Porównaj oferty
Magazyny energii Soluna opinie
OptimalEnergy

Magazyny energii Soluna opinie

5 (2 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Magazyny energii stają się w naszym kraju coraz popularniejsze. W najbliższym czasie można dodatkowo spodziewać się wzrostu liczby instalowanych tego typu urządzeń spowodowanego dotacjami oferowanymi w ramach programu Mój Prąd 4.0. Obecnie na rynku znaleźć można wielu producentów magazynów energii, a jednym z nich jest firma Soluna, której ofercie przyglądamy się bliżej.

 

Nazwa spółki

Soluna Sermatec

Adres siedziby

Biecka 21A
38-320 Gorlice, małopolska, Polska

Telefon

799 399 497

Email

sekretariat@afore.com

Numer KRS

627834

NIP

7382150296

Oferta i cena magazynów energii Soluna

Soluna to firma oferująca rozwiązania związane z produkcją energii elektrycznej z odnawialnych źródeł. W jej ofercie znaleźć można oprócz magazynów energii również inwertery dostępne pod marką Sermatec, przystosowane do współpracy z instalacjami fotowoltaicznymi oraz urządzeniami magazynującymi energię elektryczną. W naszym kraju jej partnerem oraz jednocześnie wyłącznym dystrybutorem jest gliwicka firma Afore Polska.

Magazyny energii Soluna to rozwiązania skierowane zarówno do klientów indywidualnych, którzy posiadają domową instalację fotowoltaiczną, jak i przedsiębiorców oraz instytucji korzystających z fotowoltaiki o większej mocy. Atutem tej marki są kompleksowe rozwiązania, które pozwalają w pełni czerpać z zalet połączenia instalacji PV i magazynów energii.

Magazyny energii oferowane przez Soluna

Magazyny energii Soluna wyposażone są w wydajne baterie litowo-żelazowo-fosforanowe (Li FePO4), które cechują się dużą głębokością rozładowywania oraz większą liczbą cykli ładowania, a także niklowo-kobaltowo-manganowe. Dostępne są one w dwóch wariantach do wyboru. Pierwszy z nich określany przez tę firmę jako bank energii może mieć wobec tego pojemność:

 • 3,84 kWh — model S4,
 • 7,68 kWh — model S8,
 • 11,52 kWh — model S12.

Każdy z nich wyposażony jest natomiast we wbudowany inwerter o mocy od 3,6 kW do 8 kW w zależności od pojemności wybranego modelu.

Drugi wariant magazynów energii Soluna to natomiast baterie:

 • 3K o energii 3 kW
 • 4K o energii 3,84 kW
 • 6K o energii 6 kW
 • 10K o energii 10 kW
 • 15K o energii 15 kW.

Czym się wyróżniają magazyny energii Soluna?

Elementami, które wyróżniają magazyny energii Soluna, są przede wszystkim zastosowane w nich wbudowane inwertery, których moc dobierana jest do potrzeb użytkowników. Oprócz tego cechują się one również gwarancją na co najmniej 6000 cykli ładowania, możliwością rozbudowy o kolejne moduły bateryjne i 7-calowym wyświetlaczem LCD, który pozwala kontrolować pracę urządzeń. Dodatkowo zakres ich pracy wynosi od 45 do 58 V, a ich standardowym trybem komunikacji jest WiFi oraz CAN.

Ile kosztuje magazyn energii Soluna?

Cena magazynów energii Soluna nie jest podawana na stronie ich dystrybutora. Uzyskać ją można dopiero po skontaktowaniu się z nim. Praktyka ta wynika jednak z tego, że montaż tego typu urządzenia wymaga uwzględnienia wielu czynników, które mają bezpośrednie przełożenie na jego koszt. Zaliczyć można do nich między innymi pojemność zastosowanych w magazynie baterii czy też moc dobranego do niego inwertera.

Opinie o magazynach energii Soluna

Magazyny energii Soluna to jedna z ciekawszych propozycji dostępnych obecnie na rynku. Na pozytywne opinie na ich temat wpływ ma z pewnością to, że objęte są one 10-letnią gwarancją producenta, a monitorowanie ich pracy oraz zarządzanie całym systemem odbywa się w ich przypadku za pomocą przejrzystej aplikacji Sermatec. Do plusów urządzeń tej marki zaliczyć można także:

 • wysoką jakość oraz estetykę,
 • możliwość rozbudowy w przypadku zwiększenia potrzeb,
 • duży wybór różnorodnych rozwiązań.

Jedyną wadą magazynów energii Soluna jest wobec tego brak podanej ceny za ich zakup.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności