Porównaj oferty
FG Energy opinie
OptimalEnergy

FG Energy opinie

3.38 (48 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

30 listopada 2022 roku spółka została wykreślona z KRS i nie prowadzi sprzedaży

Nazwa spółki

FG Energy Sp. z o.o. spółka komandytowa

Adres siedziby

Aleja Pokoju 1
31-548 Kraków, małopolska, Polska

Firma FG Energy świadczy kompleksowe usługi fotowoltaiczne w obszarze doradztwa, wykonania i sprzedaży instalacji fotowoltaicznych. W swoich projektach firma FG Energy stawia na ekologiczne rozwiązania, zapewniające klientom niezależność energetyczną oraz korzystny wpływ na środowisko naturalne. Firma FG Energy proponuje klientom sprawdzone i nowoczesne rozwiązania, dopasowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego klienta. Ekspercki zespół doradców oraz praktyków jest wsparciem dla inwestora na każdym etapie projektu. Proponowane rozwiązania charakteryzują się jakością i niezawodnością. W projektach FG Energy uwzględnia przede wszystkim nowoczesne technologie i innowacyjność rozwiązań. Dla kogo skierowana jest oferta FG Energy? Ile to kosztuje? Już dziś przyglądamy się dokładnie ofercie firmy FG Energy.

Oferta FG Energy i ceny usług

Oferta firmy FG Energy jest skierowana do klienta indywidualnego, przedsiębiorstw i rolników. FG Energy realizuje też duże inwestycje - farmy PV oraz elektrownie słoneczne. Nadrzędnym powodem inwestowania w instalacje fotowoltaiczne jest chęć obniżenia rachunków za prąd oraz korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Produkcja prądu przez panele fotowoltaiczne odbywa się na drodze wykorzystywania energii słonecznej. Dzięki temu użytkownik ponosi koszt zakupu i montażu instalacji PV, a nie koszt produkcji energii. Inwestycja w fotowoltaikę z FG Energy zwraca się po około 6-7 latach. Wybierając FG Energy jako wykonawcę inwestycji, klient zyskuje:

 • niezależność od dostawców prądu
 • zabezpieczenie przed przerwami w dostawie energii elektrycznej
 • gwarancję i jakość produktów, podzespołów
 • kompleksową obsługę i indywidualne podejście do każdego klienta
 • podniesienie ceny nieruchomości czy prestiżu firmy jako proekologicznej

Na każdym realizacji projektu instalacji fotowoltaicznej klient ma do dyspozycji zespół ekspertów. Doradcy FG Energy pomogą też w przygotowaniu wniosków o dotacje z programów priorytetowych, ulg czy też w znalezieniu optymalnych form finansowania danej inwestycji w fotowoltaikę.

FG Energy fotowoltaika dla domu, firmy i gospodarstw rolnych

Klientami firmy FG Energy są gospodarstwa domowe, rolne oraz przedsiębiorstwa. W przypadku oferty dla domu, energia produkowana przez instalację PV służy do zasilania domowych sprzętów, podgrzewania wody, ogrzewania budynku. Inwestowanie w instalacje PV przedsiębiorstw pozwala zaoszczędzić na dostawie prądu, podnosi prestiż firmy jako instytucji proekologicznej. Montaż instalacji fotowoltaicznej z FG Energy, niezależnie od rodzaju klienta, pozwala na:

 • oszczędności na rachunkach za prąd
 • szybki zwrot inwestycji dzięki uldze termomodernizacyjnej
 • korzystanie z rządowych dofinansowań
 • produkowanie energii elektrycznej w sposób nieemisyjny i cichy
 • korzystanie z energii produkowanej na własny użytek
 • niezależność od jakichkolwiek przerw dostaw energii elektrycznej z sieci energetycznej

