Magazyny energii Axitec opinie

Porównaj oferty magazynów energii

Firma AXITEC jest jedną z wiodących światowych marek produkujących panele fotowoltaiczne. Od 2021 roku w portfolio firmy pojawiły się systemy magazynowania energii produkowane pod instalacje fotowoltaiczne. Poszerzenie oferty o magazyny energii pozwoliło firmie AXITEC dostarczać kompleksowe rozwiązania dla klientów zainteresowanych inwestowaniem w odnawialne źródła energii. Z tego względu, że źródła energii odnawialnej są nieprzewidywalne, koncepcja magazynów energii pozwala gromadzić i przechowywać wygenerowane nadwyżki i wykorzystywać je w czasie większego zapotrzebowania na energię. Inwestycja w magazyny energii gwarantuje też niezależność energetyczną. Firma wie, jaki akumulator do fotowoltaiki będzie najlepszy.

Oferta AXITEC i ceny

Firma AXITEC kieruje swoje rozwiązania w obszarze magazynowania energii do klientów indywidualnych i biznesowych. Ścisła współpraca firmy AXITEC z producentami paneli fotowoltaicznych oraz akumulatorów pozwoliła wykorzystywać w swoich rozwiązaniach najnowsze technologie produkcji modułów fotowoltaicznych oraz systemów magazynowania energii. Dzięki temu AXITEC jest wiodącą firmą pod względem technologii i kosztów. Jedynie producenci stosujący się do zatwierdzonych przez AXITEC wytycznych są dopuszczeni i certyfikowani, żeby używać zautomatyzowanego sprzętu do transportu paneli fotowoltaicznych oraz do testów elektroluminescencyjnych podczas procesu produkcyjnego. Doświadczenie w branży fotowoltaicznej w projektowaniu, produkcji i dystrybucji, pozwalają zapewnić długą gwarancję na układy magazynujące energię nawet do 20 lat. 

Magazyny AXITEC dla domu i biznesu

Firma AXITEC kieruje swoją ofertę dla klientów indywidualnych oraz biznesowych. Jako idealne uzupełnienie paneli fotowoltaicznych, AXITEC promuje rozwój systemów magazynowania energii. Wydajny akumulator litowo-jonowy z możliwością elastycznej rozbudowy idealnie nadaje się do wszystkich systemów fotowoltaicznych - od domu po przemysł. System magazynowania AXITEC AXIstorage jest produkowany w Niemczech i łączy w sobie wydajność, bezpieczeństwo i długowieczność. Firma AXITEC oferuje swoim klientom: 

  • prostą rozbudowę instalacji fotowoltaicznej o dobrany odpowiednio akumulator litowo-jonowy
  • możliwość podłączenia magazynu energii do istniejącej lub nowej instalacji PV
  • żywotność magazynu energii do 20 lat dzięki zoptymalizowanemu układowi chłodzenia 
  • sprawdzoną pod względami bezpieczeństwa technologię zgodną z najnowszymi normami
  • zintegrowaną wielopoziomową koncepcję bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo magazynów energii AXITEC

Magazyny energii oferowane przez AXITEC dostarczają do akumulatorów energię elektryczną, która jest przechowywana w postaci chemicznej, a później ponownie przekształcana i oddawana w formie energii elektrycznej. Firma AXITEC stawia na bezpieczeństwo oferowanych przez siebie akumulatorów litowo-jonowych. Wśród zastosowanych rozwiązań warto wyróżnić: 

  • obudowę dwuścienną akumulatora
  • podwyższoną konstrukcję chroniącą przed uszkodzeniem przez wodę
  • układ monitorujący prąd, napięcie i temperaturę
  • określanie stanu naładowania akumulatora oraz monitorowanie ogólnego jego stanu

Opinie o AXITEC

Firma AXITEC proponuje rozwiązania obejmujące zróżnicowane pojemności użyteczne akumulatorów czy możliwość doinstalowania do istniejących już systemów fotowoltaicznych. Wykorzystywane w magazynach energii akumulatory litowo-jonowe pozwalają na największą koncentrację energii. Inwestowanie w innowacyjne rozwiązanie jakim jest magazyn energii pozwala zachować bezpieczeństwo energetyczne, ma pozytywny wpływ na redukcję kosztów utrzymania nieruchomości czy przedsiębiorstwa, ogranicza negatywny wpływ tradycyjnej węglowej energetyki na stan Ziemi.