Smart Solar fotowoltaika

Smart Solar to kolejna z polskich firm oferująca montaż paneli fotowoltaicznych. Działa ona z powodzeniem od 10 lat na terenie całego kraju, dzięki temu każdy może skorzystać z jej usług. Jej głównym celem jest zapewnienie dostępu do czystej energii uniezależniającej od krajowych dostawców prądu zarówno dla klientów prywatnych, jak i firm czy rolników. Wieloletnie doświadczenie oraz wysokiej jakości komponenty sprawiają więc, że fotowoltaika montowana przez Smart Solar cieszy się naprawdę dobrymi opiniami wśród jej klientów. Jak więc wyglądają szczegóły oferty tej firmy z Warszawy?

Oferta Smart Solar i ceny fotowoltaiki

Smart Sonar to firma posiadającą aż 25 własnych ekip monterskich rozlokowanych po całym kraju, które każdego dnia montują około 20 instalacji fotowoltaicznych, dzięki temu na realizację jej usług nie trzeba czekać zbyt długo. Dodatkowym atutem tej firmy jest także to, że samodzielnie importuje ona oraz magazynuje urządzenie i komponenty, jakie składają się na instalacje PV, co pozwala znacznie obniżyć koszt jej montażu. Same panele używane przez Smart Solar są natomiast produkowane przez takie firmy jak: 

  • LONG Solar, 
  • Sunpower, 
  • REC, 
  • Sunlink.

Dzięki temu gwarantują one bezawaryjną pracę instalacji przez długi czas, a także jej pełną wydajność niespadającą wraz z upływem czasu. Z kolei falowniki używane przez firmę Smart Solar to natomiast produkty z oferty firmy Fronius, Solar Edge czy Huawei, które cieszą się uznaniem na całym świecie. 

Wysokiej jakości komponenty i podzespoły nie wpływają jednak na okres gwarancyjny, jaki oferuje Smart Solar. Firma ta zapewnia bowiem aż 5 lat gwarancji na montaż instalacji, 15 lat gwarancji na konstrukcję oraz od 10 do 30 lat na urządzenia takie jak moduły czy mikroinwertery. 

Kto może skorzystać z oferty Smart Solar? 

Smart Solar nie pomija nikogo, dzięki temu z jej usług mogą skorzystać osoby prywatne, dla których przygotowała ona dopasowaną do potrzeb domów jednorodzinnych ofertę umożliwiająca połączenie fotowoltaiki na przykład z ogrzewaniem. Przedsiębiorcy, w których przypadku firma ta jest w stanie zaproponować klasyczne instalacje PV, jak i mikro elektrownie, produkujące i magazynujące prąd. A także rolnicy, dla których firma przygotowała specjalne urządzenia wykorzystywane w instalacjach fotowoltaicznych odporne na amoniak lub mgłę solną, wykorzystywana w gospodarstwach rolnych. 

Ile trzeba zapłacić za fotowoltaikę montowaną przez tę firmę?

Na swojej stronie firma Smart Solar nie podaje szczegółów dotyczących ceny za instalację fotowoltaiczną, jednak można być pewnym, że jej finalna wysokość będzie zależna od takich elementów jak wielkość instalacji, w przypadku której wraz ze zwiększającą się jej mocą cena za 1 kWp zaczyna spadać. Rodzaju i modeli użytych podzespołów, a także ich producentów, którzy wpływają na trwałość instalacji PV, a także miejsca, gdzie ma być docelowa zainstalowana fotowoltaika. 

Dodatkowo Smart Solar oferuje dla swoich klientów pomoc w uzyskaniu dofinansowania czy zwrotów z inwestycji w ramach dotacji unijnych, czy programów, dzięki temu koszt foteliki w tej firmie zostaje skutecznie obniżony i przystępniejszy dla każdego. 

Jak wygląda realizacja usługi przez Smart Solar? 

Osoby chcące skorzystać z usług firmy Smart Solar w pierwszej kolejności powinny skontaktować się z jej doradcą, używając w tym celu wygodnego formularza kontaktowego. Dzięki temu możliwe będzie dobranie odpowiedniej mocy instalacji do indywidualnych potrzeb, na podstawie umówionego w ten sposób audytu energetycznego. To właśnie on jest późniejszą podstawą do wykonania projektu instalacji, który po zaakceptowaniu skutkuje podpisaniem umowy ze Smart Solar oraz ustaleniem terminu montażu instalacji PV. Po tych formalnościach instalatorzy zjawiają się w wyznaczonym miejscu i montują instalację fotowoltaiczną, podłączając ją do sieci i przekazując niezbędne informacje dla jej przyszłych użytkowników. Ostatnim etapem jest dopełnienie formalności związanej z połączeniem paneli do sieci, w czym także pracownicy Smart Solar pomagają swoim klientom. 

Dużą zaletą jest to, że instalacja montowana przez tę firmę może być monitorowana i sterowana w sposób w pełni zdalny, z wykorzystaniem aplikacji mobilnej, co znacznie ułatwia korzystanie z fotowltaiki na co dzień.

Opinie o Smart Solar

Wszystkie te elementy sprawiają, że firma ta cieszy się dobrą opinią wśród swoich byłych klientów. Do największych zalet, które oni doceniali, zalicza się natomiast:

  • pomoc w uzyskaniu finansowania i dotacji do paneli fotowoltaicznych, 
  • gwarancje na montaż wynoszącą 5 lat, 
  • jasne i czytelne zasady współpracy
  • wykorzystywanie podzespołów i urządzeń znanych i cenionych marek. 

Wadą, jaką posiada oferta Smart Solar jest natomiast występowanie sporadycznych opóźnień w realizacji usług, a także to, że na stronie firmy nie można znaleźć, chociażby szacunkowych kosztów, jakie będzie musiał ponieść inwestor, decydując się na montaż fotowoltaiki. Dlatego też dla uzyskania pełnego oglądu oferty Smart Solar polecamy porównać ją z ofertami innych firm, aby móc świadomie wybrać najlepszą z nich i nie żałować swojej decyzji.

smartsolar.pl Sp. z o.o. kontakt i dane rejestrowe spółki

Spółka została zarejestrowana 27 stycznia 2010 roku pod numerem KRS 0000347509.

smartsolar.pl Sp. z o.o.
ul. Plac Konesera 8
03-736 Warszawa
NIP: 5213554021
REGON: 142246001


Twoja opinia:

Twoja ocena:

1 2 3 4 5
Captcha

Aktualne opinie klientów:

Data dodania opinii: 2021-09-21 19:41:12 6 6 6 6 6
paweł: Jakaś porażka ? Jeżeli nie masz kłopotów to zacznij z nimi

Data dodania opinii: 2021-08-30 23:36:19 6 6 6 6 6
Maria: Ta firma to masakra!!!! Jestem bardzo niezadowolona. O klienta dbają tylko do podpisania umowy, potem nikt nic nie wie. Nie mogę doprosić się o termin montażu! Umowa byla podpisana w maju, a do teraz nie mam instalacji. Jak pstraszyłam ich prawnikiem, to mi powiedzieli, że był okres urlopowy i nie było montaży. Żenada. Żałuję, że podpisałam z nimi umowę.

Data dodania opinii: 2021-08-30 22:10:14 6 6 6 6 6
Masza M.: Witam wszystkich i przestrzegam przed praktykami tej firmy. Klient jest dla nich partnerem tylko i wyłącznie do momentu podpisania umowy i wpłaty środków. Potem zaczyna się spychologia, brak kontaktu i niedotrzymywanie wszelkich uzgodnionych terminów. Kiedy poszukałam i znalazłam sporo opinii osób, które już wcześniej dały się nabrać na te machinacje dotarło do mnie, że mogło być jeszcze gorzej, a u innych także jakość wykonania przez zatrudnianych przez tę firmę podwykonawców z łapanki, pozostawia wiele do życzenia. Odradzam i jestem zdegustowana.

Data dodania opinii: 2021-08-27 11:37:51 6 6 6 6 6
Anna: Polecam firmę, dostałem od nich najlepszą propozycję z mikrofalownikami. Montaż odbył się po 3 tygodniach od podpisania umowy, szybko i sprawnie.

Data dodania opinii: 2021-08-26 18:40:22 6 6 6 6 6
Jacek: Doświadczenie życiowe nauczyło mnie, że w zasadzie każda firma w każdej branży ma swoje lepsze i gorsze momenty. Ja akurat trafiłem idealnie, zdecydowałem się na Smartsolar.pl i wszystko przebiegło zgodnie z planem. Instalacja 5,28 założona w Kościerzynie w maju. Instalacja działa, wszystkie papiery załatwione, produkcja na mikroinwerterach wysoka, zgodnie z przedstawionymi informacjami przez przedstawiciela firmy. Pozostaje czekać na dotację. Szczerze polecam!

Data dodania opinii: 2021-08-26 14:03:26 6 6 6 6 6
Norbert: Nie polecam!!!! Firma która nie dotrzymuje żadnego terminu. Jeżeli ktoś chce mieć problemy z montażem to niech omija Smart Solar wielkim łukiem

Data dodania opinii: 2021-08-12 11:31:01 6 6 6 6 6
Paweł: Nie polecam !!! Klient jest ważny do chwili wykonania przelewu. Zgodnie z umową montaż instalacji miał być realizowany w dniu jutrzejszym. Do dziś brak kontaktu ze strony firmy dotyczącego braku realizacji zamówienia. To nie jest rzetelna firma.

Data dodania opinii: 2021-07-26 20:31:22 6 6 6 6 6
Norbert: Nie polecam tej firmy. Klient jest na samym końcu. Liczy się tylko wpłata. Pozdrawiam firmę Smart solar

Data dodania opinii: 2021-07-09 18:21:57 6 6 6 6 6
Osoba dzięki Smartsolar zadłużona: Firma nie wypłaca swoim podwykonawcom w terminie pieniędzy co powoduje u nich zatory i problemy z płatnościami. To nie jest rzetelna firma tylko kant. Podczas montażu towar jest dostarczany z 3 lub nawet więcej miejsc i nawet nie w terminie

Data dodania opinii: 2021-05-13 20:48:22 6 6 6 6 6
Karolina W.: Z czystym sumieniem mogę polecić firmę Smartsolar! Wymieniając po kolei, kontakt ze strony przedstawiciela firmy Pana Fabiana na najwyższym poziomie. Bez żadnego naciągania rzetelne i obrazowe przedstawienie oferty oraz sprawne załatwienie wszystkich formalności. Następnie montaż w 1 dzień, ekipa montażowa bardzo profesjonalna, zachowany porządek w miejscu pracy i wszystko wykonane bardzo estetycznie. Firma zajmuje się także zgłoszeniem do elektrowni przepisania licznika i złożenia wniosku o dotację Mój Prąd. Licznik miałam już wymieniony po 2 tygodniach od montażu! Natomiast na dotację będzie trzeba zapewne trochę poczekać, bo 1 lipca dopiero ma ruszyć trzeci nabór. Fajne jest to, że mogę sobie monitorować instalację, wszystko widzę, ile dzisiaj było wyprodukowanej energii, czy też szerzej, w danym tygodniu, miesiącu, roku. Teraz mogę sobie jedynie życzyć dużo słońca:)

Data dodania opinii: 2021-04-26 23:53:02 6 6 6 6 6
Bolo: Katastrofa. Z 3 dni miał być montaz a gdy dzisiaj zapytałem kiedy przyjadą panele bo miały być kilka dni wcześniej to nikt nic nie wiedział ! Po kilku godzinach zadzwoniła ze nic z tego nie będzie bo nie na ja paneli ! Kpina i żenada 23 tyś wpłacone a tu nic się ni dzieje .

Data dodania opinii: 2021-03-12 21:38:35 6 6 6 6 6
Agnieszka K.: pełen profesjonalizm i bardzo dobry kontakt z klientem. Montaż odbył się bardzo sprawnie, bez najmniejszych problemów. Ekipa montażowa zrealizowała swoje zadania zachowując wysoką kulturę techniczną - kable ładnie i schludnie ułożone w GARAŻU. Panele fotowoltaiczne również zamontowano bardzo dobrze uwzględniając odpowiednie kierunki świata optymalizując maksymalne nasłonecznienie paneli. SMARTSOLAR zapewnia stały dostęp do bieżących odczytów wyprodukowanej energii poprzez stronę internetową. Gorąco polecam - naprawdę warto !!! Oceniając w skali 5 gwiazdowej oczywiście daje 6 ;-)