Magazyny energii NAATU opinie

Nazwa firmy: Naatu
NIP:
Adres siedziby: Poleczki 19
Warszawa, 02-822
Ocena 0/5 (0 głosy/ów)

Rozszerzenie zakresu urządzeń objętych dofinansowaniem w ramach programu Mój Prąd 4.0 oraz zmiany przepisów związanych ze sposobem rozliczania prosumentów sprawiły, że magazyny energii zaczęły zyskiwać w naszym kraju na coraz większej popularności. Ich szeroki wybór, nie ułatwia jednak zadania związanego z zakupem tego rozwiązania. Wśród producentów magazynów energii znaleźć można także kilka polskich firm, a jedną z nich jest NAATU, na której ofercie postanowiliśmy skupić się tym razem.

Oferta i ceny magazynów energii NAATU

NAATU to polska marka, która zajmuje się rozwijaniem technologii związanej z magazynowaniem energii. W jej ofercie znaleźć można wobec tego między innymi ładowarki EV, wirtualne elektrownie, a także baterię domową, czyli kompaktowy magazyn energii przystosowany do zastosowania w prywatnych domach. Według informacji podawanych na stronie tej marki magazyn energii NAATU jest pierwszym polskim domowym magazynem energii o najmniejszych wymiarach i najniższej wadze wśród rozwiązań dostępnych w Europie, nie są to jednak jedyne zalety tego modelu.

Czym wyróżnia się magazyn energii NAATU?

Magazyn energii NAATU bazuje na ogniwach NMC niemieckiej marki BMZ, będących nowoczesną odmianą baterii litowo-jonowych. Cechuje się on pojemnością nominalną na poziomie 15,6 kWh, przy czym jego pojemność użytkowa to 14 kWh. Wyposażony jest on w zintegrowany falownik, pozwalający z powodzeniem połączyć go z każdą instalacją fotowoltaiczną, zwiększając tym samym jej opłacalność. Dzięki temu decydując się na jego zakup, nie trzeba już ponosić kosztów związanych z wyposażeniem instalacji w falownik hybrydowy. Żywotność magazynu określona została natomiast na 8 000 cykli.

Zarządzenie pracą baterii w tym przypadku możliwe jest natomiast poprzez intuicyjny oraz czytelny system Pliska, który współpracuje z wieloma trybami pracy magazynu. Dodatkowo parametry techniczne ogniw domowej baterii NAATU są stałe monitorowanie w sposób zdalny przez Centrum Zarządzania tej marki. Do elementów, jakimi wyróżnia się magazyn energii NAATU zaliczyć należy także bezapelacyjnie atrakcyjny, nowoczesny design, który pozwala na jego zamontowanie w niemal dowolnym miejscu oraz kilka kolorów baterii do wyboru.

Magazyn energii NAATU — cena

Cena magazynu energii NAATU z pewnością nie należy do najniższych, warto jednak pamiętać, że to ile kosztuje domowa bateria tej marki, wynika przede wszystkim z zastosowanych w niej nowoczesnych technologii, a także dopiero raczkującego w naszym kraju rynku magazynów energii. Pomimo to z pewnością można stwierdzić, że jest on wart swojej ceny, zwłaszcza biorąc pod uwagę element jakim jest promowana przez NAATU koncepcja elektrowni wirtualnej, która zapewnia możliwość generowania zysków przy zastosowaniu tego urządzenia.

Magazyn energii NAATU — opinie

Magazyn energii NAATU to pierwszy polski domowy magazyn energii który, choć swoją premierę miał w maju 2022 roku, już cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami. Doceniany jest on zarówno przez ekspertów, jak i użytkowników za swój design oraz zastosowane w nim moduły bateryjne bazujące na technologii NMC. Dodatkowo do zalet tych magazynów energii zaliczyć można także:

  • znajdujący się na podstawowym wyposażeniu urządzenia falownik,
  • 12 lat gwarancji zarówno na samą baterię, jak i zastosowany w niej inwerter,
  • stały monitoring pracy baterii,
  • kompaktowe wymiary,
  • intuicyjny system zarządzania baterią, będący polskim rozwiązaniem,
  • żywotność do około 8000 cykli,
  • zastosowany system aktywnego chłodzenia.

Dodaj opinię

Twoja opinia

Brak opinii. Bądź pierwszy który doda opinię.