Porównaj oferty

Na temat energii elektrycznej w ostatnich latach mówi się coraz więcej. Cena prądu rośnie, a nam często brakuje pomysłu w jaki sposób sprawić, aby energia dla domu była tańsza. Problem drożejącej energii elektrycznej dotyczy także przedsiębiorców. Jak się jednak okazuje tańszy prąd dla firm jest osiągalny również obecnie. Wystarczy zweryfikować jakie możliwości daje wolny rynek energii, jak w lepszy sposób dobrać taryfę czy w jaki sposób zbudować swój indywidualny profil zakupowy. O tym wszystkim dowiesz się w tej sekcji naszej strony, którą dedykujemy wszystkim tym, którzy nie chcą przepłacać za prąd.

26 cze 2023

Ile prądu zużywa 1 osoba?

Choć mogłoby się wydawać, że to ile prądu zużywa 1 osoba, nie może wcale wynosić dużo, rzeczywistość wygląda jednak nieco inaczej. Generowany przez nią pobór energii jest tylko nieco mniejszy niż w przypadku 2-osobowych gospodarstw domowych, gdyż podobnie jak korzysta ona z podobnych urządzeń elektrycznych, bez których trudno się obyć. W tym artykule postanowiliśmy więc sprawdzić ile prądu zużywa jedna osoba rocznie oraz miesięcznie.

Czytaj więcej
29 maj 2023

Czy przydomowa elektrownia wiatrowa się opłaca?

Choć obecnie fotowoltaika zdominowała rynek odnawialnych źródeł energii, nie jest ona jedynym rozwiązaniem, które jest w stanie skutecznie obniżać rachunki za prąd. Prąd z wiatraka to bowiem kolejna warta uwagi opcja dla osób chcących pozyskiwać energię elektryczną z odnawialnych źródeł. Jednak czy przydomowa elektrownia wiatrowa się opłaca? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Czytaj więcej
8 maj 2023

2000 kWh na rok - czy to dużo?

Drastycznie rosnące ceny prądu sprawiły, że rządzący postanowili je zamrozić od 1 stycznia 2023 dla gospodarstw domowych, które rocznie nie zużyją więcej niż 2 000 kWh energii elektrycznej. Po przekroczeniu tej wartości cena prądu dla odbiorców indywidualnych poszybuje natomiast w górę. Czy jednak 2 000 kWh to dużo? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Czytaj więcej
23 lut 2023

Pralka ładowana od góry do 1500 zł - top 3 polecane modele

Wybór pralki to jedna z najważniejszych decyzji przy wyborze sprzętów do mieszkania. To urządzenie, z którego często korzystamy i inwestycja na wiele lat. Szukając pralki do niewielkiej łazienki, dobrze rozważyć modele ładowane od góry! Mają one wiele zalet, wśród których należy wymienić niską cenę w porównaniu z modelami ładowanymi od frontu. Budżet 1500 zł daje nam wiele możliwości wyboru urządzeń czołowych producentów. Które z nich będzie strzałem w dziesiątkę? Pora się o tym przekonać!

Czytaj więcej
16 lut 2023

Targi Bud-Gryf & Home Szczecin

Trwają przygotowania do jubileuszowej, 30. edycji targów Bud-Gryf & Home w Szczecinie. Odbędą się w terminie 17-19 marca w hali Netto Arena. Będzie można odwiedzić stoiska wystawców z branży budowlanej, grzewczej i wnętrzarskiej. Organizatorzy przygotowali także kilka wydarzeń towarzyszących, w tym panele dyskusyjne dotykające najważniejszych  aktualnie kwestii – oszczędności, ekonomicznego budowania i remontowania, czy ograniczenia zużycia mediów zarówno w firmie, jak i w domu.

Czytaj więcej
3 lut 2023

Jak działa stabilizator napięcia?

