Porównaj oferty
Pompa ciepła Sola
OptimalEnergy

Pompa ciepła Sola

4.2 (5 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Wśród obecnych na polskim rynku producentów pomp ciepła nie brakuje również takich firm, które na samym początku zajmowały się wyłącznie montażem tego typu ekologicznych i niskokosztowych urządzeń grzewczych. Jedną z nich jest między innymi firma Sola założona w 2003 roku, która w 2015 roku postanowiła stać się nie tylko instalatorem, ale także producentem pomp ciepła. Obecnie jej oferta tego typu urządzeń jest naprawdę szeroka, a my postanowiliśmy sprawdzić, jak prezentują się jej szczegóły.

Oferta i ceny pomp ciepła Sola

Pompy ciepła Sola to urządzenia, które przeznaczone są do montażu nie tylko w domach jednorodzinnych, ale także obiektach komercyjnych czy budynkach użyteczności publicznej. Wyróżniają się wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami oraz dostępnością wielu różnorodnych modeli ułatwiających dopasowanie ich do danych potrzeb, a także zapotrzebowania energetycznego występującego w budynku.

Rodzaje pomp ciepła Sola

Marka Sola podzieliła swoje pompy ciepła na trzy główne kategorie, wśród których wyróżnić można urządzenia hybrydowe, standard oraz premium w wersji split.

Pompy ciepła Sola hybrydowe to jednostki, które zapewniają ogrzewanie, chłodzenie oraz możliwość podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Wyróżniają się one przede wszystkim wbudowanym modułem kondensacji gazu. Dzięki temu z powodzeniem mogą one zasilać obiegi grzewcze nawet do temperatur wynoszących 85 stopni Celsjusza. Tego typu pompa dostępna jest w wariantach mocy wynoszących 8, 10, 12, 14 oraz 17 kW, a jej współczynnik wydajności COP waha się w zależności od wybranej mocy w zakresie od 4,10 do 4,25.

Pompy ciepła Sola standard to natomiast jednostki powietrzne, które cechują się współczynnikiem wydajności COP na poziomie również powyżej 4,0. Zapewniają one maksymalną temperaturę obiegu grzewczego wynoszącą 57 stopni Celsjusza i mogą pracować w temperaturach równych nawet -20 stopni Celsjusza. Dostępne są one w wersjach o mocy 8, 10 oraz 14 kW.

Ostatnim z rodzajów pomp ciepła Sola jest model premium, który cechuje się zapewnieniem tej samej temperatury obiegu grzewczego jak pompa z serii Standard oraz równie wysokim współczynnikiem COP na poziomie powyżej 4,0. Dostępne warianty mocy w tym przypadku to natomiast 8, 10, 12, 14 oraz 17 kW.

Dodatkowo zarówno pompy ciepła z serii Standard, jak i Premium wyposażone są również w grzałkę elektryczną wspomagającą ich prace. Wszystkie pompy ciepła Sola mogą być natomiast sterowane za pomocą aplikacji mobilnych oraz posiadają wbudowany wielofunkcyjny wyświetlacz umożliwiający łatwiejsze nadzorowanie ich pracy.

Ile kosztują pompy ciepła Sola?

Ze względu na szeroki wybór modeli zarówno jeśli chodzi o serie produktowe, jak i ich moc cena pomp ciepła Sola jest różna. Zależy ona przede wszystkim od wybranej jednostki oraz jej parametrów. Przy czym standardowe modele o największej mocy są najdroższe. Aby poznać ceny pomp ciepła Sola, wystarczy jednak skontaktować się z przedstawicielami handlowymi tej firmy, która realizuje sprzedaż swoich jednostek na terenie całego kraju.

Pompy ciepła Sola opinie

Pompy ciepła Sola cieszą się na rynku głównie dobrymi opiniami zarówno specjalistów, jak i użytkowników. Doceniane są one przede wszystkim za wysoką wydajność oraz nowoczesne rozwiązania zastosowane podczas ich produkcji. Dodatkowo do ich zalet należy zaliczyć także szeroki wybór jednostek dostępnych w trzech wariantach i wielu wersach mocy. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem są natomiast hybrydowe pompy ciepła łączące w sobie klasyczne funkcje tych urządzeń grzewczych oraz zalety gazowych kotłów kondensacyjnych.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (5 z 1 opinii klientów)

Czesław Jamro

27 cze 2024

Mam pompę Sola AirMaster14 kW od 3 lat i cieszę się z niskiego zużycia energii elektrycznej, system połączony z instalacją PV, wszystko pięknie śmiga. Samo wsparcie dla instalatora bezkonkurencyjne, potrzebny schemat instalacji załatwiony mailowo w 15 minut. Po instalacji przyjechał serwisant, sprawdził wszystko odpalił i tyle w temacie, zero problemów. Przegląd serwisowy wykonuje co roku i pompa działa bez zarzutów. Polecam wszystkim tym bardziej że jest to polski producent.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności