Pionier Energia fotowoltaika

Pionier Energia to kolejna z firm na Polskim rynku, która zajmuje się instalacją oraz doradztwem związanym z instalacjami fotowoltaicznymi. Stawia ona przede wszystkim na partnerskie i uczciwe relacje, traktując każdego ze swoim klientów indywidualnie. Za swoją główną misję Pionier Energia postawiło sobie dostarczanie fotowoltaiki dopasowanej do potrzeb przyszłych użytkowników w cenach dostępnych dla każdego. Co sprawia, że jej oferta może prezentować się naprawdę interesująco, ale czy tak jest na pewno? 

Oferta Pionier Energia i ceny fotowoltaiki

Oferta Pionier Energia skierowana jest do wszystkich tych, którzy planują zastosować instalację fotowoltaiczną w celu obniżenia rachunków za prąd, uniezależnienia się od lokalnych dostawców prądu oraz zadbania o nasze wspólne środowisko. Jednak głównie skupia się ona na osobach fizycznych. Dużą zaletą Pionier Energia jest świadome podejście do tematu fotowoltaiki, która pomimo dużego rozwoju w naszym kraju budzi wciąż wiele wątpliwości. Na stronie tej firmy można znaleźć więc pokaźną bazę wiedzy na ten temat. 

Cały proces obsługi klienta w Pionier Energia oparty jest na pięciu prostych i przejrzystych krokach, które pozwalają cieszyć się czystą energią pozyskiwaną z paneli fotowoltaicznych. 

 1. Pierwszym z nich jest przeprowadzenie przez Pionier Energia audytu, który pozwala określić zapotrzebowanie energetyczne przyszłych użytkowników fotowoltaiki. 
 2. Następnie na podstawie audytu przygotowywana jest oferta, wraz z projektem instalacji paneli słonecznych i wyceną całej inwestycji. 
 3. Po jej zaakceptowaniu dobierana jest forma finansowania odpowiadająca osobom korzystającym z usług Pionier Energia. 
 4. Czwarty etap usług Pionier Energia to natomiast prace właściwe, obejmujące dostawę urządzeń oraz ich montaż we wskazanym miejscu i uruchomienie fotowoltaiki. 
 5. Ostatnim krokiem jest z kolei zgłoszenie instalacji w odpowiednich urzędach i dopełnienie wszelkich formalności. 

Ile kosztuje fotowoltaika w Pionier Energia?

Ciekawym i z pewnością wyróżniającym wśród innych firm rozwiązaniem oferowanym przez Pionier Energia jest dostępny na jej stronie szacunkowy kalkulator kosztów instalacji fotowoltaicznej. Wystarczy podać swoje miesięczne rachunki za prąd, aby dowiedzieć się jaka moc instalacji będzie niezbędna do zaspokojenia potrzeb gospodarstwa domowego oraz ile będzie ona kosztować. 

Przykładowo w przypadku miesięcznych rachunków za energię elektryczną w wysokości 120 złotych koszt instalacji szacunkowo będzie wynosił około 14000 złotych. Pionier Energia podkreśla jednak, że aby uzyskać dokładne informacje na temat kosztów instalacji fotowoltaicznej, należy skontaktować się z jej doradcami, którzy przygotują szczegółową ofertę ujmującą wszelkie czynniki. 

Na jakich urządzeniach i podzespołach pracuje Pionier Energia? 

Analizując ofertę firmy Pionier Energia, warto także wspomnieć o tym, że montowana przez nią fotowoltaika to rozwiązania wysokiej jakości. Dowodem na to jest, chociażby to, że składają się one z elementów oraz podzespołów produkowanych przez takie firmy jak: 

 • SolarEdge, 
 • Huawei, 
 • Ja Solar, 
 • LG, 
 • Longi, 
 • QCELLS
 • SOFAR Solar. 

Zapewnia to więc ich długa i bezawaryjną pracę, a także najlepszą wydajność dopasowaną do potrzeb użytkowników. 

Jak może być finansowana fotowoltaika w Pionier Energia?

Osoby zainteresowane oferta Pionier Energia z pewnością zainteresują także możliwości finansowania foteliki montowanej przez tę firmę. Wśród nich wyróżnia się kilka opcji. Pierwszą z nich jest uzyskanie kredytu dla osób fizycznych na preferencyjnych warunkach, gdyż Pionier Energia współpracuje ściśle z bankiem Santander Consumer Bank. Kolejną opcją jest natomiast uzyskanie dotacji na fotowoltaikę między innymi w ramach programu Mój Prąd i Czyste Powietrze. Dodatkowo Pionier Energia pomaga także uzyskać ulgi podatkowe dla osób decydujących się na inwestycję w instalację fotowoltaiczną, zalicza się do nich ulgi termomodernizacyjne, ulgi w ramach programu Agroenergia skierowane do rolników, a także ulgi inwestycyjne dla rolników i przedsiębiorców. 

Pionier Energia opinie

Wszystko to sprawia, że oferta firmy Pionier Energia posiada zarówno swoje zalety, jak i wady. Wśród pierwszych z nich można wymienić: 

 • indywidualne podejście do klientów, 
 • możliwość zapoznania się z orientacyjnym kosztem montażu paneli PV, 
 • wykorzystywanie wysokiej jakości komponentów i podzespołów w trakcie montowania fotowoltaiki, 
 • wykonane projektu na bazie audytu energetycznego, 
 • wiele opcji form finansowania skierowanych zarówno do osób fizycznych, jak i rolników oraz przedsiębiorców, 
 • wiele informacji dotyczących fotowoltaiki dostępnych na stronie Pionier Energia. 

Z kolei do wad oferty Pionier Energia zalicza się: 

 • brak szczegółowych informacji o długości trwania całego procesu montażu instalacji PV, 
 • brak informacji o tym, czy firma działa na terenie całego kraju, 
 • możliwość uzyskania dokładnych informacji włącznie po skontaktowaniu się z firmą poprzez formularz kontaktowy lub telefonicznie. 

Pomimo to, warto jednak porównać ofertę Pionier Energia z ofertami innych firm montujących fotowoltaikę, aby móc podjąć najlepszą decyzję i wybrać specjalistę, który spełni wszelkie oczekiwania w temacie paneli PV.

Pionier Energia Sp. z o.o. kontakt i dane rejestrowe spółki

Spółka została zarejestrowana 8 maja 2020 roku pod numerem KRS 0000840062.

Pionier Energia Sp. z o.o.
ul. Grzybowska 87
00-844 Warszawa
NIP: 5272927162
REGON: 386034072


Twoja opinia:

Twoja ocena:

1 2 3 4 5
Captcha

Brak opinii.