Porównaj oferty

Enex z nowymi rekordami

Najnowsze modele pomp ciepła z najwyższym współczynnikiem efektywności, jednostka klimatyzacji z wbudowanym ekranem i możliwością oglądania telewizji, falowniki z funkcją zasilania rezerwowego oraz naścienne ładowarki do pojazdów elektrycznych – to tylko część z premierowych rozwiązań dla domu i przemysłu, które prezentowane będą podczas targów Enex. 26. edycja wydarzenia odbędzie się od 7 do 8 lutego w Targach Kielce.

Wróć do: Aktualności Enex z nowymi rekordami

Wyniki ubiegłorocznej edycji targów Enex to dowód na to, że to właśnie Targi Kielce są miejscem spotkań wiodących firm w branży energetycznej z różnych regionów świata. We wszystkich siedmiu halach kieleckiego ośrodka prezentowane będą nowe trendy z sektora oze. W nadchodzącej edycji targów Enex, od 7 do 8 lutego swoją obecność zadeklarowało ponad 300 firm z 14 krajów m.in. z Austrii, Chin, Grecji, Holandii, Niemiec, Singapuru, Polski, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Są to m.in. producenci systemów zarządzania energią i urządzeń do wytwarzania energii odnawialnej, dostawcy technologii związanych z energetyką słoneczną i systemów magazynowania energii, przedstawiciele firm oferujących rozwiązania z zakresu efektywności energetycznej oraz monitorowania i optymalizacji zużycia energii, a także organizacje badawcze i instytuty naukowe zajmujące się energią odnawialną. 

Hybrydowe pompy ciepła, jednostka klimatyzacji z wbudowanym ekranem umożliwiającym oglądanie telewizji oraz urządzenie w kształcie plecaka do mycia paneli fotowoltaicznych

Podczas największego w Polsce spotkania branży odnawialnych źródeł energii, nie zabraknie prezentacji innowacyjnych technologii z zakresu m.in. pomp ciepła, fotowoltaiki i elektromobilności. Szereg nowości przygotowała firma Panasonic, która zaprezentuje najnowszej generacji pompę ciepła powietrze-woda Aquarea z serii M, komercyjną pompę ciepła - AQUA G-BLUE, a także agregaty klimatyzacyjne z funkcją grzania. Premierę będzie miała również nowa pompa ciepła od LG z niesztampowym designem, wykorzystująca czynnik chłodniczy R290. Na stoisku marki będzie można zapoznać się z funkcjonowaniem trzech nowych jednostek wewnętrznych klimatyzacji. Jedna z nich wyróżnia się dzięki wbudowanemu ekranowi, który oprócz obsługi jednostki, daje możliwość obejrzenia telewizji. Firma NIBE wystąpi z nowym typoszeregiem gruntowych pomp ciepła, w tym jednostki NIBE S1156 i S1256, które pobiły kolejny rekord efektywności wśród pomp ciepła marki NIBE, osiągając roczny współczynnik na poziomie 6,22. Premierowo prezentowane będą również: pompa ciepła Altherma 3 R MT od Daikin, a także komercyjna i hybrydowa pompa ciepła Elga Ace od BDR Thermea. Nie zabraknie nowości także z zakresu fotowoltaiki. Bardzo ciekawym rozwiązaniem od marki Viessmann będzie falownik Vitocharge - inwerter połączony z bateriami, dzięki czemu może on pracować jako magazyn energii. Partner strategiczny targów Enex - firma Fronius zaprezentuje unikalny falownik - GEN24. Dzięki innowacyjnej aktualizacji oprogramowania Fronius UP może on w każdej chwili stać się falownikiem hybrydowym z opcjonalną funkcją pełnego zasilania rezerwowego (Full Backup) oraz możliwością podłączenia do magazynu energii. Firma Projoy zaprezentuje nowe, panelowe bezpieczniki PEFS, mikroinwertery o mocach od 400 do 3000 W oraz stacje ładowania samochodów elektrycznych. Wszyscy zainteresowani tematem czyszczenia modułów fotowoltaicznych będą mogli zapoznać się podczas targów z produktami firmy Lehmann m.in. z urządzeniem w kształcie plecaka ułatwiającym mycie paneli. Nowości nie zabraknie również w obszarze elektromobilności – w portfolio marki Garo znajdzie się najnowszy naścienny wallbox AC, wyposażony w aplikację Garo Connect.

O pompach ciepła, fotowoltaice i magazynowaniu energii podczas branżowych spotkań

Kieleckie targi branży energetycznej to okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń, zdobycia najnowszych informacji oraz identyfikację trendów podczas konferencji i branżowych spotkań. Tradycją Enexu stały się już ogólnopolskie wydarzenia takie jak: Forum Fotowoltaiki i Magazynowania Energii Solar+ poświęcone branży PV, kwestiom związanym z przyszłością fotowoltaiki w Polsce i dynamicznym rozwojem magazynów energii oraz Forum Pomp Ciepła, które będzie okazją do poznania nowości technicznych i produktowych z branży pomp ciepła oraz techniki grzewczej, możliwości dofinansowań na ten rodzaj technologii, a także wymiany doświadczeń branży instalacyjnej. Po raz pierwszy, w trakcie targów zorganizowane zostanie forum Polskiego Stowarzyszenia Magazynowania Energii - Pesa Smart Energy Forum - spotkanie dla inwestorów w magazyny energii, dystrybutorów, instalatorów oraz wszystkich szukających rzetelnej wiedzy na temat rynku i technologii magazynowania energii. 

Miasto z energią - MiastOZE z licznymi prezentacjami

Goście targów Enex mogą odwiedzić MiastOZE – wielką strefę wystawienniczą tworzoną przez redakcję GLOBEnergia. Tam będzie można zapoznać się z ofertą kilkudziesięciu wiodących firm w branży z najnowocześniejszymi urządzeniami dostępnymi na rynku. Nie zabraknie również gier i konkursów z cennymi nagrodami, konferencji z bogatym programem merytorycznym, a także premier produktowych najnowszych rozwiązań OZE. 

Instalacja fotowoltaiczna i samochód elektryczny do wygrania  w konkursach organizowanych przez Corab

W trakcie targów Enex, w strefie MiastOZE firma Corab S.A. organizuje turniej skierowany dla najlepszych firm w branży fotowoltaicznej w Polsce. Zgłoszone drużyny będą walczyły o tytuł Instalatora Roku 2024 oraz nagrodę główną – kompletną instalację fotowoltaiczną o mocy 6kW. Celem organizatorów jest znalezienie najskuteczniejszych praktyk przy montażu fotowoltaiki oraz wyłonienie ekipy instalatorów, którzy sprawnie przygotują do działania instalację fotowoltaiczną. W innym z konkursów organizowanych przez Corab będzie Corab Encor, w którym nagrodą główną będzie samochód elektryczny marki Audi, model Q4 e-tron.

Auta elektryczne, hybrydowe i wodorowe w Strefie Elektromobilności

W Strefie Elektromobilności prezentowane będą najnowsze modele aut elektrycznych, hybrydowych, a nawet wodorowych. Dotychczas, w strefie elektromobilności można było obejrzeć już najnowsze modele aut takich marek jak: Tesla, Hyundai, Opel, Peugeot, Audi, Volkswagen, Skoda i Cupra. Chętni mogą również skorzystać z jazdy testowej niektórymi z elektryków.

Youtuberzy OZE na targach Enex

Fani elektromobilności oraz wszelkich kwestii dot. odnawialnych źródeł energii mogą spotkać na targach Enex najbardziej znanych Youtuberów, których pasją  są nowoczesne technologie służące oszczędności energii i mające pozytywny wpływ na środowisko. Będzie to okazja do rozmowy, wymiany doświadczeń i poglądów, zebrania autografu i zrobienia wspólnego zdjęcia. Gośćmi ubiegłorocznej edycji targów byli m.in. Waldek z kanału „Pompa ciepła i PV”, Sławomir – prowadzący kanał „Panele fotowoltaiczne”, Michał z kanału „Na prąd po Polsce”, „Tomasz Żyłka PV”, Bartek z kanału „Smart Dom 2.0” oraz Robert „mrAkumulator”. 

Na kolejną, 26. edycję Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii Enex zapraszamy od 7 do 8 lutego 2024 roku do Targów Kielce. Partnerem strategicznym tegorocznej edycji targów Enex została firma Fronius Polska. Do grona Partnerów dołączyły również firmy FoxESS oraz Kostal.

Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii Enex , 7- 8 lutego 2024 rok


Targi Kielce
ul. Zakładowa 1
25-672 Kielce

Godziny otwarcia targów:
7.02.2024: 9.00–17.00 (rejestracja zwiedzających do godz. 16.30)
8.02.2024: 9.00–17.00 (rejestracja zwiedzających do godz. 16.30)


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (1 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić