Porównaj oferty

Energa fotowoltaika opinie

Dostarczająca prąd do setek tysięcy domów i przedsiębiorstw Energa, to kolejna z firm wywodzących się z branży energetycznej, która postanowiła nie pozostawać obojętną na rosnącą popularność fotowoltaiki i wprowadziła jej montaż do swojej oferty. Dzięki temu jej klienci mogą nie tylko zakupywać od niej prąd, ale także wytwarzać go samodzielnie za pomocą ekologicznych paneli słonecznych. Warto także wspomnieć, że firma ta od lat działa już na rynku usług fotowoltaicznych i jako pierwsze zrealizowała między innymi innowacyjny projekt paneli fotowoltaicznych na wodzie. Wobec tego, czy warto zaufać jej ofercie i na czym w ogóle ona polega?

Oferta Energa i ceny fotowoltaiki

Oferta fotowoltaiczna Energa skierowana jest zarówno do osób fizycznych, jak i przedsiębiorców, jednak z pewnymi wyjątkami.

W pierwszym przypadku, osoby chcące z niej skorzystać powinny być konsumentami i być w posiadaniu budynku lub gruntu, który umożliwia zamontowanie na nim paneli słonecznych. Nie większej jednak niż 50 kWp. Warto jednak pamiętać o tym, że fotowoltaika od Energi nie może być montowana u każdej osoby fizycznej, warunkiem jest bowiem minimalna instalacji wynoszącą 3,7 kWp. Oznacza to wiec, że osoby posiadające mniejsze zapotrzebowanie energetycznie nie mogą skorzystać z tej oferty.

Fotowoltaika od Energa dla firm to z kolei rozwiązanie skierowane przede wszystkim do średnich i dużych przedsiębiorstw, które chcą obniżyć swoje koszta związane z zakupem energii elektrycznej.

Z paneli PV montowanych przez tę firmę nie mogą także skorzystać rolnicy ani mali przedsiębiorcy, gdyż nie posiada ona przygotowanej dla nich oferty.

Co obejmuje oferta Energa na fotowoltaikę?

Wiedząc już do kogo skierowana jest oferta na panele PV montowane przez tę firmę, warto także poznać, co dokładnie jest w niej zawarte i na co mogą w jej ramach liczyć osoby, które zdecydują się podpisać umowę właśnie z Energą.

Oferuje ona dla swoich klientów przede wszystkim fachowe doradztwo i konsultacje, na których podstawie dobierana jest odpowiednia moc urządzeń fotowoltaicznych, a także ich rodzaj i projekt całej instalacji realizowane w czasie tak zwanej wizji lokalnej, która kosztuje 99 złotych brutto i jest rabatowana w przypadku podpisania umowy z tą firmą. Dodatkowo Energa wspiera swoich klientów także pod względem doboru źródeł finansowania, udostępniając szczegółowe informacje na temat rządowych programów pozwalających uzyskać liczne dotacje i dofinansowania obniżające koszty inwestycji w fotowoltaikę.

Należy także podkreślić, że wykorzystywane w ustach fotowoltaicznych urządzenia i podzespoły produkowane są przez renomowane firmy takie jak:

Dzięki temu gwarantują one ich pełną wydajność i niezawodność, a ponadto są one także objęte 3-letnią gwarancją na montaż, ujętą już w cenie całej instalacji.

Ile kosztuje fotowoltaika w Energa?

Chcąc dowiedzieć się, ile kosztuje fotowoltaika montowana przez firmę Energa, można skorzystać z udostępnionego przez nią kalkulatora, w którym to należy podać roczne zużycie prądu, aby uzyskać informacje na temat sugerowanej mocy instalacji, a także jej kosztów. Warto jednak pamiętać, że koszt ten podawany jest wyłącznie orientacyjnie i wymaga dodatkowej weryfikacji warunków montażu instalacji fotowoltaicznej przez specjalistów, dlatego nie należy brać go za pewnik, a jedynie punkt wyjścia do początkowych analiz i porównania ofert poszczególnych firm.

Finalnie koszt paneli PV zależeć będzie bowiem od:

Dlatego chcąc uzyskać szczegółowe informacje na temat tego, ile kosztuje fotowoltaika w tym przypadku, najlepiej skontaktować się z jej specjalistami za pomocą formularza kontaktowego, który jest jednoznaczny ze zgodą na przedstawienie przez tę firmę oferty.

Fotowoltaika Energa opinie

Podsumowując więc i chcąc zebrać w jednym miejscu wszystkie wady i zalety oferty na fotowoltaikę firmy Energa, należy wśród pierwszych z nich wymienić przede wszystkim:

Zalety fotowoltaiki Energa to z kolei:

W związku z tym oferta firmy Energa może budzić skrajne emocje i najlepiej porównać ją z innymi firmami za pomocą czytelnych rankingowa, aby móc podjąć słuszną i uzasadnioną ekonomicznie decyzję co do tego, kto zajmie się montażem instalacji PV.

Opinie o firmie Energa S.A.

4.18 (11 opinii o stronie)

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Wybierzemy dla Ciebie firmę z najlepiej dopasowaną ofertą do Twoich potrzeb

Wypełnij formularz.
My zajmiemy się resztą

  • Indywidualne wyceny dopasowane do Twoich potrzeb
  • Dedykowane oferty dostępne tylko na optimalenergy.pl
  • Atrakcyjne ceny – najlepszy stosunek jakości do ceny
  • Bezpieczeństwo – tylko zweryfikowani sprzedawcy
  • Oszczędność czasu – błyskawiczne porównanie ofert

Wybierz rodzaj klienta

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności