to, że urządzenie to będzie oferowało wszystkie swoje zalety, jakimi są między innymi:

  • czysta energia pozyskiwana z odnawialnych źródeł,
  • oszczędności związane z wydatkami na ogrzewanie w okresie grzewczym,
  • bezobsługowa oraz niemal bezawaryjna praca pomp ciepła.

Wśród kwestii godnych uwagi podczas wyboru firmy wykonawczej w Opolu wyróżnić można wobec tego:

  • darmowy audyt, niezbędny do dobrania właściwej pompy ciepła do potrzeb użytkowników oraz stanu technicznego budynku,
  • długi okres gwarancji oferowany zarówno na urządzenia, jak i ich montaż,
  • dostępność do usług serwisowych w korzystnych cenach,
  • możliwość dowolnego doboru rodzaju pompy wśród takich modeli jak pompy powietrze powietrze, powietrze woda, czy też gruntowe pompy ciepła.

Nie zawsze każda firma będzie oferować tego typu opcje łącznie, jednak warto poszukać tej, w której co najmniej większość będzie dostępnych. Aby tego dokonać, należy więc dokładnie przeanalizować informacje na stronach danych firm instalatorskich lub udać się osobiście na spotkanie z nimi. Zadanie to może jednak okazać się niezwykle żmudne i czasochłonne, zwłaszcza biorąc pod uwagę ilość dostępnych ofert w Opolu.

Dlatego też postawiliśmy maksymalnie ułatwić proces zdobywania informacji, udostępniając na naszej stronie prostą i czytelną porównywarkę, która zestawia oferty wszystkich firm działających na rynku w Opolu oraz okolicach, a także opinie o nich. Dzięki temu podjęcie właściwej decyzji staje się o wiele prostsze.

Pompy ciepła Opole, cena montażu

Dla większości osób rozważających skorzystanie w swoich domach z ogrzewania za pomocą odnawialnych źródeł energii najbardziej kluczowy jest koszt montażu rozwiązania, jakim są pompy ciepła. Ceny tego typu instalacji są jednak różne i zależą od wielu czynników, wśród których wymienić można moc urządzeń, ich jakość, a także doświadczenie firmy wykonawczej. Najczęściej rozpoczynają się one jednak od kilkudziesięciu tysięcy złotych wzwyż. Dokładną ofertę cenową można natomiast otrzymać po indywidualnej ocenie potrzeb przez wybraną firmę, bez której dobranie właściwej pompy ciepła jest praktycznie niemożliwe.

Dofinansowania pompy ciepła Opole

Warto jednak wiedzieć, że można obniżyć koszt inwestycji w pompy ciepła. Dofinansowania i liczne dotacje obejmujące także tego typu urządzenia są obecnie na tyle korzystne, że pozwalają bowiem uzyskać nawet do 90% zwrotu kosztów kwalifikowanych, jak ma to miejsce, chociażby w przypadku programu Czyste Powietrze, który jest wyłącznie jedną z wielu dostępnych opcji. Szczegółowych informacji na temat dotacji oraz dofinansowań na pompy ciepła najlepiej szukać na stronie WFOŚiGW w Opolu, gdzie także udostępniane są stosowane wnioski, pozwalające z nich skorzystać.