FG Energy opinie

Firma FG Energy świadczy kompleksowe usługi fotowoltaiczne w obszarze doradztwa, wykonania i sprzedaży instalacji fotowoltaicznych. W swoich projektach firma FG Energy stawia na ekologiczne rozwiązania, zapewniające klientom niezależność energetyczną oraz korzystny wpływ na środowisko naturalne. Firma FG Energy proponuje klientom sprawdzone i nowoczesne rozwiązania, dopasowane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań każdego klienta. Ekspercki zespół doradców oraz praktyków jest wsparciem dla inwestora na każdym etapie projektu. Proponowane rozwiązania charakteryzują się jakością i niezawodnością. W projektach FG Energy uwzględnia przede wszystkim nowoczesne technologie i innowacyjność rozwiązań. Dla kogo skierowana jest oferta FG Energy? Ile to kosztuje? Już dziś przyglądamy się dokładnie ofercie firmy FG Energy.

Oferta FG Energy i ceny usług

Oferta firmy FG Energy jest skierowana do klienta indywidualnego, przedsiębiorstw i rolników. FG Energy realizuje też duże inwestycje - farmy PV oraz elektrownie słoneczne. Nadrzędnym powodem inwestowania w instalacje fotowoltaiczne jest chęć obniżenia rachunków za prąd oraz korzystanie z odnawialnych źródeł energii. Produkcja prądu przez panele fotowoltaiczne odbywa się na drodze wykorzystywania energii słonecznej. Dzięki temu użytkownik ponosi koszt zakupu i montażu instalacji PV, a nie koszt produkcji energii. Inwestycja w fotowoltaikę z FG Energy zwraca się po około 6-7 latach. Wybierając FG Energy jako wykonawcę inwestycji, klient zyskuje:

 • niezależność od dostawców prądu
 • zabezpieczenie przed przerwami w dostawie energii elektrycznej
 • gwarancję i jakość produktów, podzespołów
 • kompleksową obsługę i indywidualne podejście do każdego klienta
 • podniesienie ceny nieruchomości czy prestiżu firmy jako proekologicznej

Na każdym realizacji projektu instalacji fotowoltaicznej klient ma do dyspozycji zespół ekspertów. Doradcy FG Energy pomogą też w przygotowaniu wniosków o dotacje z programów priorytetowych, ulg czy też w znalezieniu optymalnych form finansowania danej inwestycji w fotowoltaikę. 

FG Energy fotowoltaika dla domu, firmy i gospodarstw rolnych

Klientami firmy FG Energy są gospodarstwa domowe, rolne oraz przedsiębiorstwa. W przypadku oferty dla domu, energia produkowana przez instalację PV służy do zasilania domowych sprzętów, podgrzewania wody, ogrzewania budynku. Inwestowanie w instalacje PV przedsiębiorstw pozwala zaoszczędzić na dostawie prądu, podnosi prestiż firmy jako instytucji proekologicznej. Montaż instalacji fotowoltaicznej z FG Energy, niezależnie od rodzaju klienta, pozwala na: 

 • oszczędności na rachunkach za prąd
 • szybki zwrot inwestycji dzięki uldze termomodernizacyjnej
 • korzystanie z rządowych dofinansowań
 • produkowanie energii elektrycznej w sposób nieemisyjny i cichy
 • korzystanie z energii produkowanej na własny użytek
 • niezależność od jakichkolwiek przerw dostaw energii elektrycznej z sieci energetycznej

FG Energy - instalacja fotowoltaiczna w 5 krokach

Inwestowanie w fotowoltaikę generuje oszczędności w kosztach za energię elektryczną. FG Energry słusznie zauważa, że oszczędności wynikają przede wszystkim z prawidłowego montażu instalacji PV. W ramach kompleksowej obsługi klientów oferowanej przez zespół ekspertów z FG Energy, klient otrzymuje wsparcie w postaci rzetelnego audytu, doradztwa technicznego, projektu, montażu oraz odbioru instalacji. Proces współpracy z FG Enegry trafnie streszcza lista pięciu kroków: 

 1. spotkanie z FG Energy - konsultacja, weryfikacja potrzeb klienta i doradztwo, by dobrać optymalne rozwiązanie 
 2. podpisanie umowy - o formalności (w tym pomoc w uzyskaniu dotacji) zadba doradca z FG Energy
 3. montaż instalacji - montaż zamówionej instalacji PV w około 10 dni
 4. zgłoszenie instalacji fotowoltaicznej - sprawdzenie funkcjonowania instalacji fotowoltaicznej i zgłoszenie jej do zakładu energetycznego
 5. komfort i oszczędności - FG Energy kontroluje funkcjonowanie instalacji PV i zapewnia 25 lat gwarancji na wydajność paneli słonecznych, a klient korzysta z niezależności energetycznej i oszczędności na rachunkach za prąd

Opinie o FG Energy

Firma FG Energy świadczy kompleksowe usługi, dające niezależność energetyczną stawiając na ekologiczne rozwiązanie, jakim jest inwestowanie w fotowoltaikę. Rozwiązania oferowane przez FG Energy są całkowicie bezpieczne dla środowiska i zapewniają oszczędności oraz niezależność od dostawcy prądu. Systemy FG Energy sprawdzą się w gospodarstwach domowych, rolnych oraz w firmach. W kontekście problemów związanych z drożejącą energią oraz z zagrożeniem wyczepywania się surowców energetycznych, inwestycja w odnawialne źródła energii jest nie tylko dobrą alternatywą, ale też koniecznością. Instalacje fotowoltaiczne firmy FG Energy są ekologiczne i bezawaryjne, nie emitują zanieczyszczeń i hałasu. Gwarancja do 25 lat oraz serwis dostępny 24/7 z punktu widzenia potencjalnego klienta to ważne obszary działalności FG Energy. 

FG Energy kontakt i dane rejestrowe spółki

Spółka została zarejestrowana 13 czerwca 2017 roku pod numerem KRS 0000682836

FG Energy Sp. z o.o. spółka komandytowa

ul. Aleja Pokoju 1

31-548 Kraków

NIP: 9820378558

REGON: 367544980


Twoja opinia:

Twoja ocena:

1 2 3 4 5
Captcha

Aktualne opinie klientów:

Data dodania opinii: 2022-12-02 12:24:08 6 6 6 6 6
Samanta: Moja instalacja działa, wszystko super było od samego początku z FG, nie rozumiem ludzi, którzy psy i koty na tę firmę wieszają

Data dodania opinii: 2022-11-30 16:35:28 6 6 6 6 6
Tadek: Przyjechali i doradzili, czekam na montaż, cena ok.

Data dodania opinii: 2022-11-29 13:34:02 6 6 6 6 6
Zygmunt: Osobiście polecam, jestem zadowolony. Montaż, doradztwo w trakcie i po sprzedaży zadowlajające, zawsze jak dzwonię to Pan Michał odbiera telefon. Poleciłem synowi i tez jest zadowolony, więc firma FG jak najbardziej zasługuje na uwagę .

Data dodania opinii: 2022-11-28 16:37:33 6 6 6 6 6
Honorata: Mamy pozytywne doświadczenia z firmą. Wszystko przebiegło bez większych problemów i mamy już fotowoltaikę na dachu.

Data dodania opinii: 2022-11-24 10:25:14 6 6 6 6 6
Lena: Komunikacja z wykonawcą jest godna pochwały, jest on stale dostępny na wszystkie pytania. Faceci, którzy wykonali pracę, byli szybcy i wydajni, a wszystko zostało zrobione zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami. Po pracach przestrzeń była czysta i schludna i wszystko przebiegło bez większych problemów. Wszystkie bieżące trudności rozwiązaliśmy na bieżąco i bez komplikacji. Ostateczna cena jest taka sama jak cena uzgodniona po pomiarze. polecam FG.

Data dodania opinii: 2022-11-23 09:33:57 6 6 6 6 6
Anita: Polecam ze względu na oferty specjalne i dobre ceny

Data dodania opinii: 2022-11-22 08:39:32 6 6 6 6 6
Hania: Poleciłabym każdemu ich usługi, mam ponad rok panele i akumulator mam nadzieje ze bedzie dzialal jeszcze bardzo dlugo

Data dodania opinii: 2022-11-21 16:29:57 6 6 6 6 6
Dawid: Polecam - bardzo profesjonalni i korzystne finansowanie

Data dodania opinii: 2022-11-15 13:44:58 6 6 6 6 6
Monika: Aż boję się cokolwiek dobrego napisać o FG Energy, żeby nie zapeszyć ale ja jestem w sumie zadowolona. To prawda u mnie tez byli sąsiediz ze wschodu ale jakoś mi to nie przeszkadzłao, zrobili swoja robotę i tyle. Nie dam 5 gwiazdek bo nie obyło się bez ponaglających telefonów, ale ogólnie instalacja działa, mam nadzieję, że będzie dalej- jak czytam wasze opinie to trochę się obawiam... Miałam problem z aplikacją, ale zgłosiłam to do przedstawiciela i pomógł.

Data dodania opinii: 2022-11-04 22:10:52 6 6 6 6 6
Marcin: Uwaga przy podpisywaniu umowy Czytać uważnie!!! Ja wpadłem w pułapkę Gość za sam przyjazd i pomiary chciał skasować 4 tys Przestrzegam.

Data dodania opinii: 2022-07-23 11:21:24 6 6 6 6 6
Mirosław: Oszuści i tyle. Obiecanki w dniu zawarcia umowy (pani Agnieszka). Później tylko wielkie rozczarowanie: zerwanie umowy z Estońskim Bankiem, wypowiedzenie umowy. I tu natychmiastowa reakcja pani Agnieszki i dyrektora: obiecanki, że już... Wycofałem i to był mój największy błąd. Później dochodzenie w trybie przedsądowym, robota wykonana byle jak. Dotąd nie wiadomo jak, bo nikt nie ma projektu powykonawczego a wykonawców zza wschodniej granicy już nie ma. Następna firma przyjechała w towarzystwie młodych ze wschodu, którzy w ogóle na robocie się nie znali, a i chęci żadnych nie wykazywali. Coś tam robili, ale instalacja pracuje i tak na 40%. Na audytora (proszę uzbroić się w cierpliwość, odpisują ma maile) czekam już pół roku. Najchętmiej sprowadziłbym do poprawy firmę lokalną, ale obawiam się "utraty gwarancji". Z obiecanych dotacji około 15.760,-zł (te: 760,-zł to "dopłata dla emeryta" - świństwem jest takie naciąganie ludzi) otrzymałem tylko 3.200,- z PIT-u. Przeklinam dzień w którym dane mi było spotkać tą pożal się "firmą". Nie polecam.

Data dodania opinii: 2022-05-25 17:55:48 6 6 6 6 6
Danuta: Nie polecam obiecują przysłowiowe gruszki na wierzbie a potem zostawiają ludzi samych. Konsultant Krzysztof nie odbiera telefonu i nie odpowiada na sms .Dokumenty wypełniane przy Nim uleciały.

Data dodania opinii: 2022-02-23 21:31:34 6 6 6 6 6
Mariusz: Nie polecam firmy FG Energy. Brak kontaktu, zerowa terminowość, nierzetelność. Instalacja na innych elementach niż ta w umowie, ceny w porównaniu do konkurencji bardzo wysokie. Wszelkie reklamacje w firmie FG Energy to droga przez mękę - 4 telefony i nadal żadnego terminu (mija 3 miesiąc). Przedstawiciel FG Energy znika kiedy tylko pieniądze pojawią się na koncie firmy

Data dodania opinii: 2022-02-20 00:28:13 6 6 6 6 6
mkki: Pracowałem tam. Większego terroru trudno szukać. Umowa w większości sklada się z kar nakładanych na pracownika. Wciąż poszukują nowych pracownikw, np. na Pracuj, obiecując umowę o pracę, co jest absolutnym kłamstwem! Nikomu normalnemu nie polecam takiego pracodawcy! Proponuję obejrzeć na TVN24 Czaarno na białym "Niechciane telefony i tajemnicza firma"

Data dodania opinii: 2022-02-14 19:15:04 6 6 6 6 6
mcqh: Po podpisaniu umowy brak kontaktu z przedstawicielem firmy. Wprawdzie instalacja została wykonana dość szybko i po dwóch miesiącach podłączona do sieci, ale na audyt czekałem następne 4 miesiące, a gwarancja to przedruki ze strony producenta (z Chin)

Data dodania opinii: 2022-02-01 18:58:18 6 6 6 6 6
Klient.: NIE POLECAM tej firmy we wrzesniu podpisana umowa , wzięte pieniadze , w pazdzierniku po moich telefonach okazuje sie ze nie maja mojej umowy ale pieniadze moje mają na koncie , wieczne wymyslanie problemow i zbywanie klienta i na koniec stycznia dopiero zainstalowane panele a przedstawiciel handlowy przy podpisaniu umowy mowil że 4 tygodnie i bedzie po temacie . Tragedia.

Data dodania opinii: 2022-01-04 09:50:59 6 6 6 6 6
Piotr Kossowski: Fatalna obsługa klienta po realizacji inwestycji.Zamontowano u mnie panele w czerwcu do tej pory nie mam zwrotu pieniędzy na konto ,podobno nie mieli mojego nr konta,co jest nieprawdą. Nr konta podałem koordynatorowi firmy ,który stwierdził że wszystko jest OK. Rozważam pozew sądowy o przywłaszczenie.