Jakie jest napięcie prądu w sieci energetycznej w Polsce?  Odpowiedź „230 V” nie zawsze będzie zgodna z prawdą. W rzeczywistości zdarzają się wahania i skoki napięcia, które mogą być niebezpieczne dla urządzeń elektrycznych. Jak chronić domowe sprzęty? Pomoże Ci w tym stabilizator napięcia!

Czytaj więcej
11 sty 2023

Targi ENEX 2023

Już od 8 do 9 marca 2023 roku w Targach Kielce odbędzie jubileuszowa 25. edycja  Targów ENEX

Czytaj więcej
28 paź 2022

Podsumowanie V Międzynarodowej Konferencji w Grodnie

W obliczu wojny w Ukrainie i widma kryzysu energetycznego konieczne jest podjęcie natychmiastowych działań - dywersyfikacja dostaw gazu, szybsza transformacja energetyczna, wzrost produkcji energii z OZE. W tej chwili magazyny mamy pełne, ale w dłuższej perspektywie nasze bezpieczeństwo energetyczne może być zagrożone – to główne wnioski płynące z V. Międzynarodowej Konferencji „Energetyka, Rolnictwo, Środowisko”, która odbyła się 21 października w Grodnie k. Międzyzdrojów. Uczestnicy dyskusji, zorganizowanej przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej oraz Agro Promotion, są zgodni, że kryzys energetyczny w Europie jest coraz głębszy, dlatego wspieranie rozwoju OZE to jedno z najistotniejszych zadań rządów krajów UE.

Czytaj więcej
26 lip 2022

Zmniejsz swój ślad węglowy przy zakupie energii 

Zielona energia dla firm to hasło, które w ostatnim czasie jest odmieniane przez wszystkie przypadki. Stale rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną, niestabilna sytuacja energetyczna naszego kraju oraz kolejne rekordy cen prądu na Towarowej Giełdzie Energii sprawiają, że coraz większym zainteresowaniem zaczyna się cieszyć prąd z gwarancją pochodzenia z OZE. Eko oferty znaleźć można już u coraz większej liczby sprzedawców prądu, gdyż są one doskonałym rozwiązaniem dla firm, które z różnych powodów nie są w stanie samodzielnie produkować zielonej energii z odnawialnych źródeł.

Czytaj więcej
18 lip 2022

Dopłata do węgla krok po kroku

Rosnące w zatrważającym tempie ceny węgla, nie napawały optymizmem Polaków, tym bardziej, że choć obecnie mamy pełnię lata, za 3 miesiące rozpocznie się sezon grzewczy, a koszt tony węgla z 800 zł złotych wzrósł do nawet 2000 zł. Dlatego też 23 czerwca Sejm przyjął projekt ustawy dotyczący dopłat do węgla w 2022 roku. Dopłaty do węgla mają zapewnić ceny gwarantowane na jego zakup dla gospodarstw domowych, poprzez skierowanie ich do firm, które zdecydują się na sprzedaż węgla po określonych stawkach za tonę.

Czytaj więcej
11 lip 2022

Ślad węglowy — najważniejsze informacje

Jedną z największych przyczyn zachodzących obecnie zmian środowiskowych jest działalność człowieka oraz emitowane przez niego gazy cieplarniane. Dlatego też coraz większa uwaga przykładana jest do minimalizacji śladu węglowego, który jest niczym innym jak wyliczoną, całkowitą emisją gazów cieplarnianych w trakcie pełnego cyklu życia produktu lub firmy. Wyliczenia te wyrażane są natomiast za pomocą ekwiwalentu dwutlenku węgla na jednostkę funkcjonalną.

Czytaj więcej
6 lip 2022

Będą nagrody dla innowacyjnych energetycznie samorządów

Instytut Polityki Energetycznej im. Ignacego Łukasiewicza w Rzeszowie ogłosił II Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd. W tym roku doszła nowa kategoria związana z ciepłownictwem. 

Czytaj więcej
Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić