Sprawdź najlepsze oferty pomp ciepła

fotovo logo Oferta od POLENERGIA

 
 

Montaż pomp ciepła Łódź

Pompy ciepła to urządzenia bazujące na odnawialnych źródłach energii, które pozwalają w efektywny i ekologiczny sposób ogrzewać wnętrza budynków. Popularność tego rozwiązania sprawiła, że montaż pomp ciepła w mieście Łódź zaczyna cieszyć się również coraz większym powodzeniem. Podpowiadamy więc, co należy wiedzieć, decydując się na tego typu urządzenie w swoim domu.

Jak znaleźć firmy wykonawcze montuje pompy ciepła w mieście Łódź?

Rosnące zainteresowanie rozwiązaniem, jakim są pompy ciepła w mieście Łódź, sprawiło, że firmy wykonawcze zajmujące się ich montażem prześcigają się w swoich ofertach, skierowanych do mieszkańców tej miejscowości i okolic. Chcąc więc wybrać najlepszego fachowca, który zainstaluje pompy ciepła w Łodzi, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy dana firma:

  • oferuje wszystkie rodzaje dostępnych urządzeń na rynku, czyli pompy ciepła powietrze powietrze, powietrze- woda oraz gruntowe. Co da większe możliwości doboru ich do potrzeb użytkowników,
  • oferuje w cenie usługi serwis pompy ciepła,
  • zapewnia gwarancję na zamontowane urządzenia,
  • dysponuje własną ekipą monterską,
  • wykonuje audyt pozwalający dobrać właściwą pompę ciepła do potrzeb użytkowników,
  • oferuje różnorodne możliwości finansowania pomp ciepła.

Wszystkie te elementy mają bowiem wpływ nie tylko na cenę montażu tego typu urządzeń, ale także ich poprawne funkcjonowanie oraz efektywność.

Samodzielne analizowanie tych wszystkich kwestii może być jednak problematyczne, dlatego też na tej stronie przygotowaliśmy specjalną porównywarkę ofert, w której w szybki i prosty sposób znaleźć można najlepsze firmy wykonawcze montujące pompy ciepła w mieście Łódź w kilka minut, a następnie zestawić ich oferty ze sobą i porównać je w celu znalezienia tej jednej najlepszej.

Pompy ciepła Łódź - ceny

Bez wątpienia kwestia najbardziej interesującą osoby decydujące się na montaż pompy ciepła w mieście Łódź jest także cena tego rozwiązania. Warto wobec tego wiedzieć, że uzależniona może być od wielu różnorodnych czynników. Dlatego też zawsze ustalana jest ona przez firmy wykonawcze indywidualnie, po uwzględnieniu takich kwestii jak:

  • to jaka pompa ciepła ma być zamontowana,
  • jaka ma być maksymalna moc i wydajność urządzenia,
  • czy jej montaż będzie wymagał wykonania wykopów, tak jak ma to miejsce w przypadku pompy gruntowej.

Łódź oferuje dużą konkurencję wśród instalatorów, dlatego też każdorazowo należy dokładnie przeanalizować ich kosztorysy, gdyż różnice w cenie montażu danego urządzenia mogą okazać się naprawdę spore.

Dofinansowania na pompy ciepła w Łodzi

Bez względu jednak na to, jaka zostanie przedstawiona cena pompy ciepła, Łódź oferuje dla swoich mieszkańców możliwość obniżenia jej za pomocą na przykład dofinansowań. Jednym z nich jest to oferowane w ramach programu Czyste powietrze, który pozwala uzyskać zwrot nawet 90 procent kosztów inwestycji. Szczegółowe informacje na ten temat, a także stosowane wnioski dotyczące tego rozwiązania znaleźć można na stronie WFOŚiGW w Łodzi, a także w firmach zajmujących się montażem pomp ciepła w tym mieście. Warto także wspomnieć, że koszt montażu pompy ciepła może być także odliczony od podatku, w ramach wprowadzonej w 2019 roku Ulgi Termomodernizacyjnej.