Porównaj oferty
Pompy ciepła LG opinie
OptimalEnergy

Pompy ciepła LG opinie

5 (1 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

LG to znany na całym świecie producent sprzętu RTV, AGD, IT, a także urządzeń klimatyzacyjnych, w których jest obecnie liderem na światowych rynkach oraz grzewczych pod postacią pomp ciepła, na których skupiamy się poniżej. Popularność pomp ciepła LG wynika przede wszystkim z zaufania, które marka ta budowała u swoich klientów przez lata, oferując im wysokiej jakości urządzenia wyposażone w szereg innowacyjnych rozwiązań ułatwiających korzystanie z nich, których nie zabrakło także w przypadku produkowanych przez nią urządzeń grzewczych.

Rodzaje pomp ciepła LG

Oferta pomp ciepła LG obejmuje wyłącznie modele powietrze-woda, które bazują na energii cieplnej z powietrza i mogą być wykorzystywane także do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Urządzenia te dostępne są w trzech wariantach do wyboru, wśród których wyróżnić można:

  • pompy ciepła LG typu split z serii THERMA V — z zastosowaną technologią inwerterową zapewniającą im jeszcze lepszą efektywność grzewczą oraz wyposażone w przyjazny dla użytkowników interfejs w postaci 4,3-calowego wyświetlacza ułatwiającego obsługę urządzenia,
  • pompy ciepła LG typu monoblok z serii THERMA V — pracująca w pełni wydajnie nawet w przypadku temperatur dochodzących na zewnątrz do ujemnych wartości, z zastosowaną innowacyjną sprężarką spiralną gwarantującą wydajniejszą pracę urządzenia,
  • wysokotemperaturowe pompy ciepła LG typu split — która jest w stanie w odróżnieniu od poprzednich modeli podgrzewać wodę do nawet 80 stopni Celsjusza, tym samym skutecznie zastępując klasyczne kotły grzewcze.

Typy i moc pomp ciepła LG

Pompy ciepła LG, choć oferowane są przez tę markę wyłącznie w wersji powietrze-woda i tak dostępne są w wielu różnorodnych wariantach do wyboru różniących się między sobą wydajnością grzewczą oraz chociażby sposobem ich zasilania.

W związku z tym osoby chcące zamontować w swoich domach pompy ciepła LG otrzymują do wyboru modele:

  • R32 typu monoblok oraz split o mocy 5,5 kW, 7 kW, 9 kW, 12 kW, 16 kW,
  • R410a typu split oraz wysokotemperaturowe o mocy równej odpowiednio 12 kW, 14 i 16 kW oraz 16 kW.

Dodatkowo modele R32 sprzedawane są przez tę markę opcjonalnie wraz ze zintegrowanym zasobnikiem wody. Każda z pomp ciepła LG może być także stosowana zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach, a do tego objęta jest również 5-letnią gwarancją producenta. Ponadto mogą być one nie tylko sterowane za pomocą umieszczonego na nich panelu, ale także w sposób zdalny.

Pompy ciepła LG składają się z trzech komponentów, z czego każdy z nich jest bezproblemowy w instalacji oraz konfiguracji jego ustawień. Dzięki temu osoby decydujące się na ich zakup zyskują wysokiej jakości, ekologiczne urządzenie grzewcze, które mogą dopasować do zapotrzebowania energetycznego swoich budynków bez najmniejszego problemu.

Ile kosztuje pompa ciepła LG

Jeśli chodzi o ceny, pompy ciepła LG pod tym względem nie odbiegają znacznie od konkurencji. Choć w ostatnim czasie można zauważyć wyraźny ich spadek, który może być spowodowany licznym zainteresowaniem tego rodzaju źródłem ciepła. Oznacza to więc, że osoby planujące montaż pompy ciepła w swoim budynku powinny zwrócić szczególną uwagę na te urządzenia od LG i porównać je przed podjęciem ostatecznej decyzji z innymi modelami wykorzystując do tego na przykład naszą porównywarkę pomp ciepła, która zestawia parametry tych urządzeń, z urządzeniami innych marek.

Pompy ciepła LG — opinie

Podsumowując, pompy ciepła LG to urządzenia, które warte są uwagi przede wszystkim ze względu na szeroki wybór ich modeli, a także wysoką jakość wykonania i zastosowanie w nich innowacyjnych rozwiązań technologicznych zwiększających ich sprawność i efektywność grzewczą. Zwłaszcza że wszystkie te elementy połączone są z ich atrakcyjną ceną w porównaniu do oferowanej przez LG jakości.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności