Porównaj oferty
Magazyny energii Sonnen opinie
OptimalEnergy

Magazyny energii Sonnen opinie

5 (1 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Największym wyzwaniem dla odnawialnych źródeł energii jest magazynowanie energii, która została wytworzona w okresie sprzyjającym produkcji. Naprzeciw temu wyzwaniu staje niemiecka firma Sonnen założona w 2010 roku. Firma Sonnen jest producentem magazynów energii dla domów oraz małych firm. Firma jest liderem dostarczającym magazyny energii w Niemczech oraz na dodatkowych rynkach międzynarodowych. Firma Sonnen dostarcza kompletny system magazynowania energii. Oznacza to, że oprócz trwałego modułu akumulatorowego, układ będzie zawierał falownik, technologię pomiarową i zarządzającą oraz oprogramowanie do płynnej obsługi.

Nazwa spółki

Sonnen GmbH

Adres siedziby

Am Riedbach 1
87499 Wildpoldsried, ,

Oferta magazynów energii Sonnen i ceny

Oferta firmy Sonnen skierowana jest do klientów indywidualnych oraz małych firm. Decydując się na magazyny energii Sonnen, klient zyskuje:

  • optymalizację wykorzystania energii słonecznej w domu czy firmie
  • inteligentne centrum sterowania, zarządzające całą wyprodukowaną energią słoneczną
  • dostęp do darmowego prądu przez całą dobę zgodnie z potrzebami domu czy firmy
  • niezależność od podwyżek cen energii elektrycznej
  • ciągłość w dostawach energii elektrycznej niezależnie od przerw w dostawach w sieci na skutek awarii lub planowanych wyłączeń

Akumulatory firmy Sonnen charakteryzują się kompaktową obudową, zapewniającą najwyższą elastyczność dzięki modułowej konstrukcji. Wykorzystywane w procesie produkcyjnym technologie pozwalają dostarczać akumulatory o żywotności do 10 000 cykli ładowania. Magazyny energii Sonnen automatycznie optymalizują zużycie energii na podstawie codziennych aktualizacji danych pogodowych.

Magazyny energii Sonnen dla domu i biznesu

Każde gospodarstwo domowe czy firma mają swoje specyficzne potrzeby energetyczne. System magazynów energii Sonnen został opracowany jako wieloetapowy system magazynowania, który można dostosować do najróżniejszych potrzeb energetycznych. Dzięki pojemności magazynowej od 5kWh. Magazyn energii 20 kWh jest póki co najwyższą wartością. Dlatego bateria Sonnen będzie zasilać dom jednorodzinny, wielorodzinny czy niewielką firmę. Pojemność energetyczną można indywidualnie zwiększać w blokach po 2,5kWh. Wśród dostępnych modeli akumulatorów firmy Sonnen wymienić należy:

  • sonnenBatterie eco (modułowa konstrukcja i łatwość podłączenia do instalacji fotowoltaicznej, mini turbiny wiatrowej czy ogniwa paliwowego)
  • sonnenBatterie hybrid (maksymalna efektywność kosztowa dzięki zainstalowanemu falownikowi do systemu fotowoltaicznego)
  • sonnenBatterie pro (maksymalna pojemność, samowystarczalność i wydajność, kompatybilność z większymi systemami fotowoltaicznymi, model odpowiedni dla rozwiązań komercyjnych)

W swoich bateriach firma Sonnen opiera się na niezawodnej i zrównoważonej technologii akumulatorów i wykorzystuje wyłącznie baterie litowo-żelazowo-fosforanowe. Akumulatory te zapewniają dłuższą żywotność i większe bezpieczeństwo.

Magazyny energii Sonnen a społeczność sonnenCommunity

Społeczność sonnenCommunity to społeczność właścicieli sonnenBatterie, którzy są zaangażowani w zieloną energię. Członkostwo jest możliwe w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i we Włoszech. Zamontowanie magazynu energii Sonnen czyni z klienta członka tej społeczności. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość dzielenia się produkowaną i magazynowaną w magazynach energii Sonnen energią elektryczną. Z tego względu, że przesył odbywa się wyłącznie z lokalnej sieci, nie ma potrzeby korzystania z konwencjonalnego dostawcy energii.

Opinie o magazynach energii Sonnen

W przeciwieństwie do większości innych systemów magazynowania energii dla domu i małej firmy, komponenty sonnenBatterie są wbudowane w jedną obudowę i są ze sobą zestrojone. Zapewniają dzięki temu długą żywotność i maksymalną jakość przy niewielkich rozmiarach. Firma Sonnen daje na swoje magazyny gwarancję 10 lat pracy na ustalonych parametrach. Po tym czasie mają one nadal posiadać przynajmniej 75% początkowej pojemności. Oparte na akumulatorach litowo-żelazowo-fosforanowych magazyny energii nie tylko bezpieczniejsze niz litowo-jonowe, ale też najbardziej przyjazne środowisku.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności