Tauron fotowoltaika opinie

Tauron to firma energetyczna, która określana jest w Polsce jako druga pod względem swojej wielkości i zasięgu. Jej działanie skupia się na różnych sektorach energetycznych od wydobycia węgla, poprzez wytwarzanie prądu oraz ciepła, aż po ich sprzedaż. To jednak nie wszystko, od niedawna firma Tauron to także fotowoltaika, dlatego też osoby zainteresowane instalacjami PV mogą również skorzystać z oferty tego giganta dotyczącej montażu paneli. Jakie są więc jej szczegóły, wady oraz zalety, o tym poniżej? 

Oferta Tauron i ceny fotowoltaiki

Firma Tauron nie pozostała obojętna na stale rosnący trend dotyczący wykorzystywania OZE do produkcji prądu i postanawia przygotować dla swoich klientów ofertę związaną z fotowoltaiką, która skierowana jest zarówno do użytkowników prywatnych, czyli właścicieli domów jednorodzinnych i gospodarstw rolnych, jak i przedsiębiorców. 

Fotowoltaika Tauron dostępna jest w dwóch opcjach do wyboru- Optimum i PRO, czym te oferty różnią się od siebie? 

Instalacja fotowoltaiczna Tauron w wersji Optimum 

Oferta fotowoltaiki Tauron Optimum to rozwiązanie skierowane do osób, które chcą w optymalnej cenie otrzymać właściwą jakość instalacji, która będzie w stanie zaspokoić ich zapotrzebowanie energetyczne. Dlatego też w tej wersji znaleźć można: 

 • falowniki i podzespoły z 25-letnią gwarancją uzysku,
 • panele o optymalnie dobranej mocy, która znacznie obniża koszt inwestycji, 
 • realizacja serwisu na terenie UE, dzięki temu czas naprawy usterek jest znacznie skrócony, 
 • zapewnienie dostarczania przez panele PV stałej mocy. 

Co najistotniejsze fotowoltaika Optimum wykonywana jest na zasadzie szeregowego połączenia paneli słonecznych, przez co niezwykle istotne jest to, aby każdy z nich otrzymywał taką samą ilość promieni słonecznych, niezbędnych do produkcji energii elektrycznej. Tylko wtedy możliwe jest bowiem pełne wykorzystanie mocy instalacji. 

Instalacja fotowoltaiczna Tauron w wersji PRO 

Z kolei fotowoltaika Tauron w wersji PRO to rozwiązanie skierowane do wymagających użytkowników, których powierzchnie, na jakich ma być zamontowana instalacja, wymagają zastosowania odpowiednich urządzeń. W związku z tym w jej skład wchodzą: 

 • wysokowydajne panele słoneczne, 
 • optymalizatory mocy, pozwalające pracować instalacji w pełnej wydajności nawet kiedy jeden z paneli pozostaje zacieniony, 
 • inwerter z możliwością monitorowania ich pracy. 

Ile kosztuje fotowoltaika Tauron? 

To ile finalnie będzie kosztować fotowoltaika od Tauron zależy więc przede wszystkim od wybranej opcji Optimal lub PRO, a także takich czynników jak: 

 • rodzaj wybranych paneli, 
 • miejsce, gdzie ma zostać zainstalowana fotowoltaika (dach lub grunt), 
 • skomplikowanie projektu instalacji, 
 • moc instalacji. 

Dlatego też cena instalacji PV jest ustalana w Tauron indywidualnie dla każdego klienta, wobec tego, aby uzyskać informacje na jej temat, należy się skontaktować z doradcą tej firmy, na przykład za pomocą wygodnego formularza kontaktowego. 

Opcję finansowania fotowoltaiki Tauron

Pomimo braku szczegółowych wytycznych na temat kosztów instalacji PV, Tauron udostępnia dla swoich przyszłych klientów informacje na temat tego, w jaki sposób inwestycja w OZE może zostać sfinansowana. Klienci mają wobec tego do wyboru możliwość skorzystania z: 

 • kredytu na fotowoltaikę Z RRSO 0% lub 5,64% z wygodnymi ratami rozłożonymi na 10 lat, 
 • programu Zwrot za prąd, w którym można uzyskać nawet 2% zwrotu kosztów instalacji PV, 
 • programu Mój Prąd, oferującego dofinansowanie do 5000 zł, 
 • programu Czyste Powietrze

Jak wygląda skorzystanie z oferty na fotowoltaice Tauron? 

Montaż instalacji fotowoltaicznej Tauron to pięć prostych i szybkich kroków, które pozwalają finalnie cieszyć się czystą energią pozyskiwana ze słońca. Pierwszym z nich jest skontaktowanie się z pracownikiem firmy, poprzez pozostawienie kontaktu do siebie. Drugi to telefon od specjalisty Tauron oraz dobranie optymalnego rozwiązania do potrzeb użytkowników, na podstawie wywiadu oraz audytu przeprowadzonego na miejscu montażu. Następnie instalacja jest montowana we wskazanym miejscu zaraz po podpisaniu umowy. Po tym etapie załatwiane są wszelkie formalności związane z przyłączeniem instalacji do sieci, w których firma Tauron towarzyszy swoim klientom na każdym etapie. I gotowe czysta energia może być już produkowana przez zainstalowane panele PV. 

Fotowoltaika Tauron opinie

Podsumowując więc oferta firmy Tauron dotycząca fotowoltaiki posiada wiele zalet, wśród których można wymienić przede wszystkim: 

 • stabilność marki, działającej od lat na Polskim rynku, 
 • dedykowaną ofertę finansowania instalacji, 
 • czytelne zasady współpracy, 
 • wsparcie na każdym etapie instalacji paneli PV, 
 • możliwość uzyskania bonusu w postaci zwrotu 2% wartości instalacji. 

Pomimo jednak tego, że oferta ta może wydawać się naprawdę imponująca, posiada ona także swoje wady, takie jak jej mocno okrojona zawartość w porównaniu do konkurencji, długi czas oczekiwania na przygotowanie projektu instalacji, a także duża rozpiętość cenowa, nie pozwalająca, chociażby wstępnie oszacować kosztów instalacji PV, bez kontaktu z doradcą firmy. Chcąc jednak porównać ją z innymi firmami najlepiej skorzystać z rankingu, który ukaże wszelkie podobieństwa i odstępstwa fotowoltaiki Tauron od ofert innych firm.

Tauron Sprzedaż Sp. z o.o. kontakt i dane rejestrowe spółki

Spółka została zarejestrowana 21 grudnia 2006 roku pod numerem KRS 0000270491.

Tauron Sprzedaż Sp. z o.o.
Łagiewnicka 60
30-417 Kraków
NIP: 6762337735
REGON: 120378027


Twoja opinia:

Twoja ocena:

1 2 3 4 5
Captcha

Brak opinii.