Porównaj oferty
4 Eco opinie
OptimalEnergy

4 Eco opinie

4.04 (52 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Firma 4Eco działa na polskim rynku energii odnawialnej od 2018 roku. Specjalizuje się ona między innymi w instalacjach fotowoltaicznych. Jako firma z branży fotowoltaiki, 4Eco pomaga klientom w projektowaniu, montażu czy serwisowaniu instalacji PV, która służyć ma klientowi w generowaniu prądu elektrycznego. Produkcja energii elektrycznej dzięki panelom fotowoltaicznym to rozwiązanie ekologiczne (brak emisji CO2), ekonomiczne (słońce jest dostępne za darmo), przyszłościowe (zgodnie z prawem UE, wzrastać ma udział odnawialnych źródeł energii w całkowitej produkcji prądu elektrycznego), dające bezpieczeństwo energetyczne (klient jest niezależny od podwyżek cen prądu oraz od sytuacji na polskim rynku dostawców energii elektrycznej). Dziś specjalnie dla Ciebie przyglądamy się ofercie firmy 4Eco.

Nazwa spółki

4 Eco Sp. z o. o.

Adres siedziby

Plac Niepodległości 1
25-506 Kielce, świętokrzyskie, Polska

Telefon

+48 533 012 231

Email

biuro@4-eco.pl

Numer KRS

0000754300

NIP

9592015766

Oferta firmy 4Eco i ceny usług

Firma 4Eco świadczy swoje usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii na terenie całej Polski. Klientami firmy 4Eco są klienci indywidualni, biznesowi oraz rolnicy. Każdy z klientów może liczyć na kompleksową obsługę. Firma 4Eco oferuje swoim klientom wykonanie projektu instalacji PV wraz z wyceną, audyt nieruchomości czy gruntu, montaż paneli fotowoltaicznych i pozostałych komponentów, przyłączenie instalacji do sieci energetycznej, aż po serwisowanie i pomoc w optymalizacji finansowania oraz skorzystania z dofinansowania w ramach programów rządowych, unijnych czy ulg podatkowych. Cenniki nie są dostępne na stronie internetowej, więc w przypadku zainteresowania ofertą firmy 4Eco, klient może skorzystać z formularza zgłoszeniowego lub bezpośredniego kontaktu telefonicznego z doradcą.

4Eco fotowoltaika dla domów, firm i rolników

Oferta firmy 4Eco skierowana jest do klientów indywidualnych, biznesowych oraz rolników. Inwestycja każdego z klientów w odnawialne źródła energii i pozyskiwanie prądu z fotowoltaiki daje zyski ekonomiczne w postaci:

 • oszczędności w kosztach prądu - dla instalacji domowej nawet do 94% średnich wartości faktur za prąd, a w przypadku firmy faktury niższe nawet do 30-50%
 • niezależności energetycznej i ochronie przed podwyżkami cen energii elektrycznej
 • ulgi podatkowej, która pozwala koszt instalacji PV odliczyć od podstawy opodatkowania czy też odliczyć od podatku rolnego
 • dotacji z programu "Mój Prąd"

Inwestowanie w produkcję prądu elektrycznego z wykorzystaniem instalacji PV niesie też dla klientów zalety użytkowe w postaci:

 • gwarancji żywotności (żywotność paneli do 25-30lat)
 • podniesienia wartości nieruchomości
 • ekologicznego pozyskiwania prądu (panele podlegają recyklingowi, a instalacja nie emituje hałasu)

Farmy fotowoltaiczne z 4Eco

Firma 4Eco kompleksowo obsługuje inwestorów w zakresie przygotowania terenu czy nieruchomości pod budowę farmy fotowoltaicznej. Inwestycja ta jest najbardziej ekologicznym sposobem produkowania energii elektrycznej. Pozwala ona inwestorom uniezależnić się od rosnących cen prądu, a także sprzedawać nadwyżkę wyprodukowanej energii do sieci, stając się tym samym również producentem energii elektrycznej. Z firmą 4Eco cały proces inwestycyjny przebiega sprawnie według poniższych kroków:

 1. audyt nieruchomości/gruntu
 2. przygotowanie projektu z wyceną
 3. uzyskanie wymaganych pozwoleń
 4. pozyskiwanie dotacji
 5. budowa farmy fotowoltaicznej zgodnie z zamówieniem
 6. obsługa inwestycji przez cały okres jej użytkowania

4Eco i wyłączność na moduły fotowoltaiczne Invent

Firma 4Eco posiada wyłączność na moduły fotowoltaiczne Invent. Te moduły są całkowicie czarne, a połączenia elektryczne są niewidoczne. Dzieje się tak dzięki opatentowanej technologii InvisibleCell. Daje to możliwość tworzenia wzorów i grafik bezpośrednio na panelach fotowoltaicznych. Drugim produktem jest moduł fotowoltaiczny, który można instalować w podłogach oraz po nim chodzić.

Opinie o firmie 4Eco

Wśród zalet firmy 4Eco należy wymienić stosowanie najnowszych technologii odnawialnych źródeł energii, 25 lat gwarancji na wydajność paneli PV oraz do 20 lat gwarancji produktowej, kompleksowość i terminowość realizowanych projektów. Na tle innych firm fotowoltaicznych, 4Eco wyróżnia się wyłącznością na moduły fotowoltaiczne Invent. Do dyspozycji klientów są również karty katalogowe z danymi technicznymi każdego typu paneli fotowoltaicznych.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (4.17 z 30 opinii klientów)

Karolina Szpiech

24 kwi 2024

Polecam firme 4 eco pełen profesjonalizm szybki i profesjonalny montaż paneli i pompy ciepla pomoc przy składaniu wniosku o dofiansowanie.

Anna O

24 kwi 2024

Terminowa realizacja, dobrze dobrana instalacja i co najważniejsze opieka posprzedażowa bez zarzutu

Lidia

24 kwi 2024

Firmę polecili mi znajomi i nie załuje że ich wybrałam. Teraz ja ich poleciłam kolejnym znajomym i mile zaskoczyli mnie voucherem na 500zł.

Alina

24 kwi 2024

Polecam 4 ECO szybko i sprawnie, pomogli również w pozyskaniu dofinansowania.

Agata

18 lut 2024

Jestem bardzo zadowolona ze współpracy z firmą 4Eco. Duża wiedza merytoryczna. Profesjonalne i rzetelne podejście. Bardzo dobra komunikacja. Serdecznie polecam.

Michał Nogaj

16 lut 2024

Zdecydowanie polecam, mam od Nich instalację PV, później rozbudowaną o pompę ciepła. Support na wysokim poziomie, nie trzeba się martwić że za miesiąc znikną z rynku i trzeba będzie sobie radzić samemu.

Katarzyna Surowka

16 lut 2024

Polecam, Wszystko zgodnie z ustaleniami.Terminowo, solidnie i estetycznie.

Łukasz Stępniewski

16 lut 2024

Pełna profeska, szybko i profesjonalnie. Polecam

Aleksandra P

16 lut 2024

Profesjonalne podejście do klienta. Polecam!

Bartłomiej Stanek

16 lut 2024

Polecam z czystym sumieniem. Podejście do klienta bardzo profesjonalne. Wszystko zrealizowane w terminie z dużą dbałością.

Daria

16 lut 2024

Polecam ! Bardzo dobra i na wysokim poziomie obsługa klienta jak i dotacji.

Patrycja

16 lut 2024

Polecam z czystym sumieniem, bardzo dobra współpraca z handlowcem, kompleksowa pomoc w uzyskaniu dotacji.

Magdalena

16 lut 2024

Polecam serdecznie. Firma godna zaufania, bardzo mili ludzie, pomocni.

Karolina

14 lut 2024

Polecam usługi 4 Eco. Eksperci w swojej dziedzinie, solidni, terminowi.

Karol

14 lut 2024

Dobry kontakt na każdym etapie realizacji. Audyt przed, montaż i audyt po montażu. Wszystko dopasowane pod moje potrzeby i wytłumaczone od A do A. Wykonawca godny polecenia.

Aleksandra

13 lut 2024

Jestem niezwykle zadowolona z usług firmy 4 ECO, która montowała mi instalację fotowoltaiczną. Cały proces, począwszy od konsultacji po finalny montaż, był profesjonalny i przebiegał sprawnie. Doradcy byli nie tylko fachowi, ale również bardzo pomocni. Zawsze gotowi udzielić informacji i odpowiedzi na wszelkie pytania, co sprawiło, że cały proces zakupu i montażu przebiegł bezproblemowo. Terminy zostały dotrzymane, co dla mnie jako klientki było niezwykle ważne. Polecam tę firmę każdemu, kto poszukuje solidnego wykonawcy!

Ania Klientka 4Eco

13 lut 2024

Uważam, że firma 4ECO oferuje najwyższej jakości obsługę klienta. Oferty, które posiada, są właściwie dopasowane do potrzeb i oczekiwań. 4ECO to firma z ogromnym doświadczeniem. Każdemu będę polecać.

Klient

13 lut 2024

Firma godna polecenia, przedstawiciel kontaktowy wszystko wyjaśnił i wykonali na czym mi bardzo zależało terminowo instalację także jestem zadowolony z ich usług.

Ania klientka

13 lut 2024

Polecam tą firmę. Poleciła mi ją znajoma które najpierw montowali pv, a później pompę ciepła. Ja narazie mam od nich instalację i wszystko przebiegło sprawnie, pomogli mi również pozyskać dofinansowanie. Z pewnością wrócę do nich po pompę ciepła.

Klient

29 lis 2023

Totalna porażka, po podpisaniu umowy sprzedawcy rozpływają się i. Nie odbierają telefonów. Zupełnie inny osprzęt zamontowany niż w umówię, Mimo osobistej obecności w oddziale, żadnej współpracy z klientem. Nie polecam!!!

Wojciech

16 lis 2023

Uważam, że wybór firmy 4Eco która założyła u mnie Fotowoltaikę wraz z Pompą Ciepła to jeden z lepszych moich wyborów. Widać od samego początku, że firma stawia na jakość wykonania jak również daje wachlarz produktów do wyboru a nie opiera się na jednym jak większość takich instytucji. Handlowiec od samego początku czyli od podpisania umowy do zamontowania ale też już po, odbierał telefon i udzielał konkretnych i rzeczowych porad a finalnie pomógł uzyskać dofinansowanie. Z przyjemnością mogę polecić tą firmę.

Edyta

16 lis 2023

Zdecydowanie polecam firmę 4 ECO. Dobry kontakt z handlowcem. Profesjonalne doradztwo. Pomoc w dofinansowaniu. Szybki czas realizacji. Dobre materiały. Estetyczny montaż. Wszystko działa bez zarzutu.

Maja Śnioch

16 lis 2023

Jestem bardzo zadowolona, świetny kontakt z przedstawicielem, montaż wykonany bardzo solidnie i zgodnie z ustalonym terminem. Polecam serdecznie.

Lilka Wilk

16 lis 2023

Polecam montaż szybko i sprawnie oraz firma pomogła w pozyskaniu dotacji

Marcin Bąk

20 wrz 2023

Polecam, Wszystko zgodnie z ustaleniami z Przedstawicielem Handlowym Montaż wykonany solidnie i estetycznie

Rysiek

4 cze 2023

Proszę weryfikować oferty przedstawicieli w firmie. Mi (po 31 marca 2022r.) obiecano fotowoltaikę na starych zasadach rozliczania powołując się na posiadane jeszcze pakiety do wykorzystania ( TYLKO I WYŁĄCZNIE DLATEGO KUPIŁEM FOTOWOLTAIKĘ) Reklamacja w firmie nic nie dała. Póżniej były różne wybiegi i zostało na tym, że mam fotowoltaikę w netbilingu za 36000 zamiast 20000 – tyle kosztują w lokalnych firmach. Wniosek jest taki, że liczy się tylko kasa.

Rysiek

4 cze 2023

Witam. Proszę weryfikować oferty przedstawicieli w firmie. Ja niby kupiłem instalację w meterbilingu -TYLKO DLATEGO ZDECYDOWAŁEM SIĘ NA KUPNO .Okazało się, że przedstawiciel firmy, który cały czas powtarzał, że są pakiety na starych zasadach(przed podpisaniem umowy po31MARCA 2022r) wcisnął mi fotowoltaikę w netbilingu. Reklamacja oczywiście nic nie dała. Zaufanie sprzedawcy kosztowało mnie 16000tyś bo zapłaciłem 36000 a takie instalacje w firmach lokalnych kosztują 20000tyś.

Sylwester

14 kwi 2023

Nie polecam usług tej firmy. Deklarują się 21 dniowym montażem a minęło już ponad dwa miesiące jak elementy zostały dostarczone a ekipy montażowej nie ma. Jedyna która była zamontuje fotovoltaikę ale trzeba podpisać dokumenty z których wynika że będą zacienienia i produkcja prądu będzie ograniczona. Miejsce montażu wybrał ich technik i przedstawiciel firmy ale widocznie chodzi o nałapanie klientów wzięcie pieniędzy a później....zwykle naciąganie ludzi. Oferują kredyt na normalnych warunkach tylko po drodze jest kilku pośredników a wszystkie koszty i prowizje od transakcji ponosi kredytobiorca. Krótko mówiąc człowiek zostaje z kredytem do spłaty i nie przynoszącą zysku instalacją fotovoltaiczną. Zamiast nie płacić za prąd to trzeba zapłacić za prąd i ratę kredytu. Firmę 4ECO omijać szerokim łukiem

Stanisław Stępień

5 wrz 2022

Witam. W dniu 03.06.2022 podpisałem umowę (fotowoltaika+pompa ciepła) na 85 tys. zł. Spłaciłem już 3 raty kredytu. 3 miesiące a pompy nie mam. Od miesiąca mam odłączony piec i nie mam ciepłej wody. Inwestycja miała być zrealizowana w przeciągu miesiąca. Jestem zbywany zarówno przez przedstawiciela jak i przez biuro obsługi klienta. To jakaś kpina.

JHe

31 sty 2022

Firma naciąga starszych ludzi i wykorzystuje ich nieuwagę. Przy podpisaniu umowy przedstawiciel wpisał datę 20 stycznia, mimo że był 27 stycznia. Podał też nieprawidłowy adres e-mail na wypadek rezygnacji (pan podał adres rezygnacja@4-eko.pl a prawidłowy to odstapienie@4-eco.pl, czyli różnica jest znaczna). Pani z telefonicznej obsługi klienta twierdziła, że kwestię kredytowania zakupu należy w razie odstąpienia załatwić z bankiem we własnym zakresie, co jest nieprawdą. Takie kwestie załatwia zgodnie z prawem usługodawca, co moja rozmówczyni przyznała dopiero gdy ją o tym poinformowałem. Ponadto przedstawiciel w dokumentach wpisał inny bank niż ten, z którym zawarto umowę kredytowania zakupu. Tę kwestię sprostowano również dopiero w telefonicznej obsłudze klienta. Zdecydowanie nie polecam tej firmy.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności