Polenergia pompy ciepła opinie

Porównaj oferty pomp ciepła

Polenergia to pierwsza w naszym kraju prywatna grupa energetyczna, która powstała po przejęciu firmy Edison. W jej skład wchodzą dwie spółki Polenergia Fotowoltaika oferująca sprzedaż i montaż instalacji fotowoltaicznych oraz Polenergia Pompy ciepła zajmująca się, jak sama jej nazwa wskazuje sprzedażą i montażem pomp ciepła. Dzięki temu oferuje ona kompleksowe rozwiązania związane z OZE. Jak wobec tego prezentuje się oferta montażu pomp ciepła przez Polenergia?

Oferta i ceny pomp ciepła Polenergia

Polenergia oferuje montaż pomp ciepła, będących ekologicznym oraz jednocześnie tanim źródłem energii cieplnej nie tylko dla osób prywatnych, ale także firm oraz rolników. Dzięki temu swoje usługi kieruje ona do wszystkich grup docelowych w całym kraju. Montowane przez nią pompy ciepła to natomiast urządzenia produkowane przez takie firmy jak:

Dzięki temu cechują się one wysoką efektywnością oraz sprawnością, a także z łatwością można je dobrać do różnorodnych potrzeb energetycznych występujących w danym budynku. Zaleta montowanych pomp ciepła przez Polenergia jest także to, że z powodzeniem mogą być one wykorzystywane również do przygotowywania ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia latem. Same urządzenia objęte są natomiast 5-letnim okresem gwarancji. 

Dodatkowo pompy ciepła od Polenergia mogą być również montowane w połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, co z kolei jeszcze bardziej obniża koszty związane z ogrzewaniem za ich pomocą budynków.

Jak skorzystać z oferty montażu pompy ciepła Polenergia?

Proces montażu pomp ciepła przez Polenergia jest przejrzysty i przebiega w pełni sprawnie. Składa się on z kilku etapów, na których klienci są w pełni zaopiekowani przez tę firmę. Obejmują one takie kwestie jak:

  • doradztwo związane z doborem odpowiedniej mocy pompy ciepła na podstawie przeprowadzanego audytu na miejscu montażu,
  • wybór oferowanych urządzeń,
  • podpisanie umowy na realizację montażu pompy ciepła,
  • finansowanie, które może zostać wsparte poprzez dotacje z programu Czyste Powietrze,
  • przygotowanie projektu instalacji pompy ciepła, 
  • montaż urządzenia, a także jego uruchomienie i skonfigurowanie. 

Ile kosztuje montaż pomp ciepła przez Polenergia?

Firma Polenergia zajmująca się montażem pomp ciepła nie udostępnia informacji na temat kosztów swoich usług. Możliwe są one do poznania dopiero po skontaktowaniu się z nią oraz wstępnym przygotowaniu oferty. Wszystko za sprawą tego, że każdy budynek wymaga indywidualnego podejścia do dobrania do niego odpowiedniej pompy ciepła. Można jednak zakładać, że to ile finalnie będzie kosztował montaż pompy ciepła przez Polenergia w głównej mierze zależeć będzie od wybranego urządzenia, jego marki oraz mocy. 

Montaż pomp ciepła Polenergia — opinie

Oferta montażu pompy ciepła, jaką przygotowała Polenergia wyróżnia się przede wszystkim możliwością doboru urządzenia spośród oferty kilku producentów, a także pełnym wsparciem na każdym etapie realizacji inwestycji. Brakuje w niej jednak takich informacji jak te dotyczące rodzaju instalowanych przez nią pomp ciepła czy chociażby szacunkowych kosztów usługi. Pomimo to opinie o usługach Polenergia wyrażane przez jej klientów są w przeważającej części pozytywne. Doceniane jest przez nich głównie profesjonalne podejście tej firmy do realizowanych usług oraz szybki czas ich realizacji.