Nie ulega wątpliwości to, że marka Duracell zbudowała swoją rozpoznawalność na bateriach alkalicznych reklamowanych przez różowego króliczka. Widząc jednak wśród swoich klientów stale rosnące od kilku lat zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii, postanowiła ona skorzystać z okazji na rozwój, wprowadzając tym samym do swojej oferty magazyny energii. Dla kogo w takim razie sprawdzą się magazyny energii Duracell oraz co je wyróżnia spośród innych modeli dostępnych aktualnie na rynku? Postanowiliśmy to sprawdzić.
Najnowsze urządzenie, które znaleźć można w ofercie amerykańskiej firmy Duracell pod postacią magazynów energii sygnowane są nazwą Duracell Power Center. Są one skierowane przede wszystkim do właścicieli instalacji fotowoltaicznych wykorzystujących produkowaną przez nie energię w gospodarstwach domowych. Obecnie nie są one jednak dostępne jeszcze w ogólnodostępnej sprzedaży, jednak pomimo to wywołały już niemałe zamieszanie na rynku magazynów energii na całym świecie.
Magazyn energii Duracell został zaprojektowany i wyprodukowany przede wszystkim z myślą o gospodarstwach domowych. Dzięki niemu będą one mogły bowiem o wiele efektywniej wykorzystywać produkowaną przez panele fotowoltaiczne energię elektryczną. W związku z tym cechują się one estetycznym wyglądem, pełnym bezpieczeństwem ich pracy oraz możliwością rozbudowy modułowej,
Oferta magazynów Duracell skierowana jest także do instalatorów tych urządzeń, którzy najczęściej doradzają swoim klientom przy wyborze odpowiedniego urządzenia do ich potrzeb. Ukłonem marki w ich stronę jest natomiast to, że jej magazyny energii mogą być stosowane z niemal każdą instalacją fotowoltaiczną, dzięki temu ich montaż jest prosty i szybki.
Magazyny energii Duracell wyróżniają się przede wszystkim możliwością rozbudowy ich pojemności nawet do 42 kWh, dzięki temu może ona się zmieniać wraz ze zmieniającymi się potrzebami użytkowników. Ponadto urządzenia te bazują na litowo-żelazowo-fosforanowych akumulatorach wyróżniających się dużą wydajnością oraz żywotnością. Osoby decydujące się na montaż magazynu energii Duracell nie tylko zyskają jednak możliwość odkładania w czasie konsumpcji energii elektrycznej produkowanej przez ich instalacje fotowoltaiczne, ale także możliwość pełnego kontrolowania pracy systemu i jego nadzorowania oraz wsparcie producenta przez 24 godziny na dobę.
Warto także wspomnieć, że marka Duracell zapowiedziała, że jej magazyny energii objęte będą aż 15-letnią gwarancją, standardowo w przypadku innych producentów wynosi ona natomiast zazwyczaj 10 lat. Jak więc widać od samego początku chce ona kompleksowo zadbać o swoich klientów.
Kwestia ceny w przypadku magazynów energii Duracell jest na razie problematyczna. Urządzenia tej marki nie są bowiem jeszcze dostępne w sprzedaży, ale już teraz można zapisywać się na listę osób oczekujących na ich wyprodukowanie. W związku z tym, aby poznać koszt magazynu energii Duracell bez względu na to, czy będzie to model o najmniejszej pojemności wynoszącej 12 kWh, czy największej równiej 42 kWh należy skontaktować się z dystrybutorem tej marki.
Choć magazyny energii Duracell nie są jeszcze oferowane na rynku, niedługo staną się one dostępne dla każdego, stając się tym samym konkurencją dla urządzeń innych marek. Dlatego już teraz warto przeanalizować ich parametry w zestawieniu z innymi magazynami energii za pomocą, chociażby naszej porównywarki. Zaletami magazynów energii Duracell są bowiem: