Porównaj oferty
Magazyny Energii Steca opinie
OptimalEnergy

Magazyny Energii Steca opinie

5 (1 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Klasyczne magazyny energii podłączone są do inwerterów fotowoltaicznych, poprzez które odbierają one energię od instalacji fotowoltaicznej, która ma zostać magazynowania. Niemiecka firma Steca postanowiła jednak pójść o krok dalej. W jej ofercie znaleźć można wobec tego nowoczesne rozwiązania all in one, które łączą w sobie funkcje zarówno inwerterów sieciowych, jak i ładowanie akumulatorów oraz podłączenie do generatora czy też sieci energetycznej.

Nazwa spółki

Steca

Adres siedziby

Mammostraße 1
87700 Memmingen, ,

Oferta magazynów energii Steca

Oferta magazynów energii Steca jest dość nietypowa, nie są one bowiem typowymi urządzeniami magazynującymi, a inwerterami pozwalającymi je w prosty sposób stworzyć po połączeniu ich z instalacją fotowoltaiczną. Dzięki temu możliwe jest wykonanie z ich zastosowaniem rozwiązania, które pozwala optymalnie wykorzystywać w pełni energię produkowaną ze słońca, zarówno w domach, jak i firmach.

Wyróżnikiem magazynów energii Steca jest przede wszystkim to, że urządzenia te łączą w sobie funkcje kilku innych urządzeń, a także opierają swoje działanie na technologii wielostopniowego ładowania. Dodatkowo użytkownicy za ich pomocą mogą także stale śledzić punkt maksymalnej mocy, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych osiągów z instalacji fotowoltaicznej, nawet w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych.

Oprócz tego magazyny energii Steca cechują się także niewielką wagą, prostym i bezproblemowym montażem, możliwością pracy w zakresie temperatur od - 15 do + 60 stopni Celsjusza oraz możliwością podłączenia ich równolegle lub w trzech fazach. Urządzenia te objęte są przez producenta 5-letnią gwarancją.

Urządzenia Steca wyposażone w ładowarkę akumulatorów cechują się także kompaktowymi wymiarami, dzięki temu zamontowanie ich w budynkach nie stanowi najmniejszego problemu. Kompatybilne z nimi akumulatory to natomiast modele żelowe lub ołowiowe, które chronione są przez podłączone do nich urządzenia Steca przed przeładowaniem i głębokim rozładowaniem.

Zalety zastosowania magazynów energii bazujących na urządzeniach Steca

Innowacyjność inwerterów z ładowarką Steca polega przede wszystkim na tym, że po ich połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, produkowany przez nią prąd staje się priorytetem. W związku z tym w pierwszej kolejności to on jest wykorzystywany do zasilania odbiorników, a w sytuacji produkcji jego nadwyżki kierowany jest on do baterii. Jeśli jednak instalacja fotowoltaiczna nie jest w stanie zaspokoić potrzeb jej użytkowników na energię elektryczną, dzięki temu, że urządzenie Steca podłączone jest także do sieci, może pobierać z niej prąd, wspomagając płynność dostaw energii. Oznacza to więc, że zapewnia ono pełną elastyczność energetyczną i wygodę użytkowania fotowoltaiki zarówno w domach, jak i firmach.

Ceny magazynów energii Steca

Rozwiązanie all in one to jednak niejedyne zalety, jeśli chodzi o inwertery Steca z ładowarkami. Oprócz tego cechują się one bowiem także atrakcyjną ceną pozwalającą po połączeniu ich z odpowiednimi akumulatorami na stworzenie magazynów energii przy niewielkich nakładach finansowych. Na rynku obecnie dostępne są one w trzech wariantach do wyboru różniących się między sobą między innymi:

  • mocą,
  • sprawnością nominalną, która jednak w każdym przypadku waha się w granicach 90%,
  • napięciem zasilania DC (12 lub 24 V).

Opinie o magazynach energii Steca

Choć urządzenia marki Steca to nie typowe magazyny energii rozważając ich montaż, warto wziąć je także pod uwagę i porównać jak prezentują się one na tle konkurencyjnych marek z użyciem naszej porównywarki. Zastosowanie inwerterów z ładowarką akumulatorów Steca pozwala bowiem stworzyć w pełni funkcjonalny system magazynowania energii, które gwarantuje możliwość jej przechowywania, a co za tym idzie optymalnego wykorzystywania. Dodatkową zaletą urządzeń Steca jest także ich stosunkowo niska cena wahająca się w granicach kilku tysięcy złotych w zależności od wybranego modelu.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (5 z 1 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności

Aktualności
Magazyn energii 20kw - ile kosztuje
5 wrz 2022
Magazyn energii 20kw - ile kosztuje

W dzisiejszych czasach rozwój branży energetycznej jest naprawdę szybki i w większości przypadków oznacza stosowanie coraz większych pojemności akumulatorów – zarówno w samochodach elektrycznych, jak i przydomowych instalacjach fotowoltaicznych. Chcesz wiedzieć, ile kosztuje magazyn energii 20 kWh? A może wolisz zdobyć informacje o tym, gdzie szukać najlepszych magazynów energii i w jaki sposób podłączyć je do przydomowej sieci energetycznej? Oto artykuł, który rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości.

Czytaj więcej
Rodzaje magazynów energii
23 sie 2021
Rodzaje magazynów energii

Kryzys sektora energetycznego wywołany narzuconymi ograniczeniami związanymi z produkcją prądu poprzez spalanie paliw kopalnych, a także rosnąca popularność fotowoltaiki, która produkuje nadwyżki energii elektrycznej najczęściej w okresach, kiedy nie może być spożytkowana, sprawiają że temat magazynów energii staje się coraz popularniejszy. Coraz więcej osób zastanawia się także nad ich zastosowaniem, jako alternatywne rozwiązanie dla net-meteringu, który od stycznia 2022 roku stanie się nieopłacalną opcją dla prosumentów przez planowane zmiany ustawy. Jakie więc są rodzaje urządzeń do magazynowania energii i które z nich są najlepsze w przypadku domowej instalacji fotowoltaicznej?

Czytaj więcej
Jaki magazyn energii dla domu?
27 lip 2021
Jaki magazyn energii dla domu?

Jedną z kwestii dotyczących fotowoltaiki jest magazynowanie nadwyżek produkowanej energii, aby móc ją wykorzystać w momentach, kiedy jej zapotrzebowanie nie może być zaspokojone przez panele fotowoltaiczne. Wśród umożliwiających to rozwiązań wyróżnia się więc między innymi magazyny energii, które sprawdzają się również w przypadku domowych instalacji fotowoltaicznych. Jak wobec tego dobrać odpowiedni magazyn energii dla domu?

Czytaj więcej
Dopłaty do magazynów energii - na ile możesz liczyć?
24 paź 2022
Dopłaty do magazynów energii - na ile możesz liczyć?

Magazyny energii to sprzęt, który obecnie jest wręcz niezbędnym elementem przydomowej lub firmowej instalacji fotowoltaicznej. Można powiedzieć, że takie urządzenia są uznawane za komponenty systemów opartych na OZE, które pozwalają na osiągnięcie całkowitej niezależności elektrycznej np. w przypadku nieruchomości. Chcesz wiedzieć, jakie dopłaty do magazynów energii przygotował rząd w Polsce na 2022 rok? W tym artykule znajdziesz wszystkie informacje o dostępnych dopłatach oraz kwotach, w jakich są przyznawane.

Czytaj więcej