Porównaj oferty
Magazyny Energii Steca opinie
OptimalEnergy

Magazyny Energii Steca opinie

0 (0 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Klasyczne magazyny energii podłączone są do inwerterów fotowoltaicznych, poprzez które odbierają one energię od instalacji fotowoltaicznej, która ma zostać magazynowania. Niemiecka firma Steca postanowiła jednak pójść o krok dalej. W jej ofercie znaleźć można wobec tego nowoczesne rozwiązania all in one, które łączą w sobie funkcje zarówno inwerterów sieciowych, jak i ładowanie akumulatorów oraz podłączenie do generatora czy też sieci energetycznej.

Nazwa spółki

Steca

Adres siedziby

Mammostraße 1
87700 Memmingen, ,

Oferta magazynów energii Steca

Oferta magazynów energii Steca jest dość nietypowa, nie są one bowiem typowymi urządzeniami magazynującymi, a inwerterami pozwalającymi je w prosty sposób stworzyć po połączeniu ich z instalacją fotowoltaiczną. Dzięki temu możliwe jest wykonanie z ich zastosowaniem rozwiązania, które pozwala optymalnie wykorzystywać w pełni energię produkowaną ze słońca, zarówno w domach, jak i firmach.

Wyróżnikiem magazynów energii Steca jest przede wszystkim to, że urządzenia te łączą w sobie funkcje kilku innych urządzeń, a także opierają swoje działanie na technologii wielostopniowego ładowania. Dodatkowo użytkownicy za ich pomocą mogą także stale śledzić punkt maksymalnej mocy, co pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych osiągów z instalacji fotowoltaicznej, nawet w przypadku niekorzystnych warunków pogodowych.

Oprócz tego magazyny energii Steca cechują się także niewielką wagą, prostym i bezproblemowym montażem, możliwością pracy w zakresie temperatur od - 15 do + 60 stopni Celsjusza oraz możliwością podłączenia ich równolegle lub w trzech fazach. Urządzenia te objęte są przez producenta 5-letnią gwarancją.

Urządzenia Steca wyposażone w ładowarkę akumulatorów cechują się także kompaktowymi wymiarami, dzięki temu zamontowanie ich w budynkach nie stanowi najmniejszego problemu. Kompatybilne z nimi akumulatory to natomiast modele żelowe lub ołowiowe, które chronione są przez podłączone do nich urządzenia Steca przed przeładowaniem i głębokim rozładowaniem.

Zalety zastosowania magazynów energii bazujących na urządzeniach Steca

Innowacyjność inwerterów z ładowarką Steca polega przede wszystkim na tym, że po ich połączeniu z instalacją fotowoltaiczną, produkowany przez nią prąd staje się priorytetem. W związku z tym w pierwszej kolejności to on jest wykorzystywany do zasilania odbiorników, a w sytuacji produkcji jego nadwyżki kierowany jest on do baterii. Jeśli jednak instalacja fotowoltaiczna nie jest w stanie zaspokoić potrzeb jej użytkowników na energię elektryczną, dzięki temu, że urządzenie Steca podłączone jest także do sieci, może pobierać z niej prąd, wspomagając płynność dostaw energii. Oznacza to więc, że zapewnia ono pełną elastyczność energetyczną i wygodę użytkowania fotowoltaiki zarówno w domach, jak i firmach.

Ceny magazynów energii Steca

Rozwiązanie all in one to jednak niejedyne zalety, jeśli chodzi o inwertery Steca z ładowarkami. Oprócz tego cechują się one bowiem także atrakcyjną ceną pozwalającą po połączeniu ich z odpowiednimi akumulatorami na stworzenie magazynów energii przy niewielkich nakładach finansowych. Na rynku obecnie dostępne są one w trzech wariantach do wyboru różniących się między sobą między innymi:

  • mocą,
  • sprawnością nominalną, która jednak w każdym przypadku waha się w granicach 90%,
  • napięciem zasilania DC (12 lub 24 V).

Opinie o magazynach energii Steca

Choć urządzenia marki Steca to nie typowe magazyny energii rozważając ich montaż, warto wziąć je także pod uwagę i porównać jak prezentują się one na tle konkurencyjnych marek z użyciem naszej porównywarki. Zastosowanie inwerterów z ładowarką akumulatorów Steca pozwala bowiem stworzyć w pełni funkcjonalny system magazynowania energii, które gwarantuje możliwość jej przechowywania, a co za tym idzie optymalnego wykorzystywania. Dodatkową zaletą urządzeń Steca jest także ich stosunkowo niska cena wahająca się w granicach kilku tysięcy złotych w zależności od wybranego modelu.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności