Porównaj oferty

Montaż pomp ciepła Toruń

W ostatni czasie zarówno na całym świecie, jak i w Polsce można zauważyć rosnący wzrost zainteresowania rozwiązaniem grzewczym, jakim są pompy ciepła. Toruń to kolejne miasto na mapie naszego kraju, w którym firm oferujących usługi montażu tych urządzeń zaczyna pojawiać się coraz więcej, podpowiadamy więc, jak wybrać tą jedną najlepszą z nich oraz na co zwrócić uwagę w jej ofercie.

Pompa ciepła Toruń - firmy wykonawcze

Rosnąca popularność rozwiązania, jakim są pompy ciepła w Toruniu sprawia, że firmy wykonawcze konkurują między sobą o klientów, przygotowując dla nich coraz bardziej atrakcyjne oferty, w których skład wchodzi wiele usług. Jednak nie zawsze wszystkie z nich są najważniejsze. To na co należy jednak zwrócić szczególną uwagę przy wyborze odpowiedniej firmy do montażu pompy ciepła, jest natomiast to, czy:

Wybierając firmę wykonawczą, warto także zapoznać się z jej opiniami, bardzo często może się bowiem okazać, że korzystna oferta jest taką wyłącznie na papierze, co jedynie wskazać mogą słowa byłych klientów. Dzięki temu możliwe będzie uniknięcie wielu nieprzyjemnych problemów podczas montowania pompy ciepła.

Cena pompy ciepła w Toruniu

Sama oferta to jednak nie wszystko, najczęściej najważniejsze dla inwestorów chcących zamontować pompy ciepła w Toruniu są ceny, takiej inwestycji. Dokładne jej ustalenie bez uwzględnienia jednak chociażby takich elementów jak:

nie jest możliwe.

Orientacyjnie cena montażu pompy ciepła w Toruniu waha się podobnie jak w innych miastach od około 20 000 złotych wzwyż, chcąc ją natomiast poznać dokładnie jedynym rozwiązaniem jest umówienie się na spotkanie z przedstawicielem wybranej firmy, który na podstawie przeprowadzonego audytu będzie mógł wykonać dokładny kosztorys prac.

Pompy ciepła - dofinansowanie Toruń

Bez względu jednak na to, jaka będzie cena pompy ciepła i jej montażu, można ją zawsze skutecznie obniżyć. Sposobem na to są wszelkiego rodzaju dofinansowania na montaż pompy ciepła w Toruniu, oferowane w ramach różnorodnych programów udostępnianych przez rząd, Urzędy Miast lub Gmin, a także takie instytucje, jak ARiMR oraz NFOŚiGW. Wysokość dofinansowania zależy od wielkości inwestycji i dochodów osób ubiegających się o nią.

Warto także wspomnieć, że montaż pompy ciepła podlega również uldze termomodernizacyjnej, dzięki której jego koszt może być odliczony od podatku, w tym przypadku maksymalna suma odliczeń nie może jednak przekraczać 54 000 złotych.

Dla osób rozważających montaż pompy ciepła w Toruniu, polecamy także skorzystanie z naszej porównywarki ofert, dostępnej na tej stronie. Dzięki niej można w szybki i prosty sposób porównać oferty wszystkich firm instalatorskich z ich miasta i okolic, a także poznać o nich opinie, bez konieczności wychodzenia nawet z domu. Ułatwi to z pewnością wybór właściwej firmy wykonawczej, której prace pozwolą cieszyć się ekologiczny ogrzewaniem dostarczanym przez pompy ciepła!

Wybierzemy dla Ciebie firmę z najlepiej dopasowaną ofertą do Twoich potrzeb

Wypełnij formularz.
My zajmiemy się resztą

  • Indywidualne wyceny dopasowane do Twoich potrzeb
  • Dedykowane oferty dostępne tylko na optimalenergy.pl
  • Atrakcyjne ceny – najlepszy stosunek jakości do ceny
  • Bezpieczeństwo – tylko zweryfikowani sprzedawcy
  • Oszczędność czasu – błyskawiczne porównanie ofert

Wybierz rodzaj klienta

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności