Porównaj oferty
Pompa ciepła Nibe opinie
OptimalEnergy

Pompa ciepła Nibe opinie

5 (1 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Szwedzka firma Nibe obecnie wymieniana jest tuż obok takich firm jak Hewalex, Pansonic czy Galmet jako jeden z czołowych producentów urządzeń grzewczych w Europie, który jednak z powodzeniem działa także na rynku amerykańskim oraz azjatyckim. Dodatkowo określana jest ona także jako lider w sprzedaży pomp ciepła. Na określenia te Nibe pracowało przez 70 lat swojej działalności, dzięki temu obecnie większość montowanych w domach pomp ciepła, które stają się coraz popularniejszym, ekologicznym i niemal bezobsługowym źródłem ciepła jest produkowanych właśnie przez tę firmę.

Nazwa spółki

Nibe Industrier AB

Adres siedziby

Jana Pawła II 57
15-703 Białystok, podlaskie, Polska

Telefon

85 662 84 90

Email

sekretariat@biawar.com.pl

Numer KRS

0000030931

NIP

5420200292

Powietrzna czy gruntowa? Rodzaje pomp ciepła Nibe

Marka Nibe w swojej ofercie posiada dwa rodzaje pomp ciepła. Pierwszym z nich są gruntowe pompy ciepła, który pobierają energię cieplną za pomocą pionowych lub poziomych wymienników z gruntu. Tego typu modele z powodzeniem mogą być więc wykorzystywane do ogrzewania budynków zimą oraz podgrzewania wody użytkowej przez cały rok.

Drugi rodzaj pomp ciepła Nibe to natomiast modele powietrzne, pozyskujące w tym przypadku energię cieplną z powietrza zewnętrznego, które mogą być wykorzystywane latem także jako klimatyzatory.

Dodatkowo w ofercie tej szwedzkiej marki znaleźć można także wentylacyjne pompy ciepła, odzyskujące energię cieplną z powietrza w budynku przepływającego przez system wentylacyjny.

Każdy z rodzajów pomp ciepła tej firmy może być natomiast z powodzeniem montowany zarówno w nowopowstających, jak i modernizowanych budynkach. Same urządzenia mogą być sterowane z wykorzystaniem aplikacji mobilnej.

Typy i moc pompy ciepła Nibe

Dwa główne typy pomp ciepła Nibe — gruntowe oraz powietrzne dodatkowo podzielone zostały w ofercie tej marki na kilkanaście modeli różniących się między sobą parametrami. W związku z tym gruntowe pompy ciepła Nibe to 12 modeli cechujących się wysokim współczynnikiem efektywności sezonowej takie jak między innymi:

  • Nibe S1255 PC o mocy wyjściowej od 1,5 do 6 kW,
  • Nibe S1155 o mocy wyjściowej od 1,5 do 6 kW, od 4 do 16 kW oraz od 6 do 25 kW,
  • Nibe F1145 o mocy wyjściowej do wyboru wynoszącej 6, 8, 10, 12, 15 oraz 17 kW.

Z kolei powietrzne pompy ciepła tej marki są dostępne do wyboru w aż 13 wariantach, wśród których znaleźć można modele typu Split o modulowanej mocy 2-6 kW, 3-8 kWh, 3,5-12 kW oraz 4-16 kW, a także modele monoblok o tych samych mocach. Każda z tych pomp wyróżnia się także wysoką sprawnością COP, która utrzymywana jest na poziomie powyżej 5, dzięki zastosowanej w nich technologii inwerterowej.

Dodatkowo warto także wspomnieć, że pompy ciepła Nibe dostępne są także w wersjach dla spółdzielni mieszkaniowych o mocy wynoszącej nawet 180 kW.

Ile kosztuje pompa ciepła Nibe. Cennik

Cena pompy ciepła Nibe zależy przede wszystkim od tego, na jakim rodzaju źródła ciepła ma ona opierać swoją pracę oraz jaka jest jej moc wyjściowa. Warto jednak podkreślić, że koszt jej zakupu i montażu staje się z roku na rok coraz mniejszy, ze względu na rosnącą popularność tego źródła ciepła w budynkach.

Porównując pod tym względem pompy ciepła Nibe, z urządzeniami innych producentów, co można wykonać z wykorzystaniem naszej prostej w obsłudze porównywarki pomp ciepła, prezentują się one mimo wszystko jednak atrakcyjnie cenowo. Zwłaszcza jeśli dodatkowo pod uwagę weźmiemy ich parametry.

Pompy ciepła Nibe — opinie

Bardzo dobre opinie, jakimi cieszą się pompy ciepła Nibe wynikają przede wszystkim z tego, że mogą one pracować nawet w przypadku temperatur wynoszących na zewnątrz do -25 stopni Celsjusza. Ponadto cechują się one także wysokim współczynnikiem sprawności powyżej 5, nowoczesnym designem oraz wieloma wariantami do wyboru pozwalającymi dopasować je bez przeszkód do potrzeb danego budynku.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności