Strona główna > Pompy ciepła opinie > Firmy montujące pompy ciepła > Montaż pomp ciepła Zielona Góra
Sprawdź najlepsze oferty pomp ciepła

fotovo logo Oferta od POLENERGIA

 
 

Montaż pomp ciepła Zielona Góra

Rosnące ceny paliw, oleju opałowego, gazu oraz węgla sprawiły, że Polacy coraz chętniej zaczynają stosować alternatywne metody ogrzewania budynków, jakimi są pompy ciepła. Dzięki nim nie tylko są oni jednak w stanie wygenerować spore oszczędności w swoich budżetach domowych, ale także zadbać o środowisko. Popularność rozwiązania, jakim jest montaż pompy ciepła, nie ominęła także Zielonej Góry, dlatego przygotowaliśmy specjalnie z myślą o mieszkańcach tego miasta kilka porad związanych z nim.

Pompa ciepła Zielona Góra - firmy wykonawcze i ich porównanie

Decydując się na montaż pompy ciepła w mieście Zielona Góra, pierwszym krokiem, jaki należy zrobić, jest znalezienie firmy wykonawczej. Obecnie w mieście tym zauważyć można, że ich ilość z miesiąca na miesiąc wzrasta, pojawia się więc pytanie, jak wybrać tę najlepszą.

Warto więc wiedzieć, że wybierając firmy wykonawcze instalujące pompy ciepła w Zielonej Górze, należy nie tylko zwrócić uwagę na ich cenę, ale także wiele innych czynników, dzięki którym tego typu inwestycja przebiegnie bezproblemowo. Firma instalacyjna powinna bowiem nie tylko zająć się montażem pompy ciepła, ale także:

  • dobrać urządzenia do istniejących potrzeb użytkowników oraz warunków technicznych na działce i w budynku, gdzie ma być ono zamontowane,
  • pomóc w doborze rodzaju pompy ciepła ze względu na rodzaj źródła ich energii, wśród których można wyróżnić pompy ciepła powietrze powietrze, powietrze woda lub gruntowe,
  • zaoferować urządzenie o optymalnej mocy,
  • zagwarantować gwarancje na montaż, jak i same urządzenia.

Dzięki temu inwestor zostanie przeprowadzony przez cały proces montażu pompy ciepła w szybki sposób, nie martwiąc się o żadne kwestie.

Aby móc wybrać firmę spełniającą wszystkie te warunki należy jednak przeanalizować wiele ofert, a to z kolei może być problematyczną kwestią ze względu na ich ilość. Dlatego też polecamy skorzystanie z przygotowanej przez nas internetowej porównywarki ofert firm instalujących pompy ciepła w Zielonej Górze oraz okolicy.

Cena pompy ciepła w Zielonej Górze

Dla inwestorów jednak oprócz jakości wybranej firmy istotny jest także koszt montażu pompy ciepła w Zielonej Górze. Warto więc wiedzieć, że cena tego typu inwestycji rozpoczynać się może od kilkudziesięciu tysięcy złotych, a jej górny limit zależy od wielu czynników, których nie można określić bez wstępnej konsultacji z zainteresowanymi osobami, podczas której określane są ich potrzeby i inne elementy, pozwalające dobrać najlepszą pompę ciepła.

W związku z tym większość firm wykonawczych w Zielonej Górze nawet pomimo udostępnionych na jej stronach orientacyjnych cenników wymaga spotkania ze swoimi klientami. Tylko w ten sposób są one bowiem w stanie przygotować zindywidualizowany kosztorys swojej usługi.

Pompy ciepła - dofinansowanie Zielona Góra

Osoby inwestujące w pompy ciepła powinny jednak także wiedzieć, że nie muszą one ponosić całkowitych kosztów związanych z tego typu rozwiązaniem. Mogą one bowiem skorzystać z licznych dofinansowań, które w skuteczny sposób obniżają cenę montażu pompy ciepła. Obecnie dostępne dofinansowania na pompy ciepła w Zielonej Górze to między innymi te oferowane w ramach:

  • programu Czyste Powietrze,
  • Funduszu Termomodernizacji i Remontów,
  • lokalnych programów antysmogowych,
  • PROW dla rolników.

Aktualnych informacji na temat dofinansowań na pompy ciepła najlepiej szukać natomiast na stronie internetowej Urzędu Miasta lub Gminy w Zielonej Górze oraz WFOŚiGW w tym mieście.