Porównaj oferty

Rachunek za prąd PGE

PGE regularnie przysyła do naszych domów rachunek za energię elektryczną. Olbrzymia ilość klientów firmy może czasami wpłynąć na niewłaściwe naliczanie opłat za pobraną energię elektryczną. Błędy takie w PGE zdarzają się bardzo rzadko, ale jeśli już coś takiego nam się przydarzy warto poświęcić niecałe 3 minuty na zdobycie podstawowej wiedzy z zakresu prawidłowego czytania faktury domowej od PGE.

PGE - faktura za energię elektryczną- czyli za co jak tak właściwie płacę i jak się dowiedzieć czy za prąd mogę płacić mniej?

PGE- źle wystawiony rachunek

Jeżeli wydaje nam się, że otrzymana faktura zawiera błędy i jest błędnie wystawiona przez naszego sprzedawcę i zapoznaliśmy się z załączonym filmikiem - skontaktuj się z biurem obsługi klienta i wyjaśnij bezpośrednio swoje wątpliwości. W przypadku stwierdzenia faktycznego błędu faktura z pewnością zaostanie skorygowana.

PGE wysyła rachunki za prąd w oparciu o faktyczne zużycie energii elektrycznej. W jaki sposób rachunek jest wystawiany, na jakiej podstawie naliczane są wielkości za zużytą energię elektryczną oraz inne istotne informacje przedstawione są w umowie na sprzedaż energii elektrycznej. Klient musi wiedzieć od czego uzależniona jest wysokość opłat jakie są cyklicznie naliczane. Wystarczy poświęcić 2 minuty aby w zupełności posiąść wiedzieć czy wystawiona faktura jest w sposób prawidłowy oraz jak określić atrakcyjność ceny po jakiej obecnie kupujemy energię elektryczną.

PGE - faktura zakupu energii elektrycznej dla firmy