Strona główna > Magazyny energii > Magazyny energii w Polsce - producenci > Magazyny energii AEG Power Solutions opinie

Magazyny energii AEG Power Solutions opinie

Porównaj oferty magazynów energii
baner reklamowy helio expert

Wraz ze wzrostem tempa przechodzenia na alternatywne źródła energii, tj. słońce czy wiatr, pojawiają się nowe wyzwania związane z integracją ich z siecią. Pierwszym z nich jest przechowywanie nadwyżki energii, gdy zapotrzebowanie jest niskie i ponowne jej wprowadzenie, gdy pojawiają się szczyty zużycia. Po drugie, stabilność. Magazynowanie energii jest częścią odpowiedzi na te wyzwania i kluczową część standardowych rozwiązań w zakresie zasilania przyszłości. AEG Power Solutions to światowej klasy dostawca rozwiązań w zakresie zielonej energii oraz producent magazynów energii. Zespół ekspertów tworzy unikalne połączenie doświadczenia z zakresu elektroniki, elektrotechniki, energetyki, integracji sieci. Dzięki temu dostarcza magazyny energii spełniające określone wymagania klientów indywidualnych i biznesowych. 

Oferta AEG Power Solutions i ceny

Swoje rozwiązania w zakresie magazynowania energii firma AEG Power Solutions kieruje do klientów indywidualnych oraz biznesowych. Spersonalizowany projekt wraz z dobranymi pod potrzeby każdego klienta komponentami pozwala uniezależnić się od przerw w dostawach prądu, oszczędzać na rachunkach za prąd, żyć ekologicznie. Współpraca z AEG Power Solutions to niezawodność instalacji, kompatybilność z szeroką gamą akumulatorów Rozwiązania proponowane przez AEG Power Solutions pozwalają dostosować pojemność akumulatora oraz przepustowość do specyficznych wymagań klientów. 

AEG Power Solutions dla domu i biznesu

Firma AEG Power Solutions dostarcza rozwiązania dla magazynowania energii dla gospodarstw domowych oraz klientów biznesowych. W praktyce praca układu magazynującego energię polega na pracy przetwornika, który ładuje lub rozładowuje akumulator w celu przechowywania lub dostarczania energii elektrycznej zgodnie z aktualnymi potrzebami klienta. Rozwiązania proponowane klientom przez AEG Power Solutions nadają się do obsługi dowolnego typu magazynowania energii, w tym także do bezpiecznego zasilania krytycznych procesów oraz infrastruktury. 

AEG Power Solutions i rozwiązania magazynowania hybrydowego

Odpowiedzią firmy AEG Power Solutions na rosnące wyzwania związane ze wzrostem pozyskiwania energii z odnawialnych źródeł jest innowacyjna koncepcja i model biznesowy magazynowania hybrydowego. W hybrydowym systemie magazynowania energii zaprojektowanym przez AEG Power Solutions, energia jest przechowywana zarówno w systemie akumulatorów, jak i w elektrycznym systemie grzewczym, które są podłączone do przetwornika mocy. Takie rodzaje magazynów energii to nowość. Rozwiązanie takie obejmuje konwertery magazynowe zintegrowane z opcją przechowywania hybrydowego, szafy rozdzielnicze niskiego napięcia, pomocnicze źródło zasilania, a także transformatory średniego napięcia i system grzewczy w oddzielnych obudowach.  System hybrydowy pozwala obniżyć opłaty sieciowe, co jest przedmiotem ogólnego interesu publicznego. Wśród zalet takiego rozwiązania są: 

  • zmniejszone o 30-40% wydatki inwestycyjne, ponieważ wymagana pojemność akumulatora jest zmniejszona, a drugie źródło przechowywania (ogrzewanie) jest znacznie tańsze
  • zminimalizowane koszty sprzętu instalacyjnego, ponieważ energoelektronika i komponenty podłączenia do sieci są używane dwukrotnie dla każdego systemu magazynowania

Opinie o AEG Power Solutions

AEG Power Solutions to potentat wśród producentów magazynów energii. Zyskuje zaufanie klientów nie tylko dzięki wysokiej klasy rozwiązaniom technologicznym i sprzętowym, ale też dzięki ogólnoświatowej sieci serwisu i wsparcia. Niezawodność systemów, kompatybilność akumulatorów, możliwość integracji kontenerów dzięki kompaktowej konstrukcji, wydajne podzespoły to tylko niektóre zalety współpracy z firmą AEG Power Solutions.