Porównaj oferty
Magazyny energii Pixii opinie
OptimalEnergy

Magazyny energii Pixii opinie

5 (1 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Lawinowo rosnąca popularność magazynów energii sprawiła, że na rynku w naszym kraju znaleźć można coraz więcej oferujących je producentów. Jednym z nich jest między innymi norweska marka Pixii, specjalizująca się właśnie w rozwiązaniach związanych z magazynowaniem energii, zarówno w przypadku osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Dlatego też postanowiliśmy sprawdzić jakie magazyny energii oferuje Pixii, co je wyróżnia oraz ile one kosztują.

Nazwa spółki

Pixii

Adres siedziby

Sommerrogata 13-15
0255 Oslo, Norwegia

Email

post@pixii.com

Oferta magazynów energii Pixii

Norweska marka Pixii z powodzeniem działa nie tylko na rynkach europejskich, ale i światowych, a jej siedziby znaleźć można między innymi w Niemczech czy na Słowacji. Specjalizuje się ona w tworzeniu przy współpracy z partnerami z całego światła kompaktowych rozwiązań magazynujących energię, które dostosowane będą do różnorodnych potrzeb użytkowników. Dlatego też oferta obejmująca magazyny energii Pixii skierowana jest zarówno do przedsiębiorców, jak i gospodarstw domowych, które mogą być wykorzystywane nie tylko w połączeniu z instalacjami fotowoltaicznymi, ale także jako między innymi zasilanie awaryjne czy wsparcie napięciowe. Obecnie znaleźć można w niej natomiast jeden model — Pixii Power Shape 2.

Czym wyróżnia się magazyn energii Pixii?

Magazyn energii Pixii to rozwiązanie, które cechuje się pojemnością wynoszącą maksymalnie do 120 kWh i oferuje konwersję mocy do 50 kW. Bazuje on na dwóch rodzajach baterii litowo-jonowych:

  • LFP w magazynach o mocy 50 kW,
  • NMC w magazynach o mocy 40 kW i 120 kW.

Dzięki temu gwarantuje on pełne bezpieczeństwo jego użytkowania. Dodatkowo magazyn energii Pixii wyposażony jest także w system sygnalizacji przeciwpożarowej. Sterowanie i nadzorowanie pracy magazynu realizowane jest natomiast w tym przypadku za pomocą zaawansowanego systemu. Jedną z głównych zalet tego magazynu jest z kolei to, że wraz z rosnącymi potrzebami jego pojemność może być z powodzeniem rozbudowywana o kolejne moduły bateryjne. Wszystkie elementy składające się na magazyn energii Pixii zamknięte są w szafie typu RACK, dzięki temu dostęp do nich jest w pełni zabezpieczony.

Magazyn energii Pixii — cena

Koszty magazynu energii Pixii są ustalane indywidualnie. Dlatego też, aby zdobyć tę informację, należy skontaktować się z przedstawicielami tej norweskiej marki, którym w Polsce jest spółka Avrii. Takie postępowanie firmy wynika natomiast z tego, że parametry magazynu, od których uzależniona jest przede wszystkim cena jego zakupu, mogą być w dużym stopniu dostosowywane do potrzeb użytkowników. W przypadku ceny magazyn energii Pixii należy mieć jednak na uwadze, że jest to nowoczesne i wydajne urządzenie, można się więc liczyć z tym, że ma to również przełożenie na jego wartość rynkową.

Magazyn energii Pixii — opinie

Chcąc podsumować w kilku zdaniach magazyn energii Pixii wśród najważniejszych zalet oferty tej marki wyróżnić można przede wszystkim:

  • kompletność systemu przeznaczonego do magazynowania energii,
  • nieskomplikowaną i intuicyjną obsługę urządzenia,
  • rozbudowany system sterowania pracą baterii,
  • zastosowanie w urządzeniu nowoczesnych rozwiązań, a także wysokiej jakości baterii,
  • zastosowanie zabezpieczeń przeciwpożarowych,
  • możliwość rozbudowy magazynu o kolejne moduły,
  • spore doświadczenie marki w branży związanej z magazynowaniem energii.

Na minus w tym przypadku zaliczyć można z kolei tak naprawdę wyłącznie brak informacji związanych z tym ile kosztuje magazyn energii Pixii i konieczność kontaktowania się w celu sprawdzenia tej informacji z zagranicznymi przedstawicielami tej norweskiej marki.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności