Porównaj oferty
Magazyny energii WeCo opinie
OptimalEnergy

Magazyny energii WeCo opinie

5 (2 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Coraz więcej właścicieli instalacji fotowoltaicznych rozważa montaż magazynu energii, zwłaszcza po wprowadzeniu nowych zasad związanych z rozliczaniem prosumentów oraz dotacji obejmujących również te urządzenia w ramach programu Mój Prąd 4.0. Wybór w tym przypadku nie jest jednak łatwy, ze względu na ilość producentów oferujących baterie do fotowoltaiki. Dlatego też poniżej omawiamy ofertę jednego z nich, przyglądając się bliżej magazynom energii WeCo.

Oferta i cena magazynów energii WeCo

WeCo to włoska firma założona w 2013 roku, która od samego początku swojego istnienia skupia się w swojej działalności na technologiach związanych z magazynowaniem energii. Dzięki temu w jej ofercie znaleźć można różnorodne magazyny energii skierowane zarówno do posiadaczy domowych instalacji fotowoltaicznych, jak i firm. Dostępne są one do kupienia w 42 krajach na całym świecie, w tym także w Polsce.

Jakie magazyny energii oferuje WeCo?

Początkowo magazyny energii WeCo bazowały na technologii litowo-jonowej, jednak obecnie stosowane są w nich nowoczesne rozwiązania litowo-żelazowo-fosforanowe Li FePO4 czy też LFP. Dzięki temu cechują się one efektywniejszą pracą, dłuższą żywotnością oraz gwarantują większe bezpieczeństwo ich użytkowania.

Oferta magazynów energii WeCo zapewnia szeroki wybór różnorodnych modeli ze względu na pojemność zastosowanych w nich baterii. Dzięki temu każdy z łatwością znajdzie w niej odpowiednie urządzenie do magazynowania energii produkowanej przez panele fotowoltaiczne. Dodatkowo każdy z nich może być w prosty sposób rozbudowywany o kolejne baterie zwiększające pojemność magazynu, wraz ze zmieniającymi się potrzebami.

Oprócz tego magazyny energii WeCo wyróżniają się także możliwością pracy zarówno w trybie niskiego, jak i wysokiego napięcia oraz żywotnością na poziomie równym od 7000 do 8000 cykli ładowania. Ich głębokość rozładowywania DoD to natomiast 100%. Każdy z modeli baterii tej marki przystosowany jest natomiast do montażu nie tylko na ścianach, ale i podłożach. Dzięki temu ich montaż jest bezproblematyczny. Urządzenia te objęte są 10-letnią gwarancją producenta, a do tego sterowanie nimi odbywa się za pomocą wygodnych aplikacji mobilnych w sposób całkowicie zdalny.

Ile kosztuje magazyn energii WeCo?

Cena magazynów energii WeCo zależy oczywiście od rodzaju wybranego urządzenia oraz jego pojemności, która powinna być dopasowana do indywidualnych potrzeb użytkowników, a także dodatkowych funkcji czy elementów wyposażenia. Z powodzeniem można jednak stwierdzić, że modele tej marki są jednymi z ciekawszych propozycji na rynku, jeśli chodzi o ich stosunek ceny do jakości utrzymanej naprawdę na wysokim poziomie. Niestety producent ten nie podaje szczegółowych danych dotyczących kosztów zakupu jego magazynów energii.

Opinie o magazynach energii WeCo

Chcąc podsumować ofertę magazynów energii W Co, warto przede wszystkim podkreślić, że cieszą się one bardzo dobrymi opiniami zarówno wśród użytkowników, jak i specjalistów. Dużą ich zaletą jest to, że są one produkowane przez firmę z wieloletnim doświadczeniem, jeśli chodzi o technologie magazynowania energii. Oprócz tego na plus w ich przypadku jest także długa żywotność zastosowanych w nich baterii, a także możliwość rozbudowy magazynów energii w prosty i wygodny sposób. Dlatego planując zakup tego typu urządzenia warto porównać wybrany magazyn energii WeCo z ofertami innych firm. Dokonać tego można natomiast za pomocą naszej porównywarki ofert.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (5 z 1 opinii klientów)

Michał Nowak

18 gru 2023

Świetny produkt, bezprzewodowa komunikacja, rewelacyjna ilość cykli, warta każdych pieniędzy!

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności