Porównaj oferty
Otovo opinie
O firmie

Firma Otovo instalująca fotowoltaikę to jedna z nielicznych zagranicznych firm, działających na polskim rynku. Powstała ona w 2016 roku w Oslo, kiedy to dopiero co rozpoczynał się trend na fotowoltaikę. Sukces, jaki odniosła ona w Norwegii, sprawił że jej założyciele postanowili rozszerzyć swoją działalność o kolejne rynki, w tym także o działalność w Polsce. Obecnie fotowoltaika Otovo instalowana jest przez jej podwykonawców w 6 europejskich krajach. Wśród kadry tej firmy znaleźć można najlepszych inżynierów, programistów i specjalistów od odnawialnych źródeł energii. Postanowiliśmy więc sprawdzić jaką ofertę fotowoltaiki przygotowała międzynarodowa firma Otovo dla polaków i czy może ona konkurować z krajowymi liderami w branży fotowoltaicznej.

Nazwa spółki

Otovo

Adres siedziby

Tytusa Chałubińskiego 8
00-613 Warszawa, Poland, ,

Telefon

22 307 35 66

Email

kontakt@otovo.pl

Numer KRS

0000820167

NIP

5272915472

Oferta Otovo i ceny fotowoltaiki

Norweska firma Otovo na swojej stronie nie precyzuje dokładnie, do kogo kieruje swoją ofertę montażu instalacji fotowoltaicznej. Dlatego też, choć fotowoltaika Otovo od początków istnienia tej firmy montowana była głównie na dachach i gruntach osób prywatnych, aby obniżać koszty, jakie generują ceny energii. Nic nie wskazuje na to, że z jej oferty nie mogą skorzystać także przedsiębiorcy czy rolnicy. Oznacza to więc, że pod tym względem nie różni się ona od krajowej konkurencji.

Swoją działalność w Polsce firma Otovo opiera natomiast na nadzorowaniu przez nią wszelkich formalności związanych z instalacją fotowoltaiczną. Z kolei sam jej montaż wykonywane jest przez lokalnych podwykonawców. Są oni jednak szczegółowo weryfikowani pod kątem swojego doświadczenia, jakości wykonywanych instalacji fotowoltaicznych oraz standardów.

Ile kosztuje fotowoltaika Otovo?

Fotowoltaika Otovo może być montowana na dwóch różnych warunkach, dzięki temu klienci tej firmy sami mogą zdecydować, które z rozwiązań jest dla nich lepsze. Pierwszym z nich opiera się bowiem na leasingu. W tym przypadku, aby zamontować fotowoltaikę Otovo, nie trzeba posiadać żadnego wkładu własnego, a raty za instalacje PV rozpoczynają się nawet od zaledwie 99 złotych miesięcznie. Opcja ta pozwala także na rozbudowanie instalacji o kolejne panele fotowoltaiczne zwiększające jej moc, w każdym momencie trwania leasingu, a do tego umożliwia również jego wcześniejszą spłatę bez żadnych konsekwencji.

Drugim rozwiązaniem jest natomiast opłacenie zakupu urządzeń i podzespołów fotowoltaicznych oraz ich montażu od razu. W tym przypadku jak podaje firma Otovo, fotowoltaika kosztować może nawet jedynie niecałe 13 000 złotych. A jej finalna cena zależy od takich elementów jak moc instalacji fotowoltaicznej, miejsce jej montażu oraz klasa zastosowanych elementów składających się na nią.

Warto także wiedzieć przed zakupem instalacji, że w przypadku kwestii związanej z tym, ile kosztuje fotowoltaika Otovo, firma ta zaznacza, iż może, jednak nie musi pośredniczyć w procesie uzyskiwania dofinansowań obniżających jej cenę. Dlatego też kontaktując się z nią w sprawie montażu instalacji PV najlepiej nie zapomnieć zapytać o to, zwłaszcza jeśli mamy zamiar korzystać z takich programów jak Mój Prąd czy Czyste Powietrze.

Co wyróżnia fotowoltaikę Otovo?

Fotowoltaika Otovo wyróżnia się jednak nie tylko ciekawymi opcjami jej finansowania, ale także bardzo dobrymi warunkami, jeśli chodzi o gwarancje na nią. W przypadku leasingu Otovo daje bowiem aż 20 lat gwarancji oraz deklaruje, że zajmie się monitorowaniem instalacji PV.

Z kolei, jeśli chodzi o jej zakup z własnych środków, w tym przypadku fotowoltaika objęta jest w tej firmie przedłużoną 10-letnią gwarancją na całą instalację. Dodatkowo należy także doliczyć do niej minimum 25 lat gwarancji na uzysk energii zapewnianej przez producenta oraz 10 lat gwarancji na same panele fotowoltaiczne. Warunki te sprawiają więc, że fotowoltaika Otovo prezentuje się niezwykle konkurencyjnie na tle innych ofert polskich instalatorów.

Montowane przez tę norweską firmę instalacje słoneczne opierają się na dodatek wyłącznie na sprawdzonych i uznanych markach. Dlatego też panele fotowoltaiczne wchodzące w ich skład produkowane są przez takie firmy, jak:

  • JA Solar,
  • LONGi,
  • Trina Solar.

Z kolei, jeśli chodzi o falowniki fotowoltaika Otovo może być wyposażona w modele jedno lub trójfazowe takich marek jak Fronius, SMA oraz SolarEdge, a także mikrofalowniki Enphase.

Istotnym wyróżnikiem fotowoltaiki Otovo jest także to, że osoby decydujące się na jej montaż mogą również liczyć na fachowe wsparcie specjalistów związane z jej działaniem przez wiele lat po zakończeniu inwestycji. Dodatkowo klienci otrzymują także dostęp do aplikacji tej firmy, która pozwala na montowanie dziennej produkcji prądu przez zainstalowane panele fotowoltaiczne.

Opinie fotowoltaika Otovo

Podsumowując ofertę na fotowoltaika Otovo łatwo zauważyć, że jej największymi zaletami jest ogólnoeuropejskie doświadczenie, nastawienie na wysoką jakość obsługi klienta, a także atrakcyjne warunki związane z gwarancją na samą instalację, jak i jej elementy. Dodatkowo warto także pamiętać, że firma ta jako jedna z nielicznych na rynku oferuje również wieloletnie wsparcie posprzedażowe dla inwestorów.

Wadą fotowoltaika Otovo jest natomiast to, że jej projekt oraz wyceny przygotowywane są wyłącznie na podstawie informacji podanych przez klienta, przez co mogą się zdarzać błędy, wymagające skorygowania. Ponadto dla niektórych osób dyskredytującym tę firmę elementem będzie także to, że działa ona przy współpracy z podwykonawcami. Pomimo to warto jednak dokładnie przeanalizować ofertę na fotowoltaikę Otovo zestawiając ją z ofertami innych firm na przykład w naszej porównywarce, gdzie w 3 krokach można pozyskać najlepsze oferty dopasowane do swojego zapotrzebowania energetycznego. Zachęcamy więc do skorzystania z niej lub kontaktu z naszymi specjalistami.

Otovo kontakt i dane rejestrowe spółki

Spółka została zarejestrowana 19 grudnia 2019 roku pod numerem KRS 0000820167

00-613, Warszawa

NIP: 5272915472

REGON: 385149198

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (6)

Konrad

8 wrz 2023

partactwo i brak kompetencji aż się wylewają bokami

Andrzej Nowacki

7 cze 2023

Montaż w 3 tygodnie od podpisu, licznik wymieniony, mam energię ze słońca i wszystko działa. Pomogli mi z wnioskiem o Mój Prąd i już mam zwrot z edycji 4.0. Polecam.

Kamil

4 cze 2023

Super! Szybko, tanio, uczciwie.

Tomasz M.

19 kwi 2023

A ja nie zgadzam się z negatywnymi opiniami z 2021 i 2022 - najlepszy możliwy schemat działalności, instalatorzy lokalni (znałem firmę montującą) 14 dni od umowy i instalacja zrobiona. Elastyczne terminy (dostosowali się do mnie). Potwierdzenie zgłoszenia do ZE (PGE) - tydzień i wymiana licznika !!!! Wszystko działa, leasing spłaca się sam. Jestem bardzo zadowolony i serdecznie polecam !!!!

Niezadowolony

28 lut 2022

Po przesłaniu umowy 2 tygodnie proszenia się o poprawę adresu,opóźnienia w montażu,problemy ze złożeniem wniosku do energetyki. Poprostu Totala porażka Nikomu nie polecam

Kisame

13 paź 2021

Witam. Odradzam firmę otovo. Wpis będzie długi ale jeśli ktoś chce zainwestować w fotowoltaikę i szuka opinii zwykłego człowieka przed włożeniem tylu pieniędzy to może poświęci te parę minut na przeczytanie. Konsultant z którym rozmawiałem był niestety niekompetentny. Fakt że sprawa była dość nietypowa ale Pan zamiast przyznać że nie wie i zapytać kogoś kompetentnego wprowadził mnie w błąd parę razy przez swoją niewiedzę (a może po prostu chciał złapać klienta) i sporo czasu zmarnowane. Wskutek błędu zawarłem z tą firmą umowę ale po dalszym kontakcie z bardziej kompetentnymi osobami okazało się że ze względów prawnych nie mogę mieć zrealizowanej instalacji plus inne informacje których Pan konsultant nie udzielił. No dobra wiadomo błędy zdarzają się kazdemu szczególnie że jak pisałem sytuacja nietypowa. Chciałem rozwiązać umowę kontaktując się z firmą. Ale niestety próba kontaktu z osobami z otovo które wcześniej odpisywały w parę chwil teraz kontakt się urwał. Mój konsultant z którym wcześniej sporo się kontaktowałem z racji rozmaitych problemów napisał że sprawę załatwią potem że szefowa zadzwoni i załatwi a jeszcze później gdy zapytałem o stan sprawy to kontakt i tu się urwał. OK to szukam formularza do odstąpienia od umowy i na ich stronie nie da się znaleźć mimo dużych poszukiwan. Dopiero po przeszukaniu w Google z tą frazą znalazłem odnośnik ale to chyba nie powinno być takie trudne? Pomijając te problemy to firma nie wykonuje audytu wskutek czego wymagają zrobienia rozlicznych zdjęć różnych punktów podania różnych danych o których przeciętna osoba jak ja ma niewielkie pojęcie. Firma przyjeżdża tylko na montaż a jeśli coś będzie nie tak to czy obciąży klienta za problemy? Nie wiem ale patrząc po ich podejściu do klienta nie byłbym optymistycznie nastawiony. Inna firma podczas audytu wykryła pewne nieścisłości w instalacji wskutek czego firma prawdopodobnie nie wykonałaby instalacji. Ale ta ostatnia część to tylko moje domysły bo nie doszło do montażu wszystko zatrzymało się na etapie ustalania.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności