Sprawdź najlepsze oferty pomp ciepła

fotovo logo Oferta od POLENERGIA

 
 

Pompa ciepła Aiwa

Nazwa firmy: AIWA CO. LTD.
NIP:
Adres siedziby: Bardowskiego 10
Warszawa, 03-888
Ocena 3.67/5 (3 głosy/ów)

Aiwa to kolejny z producentów pomp ciepła, którego jednostki dostępne są na naszym rynku. Firma ta powstała w 1951 roku w Japonii. Jej historia na przestrzeni lat jest nieco burzliwa, gdyż w 2003 roku została ona wykupiona przez spółkę Sony, a następnie w 2006 roku przez nią zamknięta. W 2017 roku Aiwa powróciła jednak na światowe rynki, w tym także polski, tym razem jednak będąc częścią spółki Towada Audio z Tokio. Firma ta obecnie oferuje wobec tego między innymi rozwiązania z branży audio, RTV oraz AGD, a także HVAC, wśród których można wyróżnić również pompy ciepła Aiwa, na których skupiamy się poniżej.

Oferta i ceny pomp ciepła Aiwa

Pompy ciepła Aiwa to wyłącznie modele powietrzne, dostępne w dwóch wariantach do wyboru — split i monoblok. W ofercie tej marki znaleźć można ogólne 5 różnych jednostek, z czego tylko jedna to model typu split. Wszystkie z nich wyposażone są natomiast nie tylko w funkcję grzania, ale także chłodzenia oraz bazują na czynniku R32. Idealnie sprawdzają się do ogrzewania budynków o różnorodnych powierzchniach ze względu na zróżnicowaną moc poszczególnych modeli. Dodatkowo z powodzeniem mogą być one stosowane także podczas modernizacji systemów grzewczych w budynkach.

Rodzaje i moc pomp ciepła Aiwa

W przypadku pomp ciepła Aiwa typu split marka ta oferuje do wyboru wyłącznie jeden model, którego moc to 8 kW o nazwie Aiwa-HPS8V. Jeśli chodzi natomiast o pompy ciepła typu monoblok, firma ta zapewnia wybór spośród czterech różnorodnych jednostek:

 • Aiwa-HPM9V o mocy 9 kW,
 • Aiwa-HPM12Y o mocy 12 kW,
 • Aiwa-HPM14Y o mocy 14 kW,
 • Aiwa-HPM 16 Y o mocy 16 kW.

Wszystkie z nich to z kolei jednostki dwuwentylatorowe, wyposażone dodatkowo w tryb antyzamrożeniowy.

Co wyróżnia pompy ciepła Aiwa?

Analizując ofertę pomp ciepła tej japońskiej marki, należy przede wszystkim podkreślić, że wszystkie jednostki wyposażone są we wbudowany moduł WiFi, który pozwala na sterowanie ich pracą w sposób zdalny z wykorzystaniem aplikacji mobilnej. Dodatkowo wyróżniają się one także:

 • niskim poziomem głośności wynoszącym 49 dB,
 • zastosowaniem ekologicznego czynnika R32,
 • nowoczesnym designem,
 • wbudowaną grzałką,
 • gwarancją producenta wynoszącą 6 lat.

Cena pomp ciepła Aiwa

To ile kosztuje pompa ciepła Aiwa zależy przede wszystkim od tego, czy będzie to model typu split, czy monoblok. Na cenę jednostek tej marki wpływ ma również ich moc nominalna dostępna w wariantach od 8 kW do aż 16 kW. W związku z tym chcąc zakupić pompę ciepła Aiwa należy liczyć się z kosztem kilkudziesięciu tysięcy złotych, podobnie jak w przypadku innych producentów. Przykładowo najmocniejsza jednostka o mocy 16 kW typu monoblok to bowiem wydatek rzędu około 30 000 złotych. Biorąc jednak pod uwagę ceny innych pomp ciepła o podobnych parametrach, wartość ta utrzymuje się na średnim poziomie rynkowym, nie odbiegając od niej w żadną ze stron.

Pompy ciepła Aiwa opinie

Aby podsumować ofertę pomp ciepła Aiwa, należy zestawić wszystkie zalety oraz wady jednostek produkowanych przez tę japońską markę. Na plus zaliczyć można wobec tego:

 • 6-letni okres gwarancji,
 • zastosowanie ekologicznego czynnika R32,
 • aż 5 różnych mocy jednostek do wyboru pozwalających dobrać ją pod tym względem do zapotrzebowania energetycznego budynku,
 • możliwość sterowania urządzeniem z zastosowaniem aplikacji mobilnych,
 • łatwą dostępność na rynku u wielu różnych dystrybutorów.

Do wad oferty pomp ciepła Aiwa należy natomiast przede wszystkim brak szczegółowych informacji na temat współczynnika COP poszczególnych jednostek.


Dodaj opinię

Twoja opinia

Brak opinii. Bądź pierwszy który doda opinię.