Magazyny Energii Steca opinie

Porównaj oferty magazynów energii

Klasyczne magazyny energii podłączone są do inwerterów fotowoltaicznych, poprzez które odbierają one energię od instalacji fotowoltaicznej, która ma zostać magazynowania. Niemiecka firma Steca postanowiła jednak pójść o krok dalej. W jej ofercie znaleźć można wobec tego nowoczesne rozwiązania all in one, które łączą w sobie funkcje zarówno inwerterów sieciowych, jak i ładowanie akumulatorów oraz podłączenie do generatora czy też sieci energetycznej. 

Oferta magazynów energii Steca

Oferta magazynów energii Steca jest dość nietypowa, nie są one bowiem typowymi urządzeniami magazynującymi, a inwerterami pozwalającymi je w prosty sposób stworzyć po połączeniu ich z instalacją fotowoltaiczną. Dzięki temu możliwe jest wykonanie z ich zastosowaniem rozwiązania, które pozwala optymalnie wykorzystywać w pełni energię produkowaną ze słońca, zarówno w domach, jak i firmach. 

Wyróżnikiem magazynów energii Steca jest przede wszystkim to, że urządzenia te łączą w sobie funkcje kilku innych urządzeń, a także opierają swoje działanie na technologii wielostopniowego ładowania. Dodatkowo użytkownicy za ich pomocą mogą także stale śledzić punkt maksymalnej mocy, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych osiągów z instalacji fotowoltaicznej, nawet w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych. 

Oprócz tego magazyny energii Steca cechują się także niewielką wagą, prostym i bezproblemowym montażem, możliwością pracy w zakresie temperatur od - 15 do + 60 stopni Celsjusza oraz możliwością podłączenia ich równolegle lub w trzech fazach. Urządzenia te objęte są przez producenta 5-letnią gwarancją. 

Urządzenia Steca wyposażone w ładowarkę akumulatorów cechują się także kompaktowymi wymiarami, dzięki temu zamontowanie ich w budynkach nie stanowi najmniejszego problemu. Kompatybilne z nimi akumulatory to natomiast modele żelowe lub ołowiowe, które chronione są przez podłączone do nich urządzenia Steca przed przeładowaniem i głębokim rozładowaniem.

Zalety zastosowania magazynów energii bazujących na urządzeniach Steca

Innowacyjność inwerterów z ładowarką Steca polega przede wszystkim na tym, że po ich połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, produkowany przez nią prąd staje się priorytetem. W związku z tym w pierwszej kolejności to on jest wykorzystywany do zasilania odbiorników, a w sytuacji produkcji jego nadwyżki kierowany jest on do baterii. Jeśli jednak instalacja fotowoltaiczna nie jest w stanie zaspokoić potrzeb jej użytkowników na energię elektryczną, dzięki temu, że urządzenie Steca podłączone jest także do sieci, może pobierać z niej prąd, wspomagając płynność dostaw energii. Oznacza to więc, że zapewnia ono pełną elastyczność energetyczną i wygodę użytkowania fotowoltaiki zarówno w domach, jak i firmach.

Ceny magazynów energii Steca

Rozwiązanie all in one to jednak niejedyne zalety, jeśli chodzi o inwertery Steca z ładowarkami. Oprócz tego cechują się one bowiem także atrakcyjną ceną pozwalającą po połączeniu ich z odpowiednimi akumulatorami na stworzenie magazynów energii przy niewielkich nakładach finansowych. Na rynku obecnie dostępne są one w trzech wariantach do wyboru różniących się między sobą między innymi:

  • mocą,
  • sprawnością nominalną, która jednak w każdym przypadku waha się w granicach 90%,
  • napięciem zasilania DC (12 lub 24 V).

Opinie o magazynach energii Steca

Choć urządzenia marki Steca to nie typowe magazyny energii rozważając ich montaż, warto wziąć je także pod uwagę i porównać jak prezentują się one na tle konkurencyjnych marek z użyciem naszej porównywarki. Zastosowanie inwerterów z ładowarką akumulatorów Steca pozwala bowiem stworzyć w pełni funkcjonalny system magazynowania energii, które gwarantuje możliwość jej przechowywania, a co za tym idzie optymalnego wykorzystywania. Dodatkową zaletą urządzeń Steca jest także ich stosunkowo niska cena wahająca się w granicach kilku tysięcy złotych w zależności od wybranego modelu.