Data dodania opinii: 2021-12-21 23:30:35 6 6 6 6 6
Wiesław Sawicki: Dot. umowy 003/679/004/2021r. z dn. 07-10-2021. Doradca handlowy obiecał,że cała inwestycja zakończy się w ciągu 3 do 4 tygodni. Dzięki wielokrotnym telefonom do Krakowa, w dn. 17-11-2021r. dostarczono do miejsca zamieszkania zestaw montażowy paneli. Firma wraz z doradcą zapadła w sen zimowy. Pieniążki należne przytulili,więc dla firmy sprawa zamknięta. Proszę się głęboko zastanowić nad współpracą z FG Energy.

Data dodania opinii: 2021-11-25 15:44:27 6 6 6 6 6
Renata: Przestrzegam przed firma FG Energy. Umowe podpisałam 8/10/21. Całość za zamówienie zapłacona 11/10/21. od ponad miesiąca mam panele w garażu. Niestety firma dwukrotnie przysłała niewlaściwe mostki/zaczepy do instalacji na dachu. Kiedy doślą właściwe mostki nie wiem. Jak do nich dzwonie też nie wiedzą. Zero profesjonalizmu. Z dala od tej firmy, stanowczo odradzam!!!!!!! Szkoda zdrowia i nerwów.

Data dodania opinii: 2021-11-09 23:24:49 6 6 6 6 6
Była pracownica: Nieuczciwy pracodawca. Nie wypłaca umówionej i potwierdzonej umową kwoty wypłaty. Obcina pensje Wedlu własnych upodobań. Oszuści, którzy czują się bezkarni. Nie polecam, chyba że ktoś lubi „ciągać się po sądach”.

Data dodania opinii: 2021-09-24 20:10:37 6 6 6 6 6
MW: Przestrzegam przed firma FG Energy. Zrobili w lipcu projekt, podczas instalacji okazał się błędny. Zapłaciłem całość i od miesiąca zostałem z panelami i sprzętem w garażu. Mieli wymienić panele na inne o większej mocy, ale od miesiąca milczą. Nie wiem co o tym sądzić, zamierzam zgłosić sprawę do UOKiK. Z dala od tej firmy, stanowczo odradzam!!!!!!!

Data dodania opinii: 2021-08-11 23:08:01 6 6 6 6 6
Skowroński Irewneusz: Firma naciągająca klientów zrobiłem wycenę tych samych paneli i falownika wyszło 10 tyś zł mniej .Aczkolwiek to co oni oferują będzie działać panele chińskie w miarę ok. Ale cena za ten sam materiał jest o 10 tyś mniejsza w innych firmach.

Data dodania opinii: 2021-08-02 21:48:42 6 6 6 6 6
Teresa: Witam Niestety moje doświadczenie z Firmą FG Energy nie należy do dobrych doświadczeń. Firma ta jest nierzetelna: nie posiada własnego sprzętu technicznego, korzysta z usług podwykonawców, którzy też nie posiadają sprzętu technicznego. Na pierwszy termin montażu przyjechali ludzie z łopatami do wykonania wykopów na słupy pod stelaż 1,6m głębokie. Po nieudanej próbie zajęło im około 2 tygodni znalezienie koparki. w drugim terminie montażu pojawiła się koparka lecz ekipa nie dostała rysunku technicznego stelaża więc nie wiadomo było w jakiej odległości mają być słupy. W ogóle nie wiadomo czy instalacja jest poprawnie zamontowana bo po dziś dzień czyli około miesiąca nie otrzymałam kopii rysunku technicznego stelaża. W momencie podpisania protokołu odbioru nie otrzymałam instrukcji obsługi ani żadnej dokumentacji technicznej jak to jest zapisane w umowie. Obsługa klienta po pierwsze kłamie jak z nut kiedy pytasz o status swojej sprawy i na dodatek nie ma pojęcia o czym mówi. Od daty montażu mojej instalacji minęło 4 tygodnie. Zgodnie z tym co zostało mi przekazane po zakończeniu instalacji powinien się skontaktować ze mną Dystrybutor energii ( w tym przypadku Tauron) do 30 dni. 4 tygodnie po zakończeniu instalacji zadzwoniłam do Tauron zapytać czy dostali wniosek. Okazało się, że wniosek nie został złożony przez FG Energy. Wewnętrzny przepływ dokumentów zajął im miesiąc czasu. Z czego oczywiście nie mam żadnej gwarancji, że zostanie on złożony w najbliższym czasie bo jak już wcześniej wspomniałam pracownicy FG energy sa ekspertami we wprowadzaniu w błąd swoich klientów, którzy finansują ich wynagrodzenia. Firma nie odpowiada na mailowe reklamacje. Na moje dwie wcześniejsze reklamacje odpowiedzieli zbytkowym mailem, którego wymusiłam dzwoniąc do nich codziennie z rządaniem odpowiedzi. Szczerze nie polecam, odradzam i przestrzegam przed korzystaniem z usług firmy FG Energy