Porównaj oferty
Magazyny energii Kostal opinie
OptimalEnergy

Magazyny energii Kostal opinie

5 (2 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Firma Kostal to firma rodzinna i technologiczna. Została założona w 1912 roku w Ludenscheid w Niemczech. Podczas swojej ponad stuletniej działalności zawsze opierała się na zespołowym wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Firma Kostal jest wiodącym dostawcą falowników i systemów magazynowania energii od 2006 roku. Dział przemysłowy Kostal Photovoltaics oferuje rozwiązania w zakresie wytwarzania i wykorzystywania energii elektrycznej w sposób zrównoważony i inteligentny. Jako wiodący na rynku producent trójfazowych falowników fotowoltaicznych, firma współpracuje z partnerami, z którymi dostarcza rozwiązań dla instalacji fotowoltaicznych dowolnej wielkości.

Nazwa spółki

Leopold Kostal GmbH & Co. KG

Adres siedziby

An d. Bellmerei 10
58513 Lüdenscheid

Oferta magazynowania energii z podzespołami Kostal

Firma Kostal dostarcza falownik PLENTICORE Plus, który sprawdza się do magazynowania wytworzonej energii elektrycznej i wykorzystania jej w sposób zoptymalizowany do konsumpcji własnej. Falownik ten współpracuje z magazynami energii, jak również z fotowoltaiką bez konieczności instalacji dodatkowych rozwiązań. Zaletą falownika PLENTICORE Plus jest jego kompatybilność z akumulatorami wysokonapięciowymi, zapewniając niskostratne magazynowanie energii.

Magazyny energii z podzespołami Kostal dla domu i biznesu

Firma Kostal stawia na innowacyjne rozwiązania. Inwestując w falowniki oferowane przez firmę Kostal (m. in. PIKO lub PLENTICORE Plus) klient zarówno indywidualny jak i biznesowy otrzymuje:

  • niezależność energetyczną od przerw w dostawach prądu
  • niższe koszty energii
  • zieloną energię - źródło energii odnawialne i przyjazne dla środowiska

W przypadku falownika PLENTICORE Plus możliwe jest podłączenie innych niż instalacja fotowoltaiczna źródeł energii elektrycznej, m. in. podłączenia układu kogeneracyjnego, turbiny wiatrowej czy kolektorów słonecznych. Natomiast falownik PIKO to falownik akumulatorowy, za pomocą którego można generować i tymczasowo przechowywać własną energię elektryczną, a w razie potrzeby przekazywać ja z powrotem do sieci elektrycznej. Daje to możliwość osiągnięcia aż do 80% samowystarczalności. Modele falowników do wykorzystania w domach:

  • falowniki jednofazowe PIKO MP Plus dla segmentu małej mocy 1,5-5,0 kW. W domach dobrze działają gdy mamy magazyn energii 5 kWh lub mniej.
  • falowniki trójfazowe PLENTICORE Plus elastyczne, komunikatywne i praktyczne w klasach mocy 3,0-10,0 kW

Modele przeznaczone do wykorzystania w instalacjach przemysłowych:

  • PIKO NG w wersjach 12, 15, 17, 20 kW
  • PIKO CI w wersjach 30, 50, 60 kW

Opinie o magazynach energii z podzespołami Kostal

Firma Kostel dostarcza wysokiej klasy falowniki. Podzespoły te są kompatybilne z wysokiej klasy akumulatorami. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, falowniki firmy Kostal dają możliwość rozbudowy instalacji fotowoltaicznej o funkcję magazynowania energii. A budowa dostosowanego do potrzeb gospodarstwa domowego czy firmy magazynu energii daje przede wszystkim:

  • ograniczenie negatywnego wpłyeu na środowisko naturalne (nieelmisyjne źródło prądu)
  • enenrgetyczne oszszczędności na rachunkach za prąd (źrodło prądu - słońce - jest darmowe)
  • stabilność energetyczną i zapewnienie ciągłości dostaw prądu niezależenie od bieżącej sytuacji w sieci energetycznej

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności

Aktualności
Jak działa grawitacyjny magazyn energii?
10 sty 2023
Jak działa grawitacyjny magazyn energii?

W dzisiejszych czasach modułowe opcje przechowywania energii w formie grawitacyjnej wykorzystują, jak sama nazwa wskazuje – grawitację, ale także energię kinetyczną. W ten sposób przechowywanie oraz przesyłanie energii elektrycznej jest o wiele efektywniejsze, aniżeli dotychczas stosowane metody. Obecnie specjaliści z zakresu energetyki i fizyki opracowują coraz nowocześniejsze metody wykorzystania grawitacji oraz energii kinetycznej do magazynowania energii. Chcesz wiedzieć nieco więcej na ten temat? Sprawdź poniższy wpis.

Czytaj więcej
Magazyn energii na ile wystarcza?
22 lip 2021
Magazyn energii na ile wystarcza?

Magazyny energii mogą być wykorzystywane zarówno jako elementy do magazynowania energii elektrycznej, produkowanej w nadwyżkach przez panele fotowoltaiczne w okresach mniejszego zapotrzebowania energetycznego, jak i także jako zasilanie awaryjne. W drugim przypadku powstaje jednak pytanie, na jak długo wystarczy prądu w magazynie energii w sytuacjach awaryjnych i od czego to zależy. Postanowiliśmy więc przyjrzeć się temu tematowi z bliska.

Czytaj więcej
Magazyn energii - jak podłączyć?
3 sie 2021
Magazyn energii - jak podłączyć?

O ile zastosowanie magazynu energii do magazynowania nadwyżek energii na własne potrzeby od razu podczas montażu fotowoltaiki nie stanowi najmniejszego problemu i bardzo często odbywa się za pomocą jednego, wspólnego, hybrydowego falownika, do którego podłączona jest jednocześnie bateria oraz panele fotowoltaiczne. O tyle w przypadku rozbudowania istniejącej już instalacji PV o magazyn energii czynność ta wymaga dokupienia specjalnych urządzeń. Pomimo to podłączenie magazynu energii i tak nie jest skomplikowane.

Czytaj więcej
Jak odpowiednio dobrać magazyn energii?
23 lip 2021
Jak odpowiednio dobrać magazyn energii?

Stale rosnąca w ostatnich latach popularność fotowoltaiki w Polsce niewątpliwie wpłynęła na rozwój branży związanej z magazynami energii. Wszystko za sprawą tego, iż panele fotowoltaiczne w ciągu doby produkują zmienne ilości prądu z energii słonecznej w zależności od stopnia nasłonecznienia danego obszaru oraz pory dnia. Wobec tego najczęściej nadmiar prądu względem potrzeb osób użytkujących systemy fotowoltaiczne produkowany jest wtedy, kiedy nie są oni go w stanie wykorzystać. Tego typu urządzenia do magazynowania energii zapewniają więc alternatywę dla oddawania nadwyżek energii do sieci energetycznej oraz odbierania jej w zmniejszonej o około 30% ilości. Jak wobec tego dobrać odpowiedni magazyn do swoich potrzeb, aby korzystanie z niego było opłacalne?

Czytaj więcej

Przeczytaj jeszcze