Montaż pomp ciepła Poznań

Porównaj oferty pomp ciepła

Sprawdź najlepsze oferty producentów pomp ciepła

Pompy ciepła to nowoczesne instalacje, które cechują się wieloma zaletami ich zastosowania. Doceniane są one przez coraz większe grono specjalistów, a także właścicieli domów w Polsce. Rozwiązanie, jakim są pompy ciepła w mieście Poznań, zyskują także coraz większe zainteresowanie wśród jego mieszkańców. Specjalnie z myślą o nich przygotowaliśmy więc garść informacji na ten temat oraz udostępniliśmy naszą porównywarkę ofert. 

Pompy ciepła Poznań - firmy wykonawcze

Ogromna popularność rozwiązania, jakim są pompy ciepła, nie ominęła także Poznania. Firmy wykonawcze w tym regionie nie tylko mnożą się na rynku, ale także prześcigają w swoich ofertach skierowanych do potencjalnych klientów. W ich gąszczu nie łatwo więc podjąć odpowiednią decyzję co do tego, kogo wybrać do montażu na przykład gruntowej pompy ciepła w Poznaniu. 

Podejmując taką decyzję, nie należy patrzeć bowiem wyłącznie na cenę, ale także dokładnie przyjrzeć się całej ofercie. Te najlepsze z nich będą oferowały między innymi: 

  • wykonanie audytu w cenie instalacji pompy ciepła, który będzie w stanie wspomóc dobór właściwego urządzenia do danego budynku i potrzeb jego mieszkańców, 
  • możliwie jak najdłuższy okres gwarancji na urządzenia lub możliwość jej przedłużenia,
  • serwis oferowany przez firmę w razie awarii w atrakcyjnej cenie, dostępnej tylko dla klientów, 
  • szeroki wybór ze wszystkich rodzajów pomp ciepła (pompy ciepła powietrze powietrze, pompy ciepła woda powietrze oraz gruntowe), a także ich wersji split lub monoblok.

Montująca pompy ciepła w mieście Poznań firma wykonawcza powinna także cechować się dobrymi opiniami swoich klientów, co daje pewną gwarancję jej profesjonalizmu. 

Analiza tych wszystkich kwestii może być wobec tego problematyczna, wiedząc o tym i chcąc więc ułatwić wybór najlepszej z możliwych opcji, przygotowaliśmy naszą porównywarkę ofert, gdzie w szybki i prosty sposób, każdy może znaleźć właściwą firmę dla siebie, która spełni jego określone kryteria. Aby z niej skorzystać, nie trzeba nawet wychodzić z domu, wystarczy kilka ruchów myszka i gotowe. 

Pompy ciepła Poznań, cena montażu

Wiele osób analizując wyniki z naszej porówniarki z pewnością zada sobie pytanie, skąd mogą wynikać tak duże różnice w tym, ile kosztuje montaż pompy ciepła w mieście Poznań. Ceny tej usługi zależą jednak o wielu różnorodnych czynników. Pomijając kwestie związane z indywidualnymi cechami oferty takimi, jak rodzaj urządzenia, jego moc, efektywność, a także klasa. Uwzględniane są w niej także takie elementy jak:

  • okres gwarancji,
  • doświadczenie danej firmy, 
  • dodatkowe bonusu dla klientów, 
  • dostępne formy finansowania. 

Dlatego też, chcąc dowiedzieć się dokładnie, ile kosztuje pompa ciepła dopasowana do indywidualnych potrzeb, najlepiej skontaktować się z przedstawicielem wybranej firmy instalatorskiej, który przygotowuję spersonalizowany kosztorys. Orientacyjnie można jednak zakładać, że na montaż pompy ciepła trzeba będzie wydać około kilkudziesięciu tysięcy złotych. 

Dofinansowania pompy ciepła Poznań

Dla wielu osób taka kwota jest ceną zaporową. Warto jednak wiedzieć, że można w prosty sposób obniżyć koszt montażu pompy ciepła w Poznaniu. Dofinansowania są jedną z opcji, dzięki której można uzyskać nawet do 90% dopłat do kosztów kwalifikowanych inwestycji, jak ma to miejsce w przypadku programu Czyste Powietrze. Wysokość udzielanych dofinansowań i dotacji najczęściej ustalana jest na podstawie dochodu w gospodarstwie domowym. Szczegółowych i aktualnych informacji na ich temat najlepiej natomiast szukać między innymi na stronie WFOŚiGW w Poznaniu.