FG Energy - instalacja fotowoltaiczna w 5 krokach

Inwestowanie w fotowoltaikę generuje oszczędności w kosztach za energię elektryczną. FG Energry słusznie zauważa, że oszczędności wynikają przede wszystkim z prawidłowego montażu instalacji PV. W ramach kompleksowej obsługi klientów oferowanej przez zespół ekspertów z FG Energy, klient otrzymuje wsparcie w postaci rzetelnego audytu, doradztwa technicznego, projektu, montażu oraz odbioru instalacji. Proces współpracy z FG Enegry trafnie streszcza lista pięciu kroków:

 1. spotkanie z FG Energy - konsultacja, weryfikacja potrzeb klienta i doradztwo, by dobrać optymalne rozwiązanie
 2. podpisanie umowy - o formalności (w tym pomoc w uzyskaniu dotacji) zadba doradca z FG Energy
 3. montaż instalacji - montaż zamówionej instalacji PV w około 10 dni
 4. zgłoszenie instalacji fotowoltaicznej - sprawdzenie funkcjonowania instalacji fotowoltaicznej i zgłoszenie jej do zakładu energetycznego
 5. komfort i oszczędności - FG Energy kontroluje funkcjonowanie instalacji PV i zapewnia 25 lat gwarancji na wydajność paneli słonecznych, a klient korzysta z niezależności energetycznej i oszczędności na rachunkach za prąd

Opinie o FG Energy

Firma FG Energy świadczy kompleksowe usługi, dające niezależność energetyczną stawiając na ekologiczne rozwiązanie, jakim jest inwestowanie w fotowoltaikę. Rozwiązania oferowane przez FG Energy są całkowicie bezpieczne dla środowiska i zapewniają oszczędności oraz niezależność od dostawcy prądu. Systemy FG Energy sprawdzą się w gospodarstwach domowych, rolnych oraz w firmach. W kontekście problemów związanych z drożejącą energią oraz z zagrożeniem wyczepywania się surowców energetycznych, inwestycja w odnawialne źródła energii jest nie tylko dobrą alternatywą, ale też koniecznością. Instalacje fotowoltaiczne firmy FG Energy są ekologiczne i bezawaryjne, nie emitują zanieczyszczeń i hałasu. Gwarancja do 25 lat oraz serwis dostępny 24/7 z punktu widzenia potencjalnego klienta to ważne obszary działalności FG Energy.

FG Energy kontakt i dane rejestrowe spółki

Spółka została zarejestrowana 13 czerwca 2017 roku pod numerem KRS 0000682836

FG Energy Sp. z o.o. spółka komandytowa

ul. Aleja Pokoju 1

31-548 Kraków

NIP: 9820378558

REGON: 367544980

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (3.43 z 44 opinii klientów)

Rafał Mateusz Maniszewski

7 kwi 2024

Obiecywali monitorin instalacji do końca trwania firmy. Po zmianie hasła rok temu i ostatnim telefonie dostałem informację że w ogóle nie monitorują. Miałem obiecana że dokonają wszystkie formalności związana z programem mój prąd są po ich stronie instalacją była zrobiona 4 lata temu Do dnia dzisiejszego nie dostałem pieniędzy. Niestety o źle wykonanym instalacji nawet nie wspomnę. Firma obiecuje dużo niestety nic potem.nie robi.

Karolina F.

11 maj 2023

Niestety firma jest bardzo nierzetelna. Jest bardzo utrudniony kontakt z przedstawicielami firmy. W czerwcu 2022 montowali panele fotowoltaiczne i niestety w trakcie zimy dach zaczął przeciekać. Firma przez długi czas nie podjęła działania a w momencie gdy przyjechał ktoś z obsługi i niby naprawił usterkę dach nadal przecieka. Mimo zapewnienia, ze dach zostanie w najbliższym czasie naprawiony nikt z firmy nie podjął próby kontaktu ani wyjaśnienia sytuacji.

Klara

3 sty 2023

Wszystko co było zaplanowane jest wykonane. Czekamy tylko na przyłączenie. Ze strony firmy doskonała współpraca

Ewa

2 sty 2023

Oceniam na 5 z plusem, współpraca układa nam się bardzo dobrze od spotkania z doradcą Markiem :)

Wioletta

29 gru 2022

Nie miałam żadnych problemów z firmą, a produkt zdecydowanie wart swojej ceny, oszczędności rosną z każdym miesiącem.

Mariabb

23 gru 2022

Firmę wybrałam przez polecenie znajomych i nie żałuję swojej decyzji. Współpraca przebiegła pomyślnie, a ja mogę cieszyć się prądem z instalacji!

Hala

23 gru 2022

Firma w 200% profesjonalna w każdym calu

Gabriela

22 gru 2022

Opinia o FG Energy

Anna Kwarantanna

22 gru 2022

Najlepsi od fotowoltaiki bo pomagają to wszystko załatwić. Byłam w szoku, że dwóch monterów postawiło mi panele w niecałe 3 godziny

Piotruś

21 gru 2022

Mam super zdanie o tej firmie, bardzo się starali podczas montażu, nie mm problemu żeby zadzwonić i dopytać o coś. Wykwalifikowani i tyle, nic dodać nic ująć

Kazek

20 gru 2022

Podoba mi się w ich firmie konkretne podejście do Klienta, nie mydlą człowiekowi oczu tylko podają realne czasy zakończania montażu i innych kwestii. To, ze sie zdecydowałem to także zasługa ich konkurencyjnych cen,. Poza tym szczerze to polecił mi te firmę szwagier i ma szczęście, ze wszystko działa.

Jola

15 gru 2022

Koszty fotowoltaniki z fg były troche wysokie. Montaz wspaniały ale troche trzeba było czekać. Zadnych problemow z firmą nie miałam i polecam

Tomasz J.

14 gru 2022

Firma z pewnością godna polecenia. Bardzo dobra obsługa. Szczegółowo odpowiedzieli na wszystkie nurtujące mnie pytania i wyjaśnili cały przebieg procesu instalacji. Od przeprowadzenia darmowego audytu poprzez podpisania umowy, montaż i monitorowanie działania samej instalacji. Jeszcze raz serdecznie polecam.

Michał Z.

14 gru 2022

Moim zdaniem robia najlepsze instalacje fv, mam ja i sasiad, nie narzekamy.

Wioletta Mazurek

14 gru 2022

W życiu nie mieliśmy problemów z kontaktem z firmą FG, awaria zgłoszona i za 2 dni już ktoś przyjechał sprawdzić, niestety nie udało się naprawić od razu, ale przyjechali kolejnego dnia i wymienili złączki. Bartdzo profesjonalni i szybko wszystko załatwione

Iga K.

14 gru 2022

Najlepsi w swoim fachu, mam 9 paneli i w zupełności na moje potrzeby wystarcza. Podłączyli w zeszły poniedziałek, płaciłam całość od razu.

Kozioł Leon

14 gru 2022

Mam panele z FG - 3,7 kw mocy, polecam tą firmę ze względu na cenę i wytrzymały sprzęt

Monika

9 gru 2022

Nie polecam jeśli nie chcecie wpakować się w bagno!! Instalacja założona 6 miesięcy temu nawet nie zaczęła produkować prądu!! Firma ma wszystko w d*pie. Kontaktu mailowego brak, telefonicznie stała gadka "wyślę zgłoszenie, proszę czekać na odpowiedź". Normalny kontakt tylko do czasu zapłaty, później można liczyć tylko na siebie!!!

Dawid Osełka

7 gru 2022

Panele od FG Energy mam już 2 miesiące, nie żałowałem ani przez chwilę. Monterzy zrobili wszystko z gustem, nic nie zostało uszkodzone. Wszystko praktycznie od ręki załatwione przez firmę, nie musiałem biegać za formalnościami. Polecam!

Ala

6 gru 2022

Założyli mi panele ponad rok temu i jetsem mega zadowolona. Bardzo się cieszę, ze zdecydowłam się na panele i musze podziekowac koledze z pracy, który polecił mi FG Energy. Nie zawiodłam się na nich.

Samanta

2 gru 2022

Moja instalacja działa, wszystko super było od samego początku z FG, nie rozumiem ludzi, którzy psy i koty na tę firmę wieszają

Tadek

30 lis 2022

Przyjechali i doradzili, czekam na montaż, cena ok.

Zygmunt

29 lis 2022

Osobiście polecam, jestem zadowolony. Montaż, doradztwo w trakcie i po sprzedaży zadowlajające, zawsze jak dzwonię to Pan Michał odbiera telefon. Poleciłem synowi i tez jest zadowolony, więc firma FG jak najbardziej zasługuje na uwagę .

Honorata

28 lis 2022

Mamy pozytywne doświadczenia z firmą. Wszystko przebiegło bez większych problemów i mamy już fotowoltaikę na dachu.

Lena

24 lis 2022

Komunikacja z wykonawcą jest godna pochwały, jest on stale dostępny na wszystkie pytania. Faceci, którzy wykonali pracę, byli szybcy i wydajni, a wszystko zostało zrobione zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Po pracach przestrzeń była czysta i schludna i wszystko przebiegło bez większych problemów. Wszystkie bieżące trudności rozwiązaliśmy na bieżąco i bez komplikacji. Ostateczna cena jest taka sama jak cena uzgodniona po pomiarze. polecam FG.

Anita

23 lis 2022

Polecam ze względu na oferty specjalne i dobre ceny

Hania

22 lis 2022

Poleciłabym każdemu ich usługi, mam ponad rok panele i akumulator mam nadzieje ze bedzie dzialal jeszcze bardzo dlugo

Dawid

21 lis 2022

Polecam - bardzo profesjonalni i korzystne finansowanie

Monika

16 lis 2022

Aż boję się cokolwiek dobrego napisać o FG Energy, żeby nie zapeszyć ale ja jestem w sumie zadowolona. To prawda u mnie tez byli sąsiediz ze wschodu ale jakoś mi to nie przeszkadzłao, zrobili swoja robotę i tyle. Nie dam 5 gwiazdek bo nie obyło się bez ponaglających telefonów, ale ogólnie instalacja działa, mam nadzieję, że będzie dalej- jak czytam wasze opinie to trochę się obawiam... Miałam problem z aplikacją, ale zgłosiłam to do przedstawiciela i pomógł.

Monika

15 lis 2022

Aż boję się cokolwiek dobrego napisać o FG Energy, żeby nie zapeszyć ale ja jestem w sumie zadowolona. To prawda u mnie tez byli sąsiediz ze wschodu ale jakoś mi to nie przeszkadzłao, zrobili swoja robotę i tyle. Nie dam 5 gwiazdek bo nie obyło się bez ponaglających telefonów, ale ogólnie instalacja działa, mam nadzieję, że będzie dalej- jak czytam wasze opinie to trochę się obawiam... Miałam problem z aplikacją, ale zgłosiłam to do przedstawiciela i pomógł.

Marcin

4 lis 2022

Uwaga przy podpisywaniu umowy Czytać uważnie!!! Ja wpadłem w pułapkę Gość za sam przyjazd i pomiary chciał skasować 4 tys Przestrzegam.

Mirosław

23 lip 2022

Oszuści i tyle. Obiecanki w dniu zawarcia umowy (pani Agnieszka). Później tylko wielkie rozczarowanie: zerwanie umowy z Estońskim Bankiem, wypowiedzenie umowy. I tu natychmiastowa reakcja pani Agnieszki i dyrektora: obiecanki, że już... Wycofałem i to był mój największy błąd. Później dochodzenie w trybie przedsądowym, robota wykonana byle jak. Dotąd nie wiadomo jak, bo nikt nie ma projektu powykonawczego a wykonawców zza wschodniej granicy już nie ma. Następna firma przyjechała w towarzystwie młodych ze wschodu, którzy w ogóle na robocie się nie znali, a i chęci żadnych nie wykazywali. Coś tam robili, ale instalacja pracuje i tak na 40%. Na audytora (proszę uzbroić się w cierpliwość, odpisują ma maile) czekam już pół roku. Najchętmiej sprowadziłbym do poprawy firmę lokalną, ale obawiam się "utraty gwarancji". Z obiecanych dotacji około 15.760,-zł (te: 760,-zł to "dopłata dla emeryta" - świństwem jest takie naciąganie ludzi) otrzymałem tylko 3.200,- z PIT-u. Przeklinam dzień w którym dane mi było spotkać tą pożal się "firmą". Nie polecam.

Danuta

25 maj 2022

Nie polecam obiecują przysłowiowe gruszki na wierzbie a potem zostawiają ludzi samych. Konsultant Krzysztof nie odbiera telefonu i nie odpowiada na sms .Dokumenty wypełniane przy Nim uleciały.

Mariusz

23 lut 2022

Nie polecam firmy FG Energy. Brak kontaktu, zerowa terminowość, nierzetelność. Instalacja na innych elementach niż ta w umowie, ceny w porównaniu do konkurencji bardzo wysokie. Wszelkie reklamacje w firmie FG Energy to droga przez mękę - 4 telefony i nadal żadnego terminu (mija 3 miesiąc). Przedstawiciel FG Energy znika kiedy tylko pieniądze pojawią się na koncie firmy

mkki

20 lut 2022

Pracowałem tam. Większego terroru trudno szukać. Umowa w większości sklada się z kar nakładanych na pracownika. Wciąż poszukują nowych pracownikw, np. na Pracuj, obiecując umowę o pracę, co jest absolutnym kłamstwem! Nikomu normalnemu nie polecam takiego pracodawcy! Proponuję obejrzeć na TVN24 Czaarno na białym "Niechciane telefony i tajemnicza firma"

mcqh

14 lut 2022

Po podpisaniu umowy brak kontaktu z przedstawicielem firmy. Wprawdzie instalacja została wykonana dość szybko i po dwóch miesiącach podłączona do sieci, ale na audyt czekałem następne 4 miesiące, a gwarancja to przedruki ze strony producenta (z Chin)

Klient.

1 lut 2022

NIE POLECAM tej firmy we wrzesniu podpisana umowa , wzięte pieniadze , w pazdzierniku po moich telefonach okazuje sie ze nie maja mojej umowy ale pieniadze moje mają na koncie , wieczne wymyslanie problemow i zbywanie klienta i na koniec stycznia dopiero zainstalowane panele a przedstawiciel handlowy przy podpisaniu umowy mowil że 4 tygodnie i bedzie po temacie . Tragedia.

Piotr Kossowski

4 sty 2022

Fatalna obsługa klienta po realizacji inwestycji.Zamontowano u mnie panele w czerwcu do tej pory nie mam zwrotu pieniędzy na konto ,podobno nie mieli mojego nr konta,co jest nieprawdą. Nr konta podałem koordynatorowi firmy ,który stwierdził że wszystko jest OK. Rozważam pozew sądowy o przywłaszczenie.

Wiesław Sawicki

21 gru 2021

Dot. umowy 003/679/004/2021r. z dn. 07-10-2021. Doradca handlowy obiecał,że cała inwestycja zakończy się w ciągu 3 do 4 tygodni. Dzięki wielokrotnym telefonom do Krakowa, w dn. 17-11-2021r. dostarczono do miejsca zamieszkania zestaw montażowy paneli. Firma wraz z doradcą zapadła w sen zimowy. Pieniążki należne przytulili,więc dla firmy sprawa zamknięta. Proszę się głęboko zastanowić nad współpracą z FG Energy.

Renata

25 lis 2021

Przestrzegam przed firma FG Energy. Umowe podpisałam 8/10/21. Całość za zamówienie zapłacona 11/10/21. od ponad miesiąca mam panele w garażu. Niestety firma dwukrotnie przysłała niewlaściwe mostki/zaczepy do instalacji na dachu. Kiedy doślą właściwe mostki nie wiem. Jak do nich dzwonie też nie wiedzą. Zero profesjonalizmu. Z dala od tej firmy, stanowczo odradzam!!!!!!! Szkoda zdrowia i nerwów.

Była pracownica

9 lis 2021

Nieuczciwy pracodawca. Nie wypłaca umówionej i potwierdzonej umową kwoty wypłaty. Obcina pensje Wedlu własnych upodobań. Oszuści, którzy czują się bezkarni. Nie polecam, chyba że ktoś lubi „ciągać się po sądach”.

MW

24 wrz 2021

Przestrzegam przed firma FG Energy. Zrobili w lipcu projekt, podczas instalacji okazał się błędny. Zapłaciłem całość i od miesiąca zostałem z panelami i sprzętem w garażu. Mieli wymienić panele na inne o większej mocy, ale od miesiąca milczą. Nie wiem co o tym sądzić, zamierzam zgłosić sprawę do UOKiK. Z dala od tej firmy, stanowczo odradzam!!!!!!!

Skowroński Irewneusz

11 sie 2021

Firma naciągająca klientów zrobiłem wycenę tych samych paneli i falownika wyszło 10 tyś zł mniej .Aczkolwiek to co oni oferują będzie działać panele chińskie w miarę ok. Ale cena za ten sam materiał jest o 10 tyś mniejsza w innych firmach.

Teresa

2 sie 2021

Witam Niestety moje doświadczenie z Firmą FG Energy nie należy do dobrych doświadczeń. Firma ta jest nierzetelna: nie posiada własnego sprzętu technicznego, korzysta z usług podwykonawców, którzy też nie posiadają sprzętu technicznego. Na pierwszy termin montażu przyjechali ludzie z łopatami do wykonania wykopów na słupy pod stelaż 1,6m głębokie. Po nieudanej próbie zajęło im około 2 tygodni znalezienie koparki. w drugim terminie montażu pojawiła się koparka lecz ekipa nie dostała rysunku technicznego stelaża więc nie wiadomo było w jakiej odległości mają być słupy. W ogóle nie wiadomo czy instalacja jest poprawnie zamontowana bo po dziś dzień czyli około miesiąca nie otrzymałam kopii rysunku technicznego stelaża. W momencie podpisania protokołu odbioru nie otrzymałam instrukcji obsługi ani żadnej dokumentacji technicznej jak to jest zapisane w umowie. Obsługa klienta po pierwsze kłamie jak z nut kiedy pytasz o status swojej sprawy i na dodatek nie ma pojęcia o czym mówi. Od daty montażu mojej instalacji minęło 4 tygodnie. Zgodnie z tym co zostało mi przekazane po zakończeniu instalacji powinien się skontaktować ze mną Dystrybutor energii ( w tym przypadku Tauron) do 30 dni. 4 tygodnie po zakończeniu instalacji zadzwoniłam do Tauron zapytać czy dostali wniosek. Okazało się, że wniosek nie został złożony przez FG Energy. Wewnętrzny przepływ dokumentów zajął im miesiąc czasu. Z czego oczywiście nie mam żadnej gwarancji, że zostanie on złożony w najbliższym czasie bo jak już wcześniej wspomniałam pracownicy FG energy sa ekspertami we wprowadzaniu w błąd swoich klientów, którzy finansują ich wynagrodzenia. Firma nie odpowiada na mailowe reklamacje. Na moje dwie wcześniejsze reklamacje odpowiedzieli zbytkowym mailem, którego wymusiłam dzwoniąc do nich codziennie z rządaniem odpowiedzi. Szczerze nie polecam, odradzam i przestrzegam przed korzystaniem z usług firmy FG Energy

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności