Porównaj oferty
Magazyny energii Tesla opinie
OptimalEnergy

Magazyny energii Tesla opinie

0 (0 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Firma Tesla to światowej klasy lider w innowacyjnych rozwiązaniach w obszarze magazynów energii czy aut elektrycznych. Założona w 2003 roku w USA firma była początkowo nakierowana tylko i wyłącznie na produkcję pojazdów elektrycznych. Rozwój odnawialnych źródeł energii i potrzeby runku związane z koniecznością przechowywania energii elektrycznej wyprodukowanej m. in. przez instalacje fotowoltaiczne, spowodowało że Tesla weszła ze swoimi rozwiązaniami również na rynek producentów magazynów energii. Tesla ma w ofercie magazyny energii dla klienta indywidualnego, biznesowego czy na potrzeby przemysłu. Doświadczenie w branży automotive pozwoliło wprowadzić na rynek wysokiej klasy wydajne magazyny energii o długiej żywotności, bezpieczne dla użytkownika oraz środowiska naturalnego.

Nazwa spółki

Tesla

Adres siedziby

1 Tesla Road
TX 78725 Austin, ,

Oferta magazynów energii Tesla i ceny

Oferta magazynów energii Tesla jest skierowana dla klientów z całego świata. Firma Tesla dostarcza magazyny energii dla potrzeb gospodarstw domowych, biznesu oraz przemysłu. Sztandarowym produktem firmy Tesla jet Powerwall (czyli domowy magazyn energii cena jest bardzo często zmieniana), naścienny, akumulatorowy magazyn energii. Dla biznesu i przemysłu w ofercie magazynów energii Tesla znajdują się Powerpacki oraz Megapacki. Inwestowanie w magazyny energii Tesla to przede wszystkim:

 • niezależność energetyczna
 • oszczędności na rachunkach za energię elektryczną
 • wysoka jakość, wydajność i żywotność akumulatorów
 • całodobowe korzystanie z zielonej energii

Magazyny energii Tesla dla domu

Linia produkcyjna magazynów energii Tesla dla domu, czyli Powerwalli, znajduje się w USA, w zakładzie Tesla Gigafactory w stanie Nevada. W swoich akumulatorach Tesla wykorzystuje ogniwa litowo-jonowe. Użycie technologii chłodzenia ogniwa cieczą wydłuża żywotność Powerwalla, bo zapobiega rozgniewaniu się ogniw do zbyt wysokich temperatur. Najnowsza wersja magazynu energii Tesla daje pojemność 13,5kWh energii, która może zasilać domową instalację elektryczną mocą 5kW (szczytowo przez krótki czas mocą 7kW). Docelową grupą odbiorców domowych magazynów energii Tesla są klienci posiadający domową instalację fotowotaiczną lub auto elektryczne. Inwestowanie w domowe magazyny energii Tesla oznacza dla klienta indywidualnego:

 • maksymalizację wykorzystania energii wyprodukowanej dzięki instalacji PV
 • zabezpieczenie domu na wypadek przerw zasilania z sieci lub awarii sieci
 • buforowanie w magazynie energii nadwyżki produkcyjnej energii elektrycznej z instalacji PV
 • dostęp do zielonej energii dla urządzeń elektrycznych w domu przez całą dobę
 • oszczędności na rachunkach za prąd
 • nieemisyjną i bezpieczną dla środowiska produkcję energii elektrycznej

Obsługa domowego magazynu energii Tesla jest prosta dzięki przyjaznej aplikacji mobilnej. Aplikacja pozwala zarządzać całym układem akumulatorów. Narzędzie to daje możliwość bieżącej kontroli przepływu energii, dostosowania działania systemu w zależności od danej sytuacji czy potrzeb energetycznych domu.

Magazyny energii Tesla dla biznesu i przemysłu

Tesla jest producentem magazynów energii dla potrzeb biznesu i przemysłu. Dla tych grup klientów firma Tesla dostarcza magazyny energii w postaci Powerpacków i Megapacków. System magazynów energii obejmuje moduły akumulatorów, falowniki dwukierunkowe, układ regulacji temperatury oraz urządzenia sterujące. Taki kompleksowo przygotowany produkt posłuży do przechowania energii oraz wykorzystania jej w dowolnym momencie. Każdy system Megapack przed zainstalowaniem u klienta, zostaje gruntownie przetestowany w zakładzie Gigafactory. Dla przedsiębiorcy instalacja magazynu energii Tesla oznacza:

 • eliminację przerw w dostawach energii elektrycznej (zachowanie ciągłości procesów produkcyjnych)
 • większe środki finansowe do inwestycje (oszczędności na rachunkach za prąd)
 • reagowanie na nadwyżki energii (energia może być oddawana do sieci przesyłowej i dystrybucyjnej)
 • zachowanie stabilności mocy ładowania i rozładowania do zmian częstotliwości w sieci energetycznej
 • dołączenie do grona świadomych pracodawców dbających o środowisko naturalne

Opinie o magazynach energii Tesla

Koszty magazynu energii Tesla dla potrzeb gospodarstwa domowego zaczynają się od ok. 7 000 EUR. To nie jest niski koszt, jednak rynek magazynów energii będzie się cały czas rozwijał.Takie prognozy dla magazynów energii wynikają zarówno z coraz większej świadomości społeczeństwa na temat negatywnego wpływu używania paliw kopalnych do produkcji prądu na środowisko naturalne oraz wynikają też z dynamicznego rozwoju gałęzi energetyki związanego w odnawialnymi źródłami energii. Magazynom energii Tesla zaufało bardzo wielu klientów na całym świecie. W opublikowanym w 2019 raporcie podano, że Tesla na świecie zainstalowała 1651 MWh przemysłowych i domowych magazynów energii. Inwestycja w moduły Tesli to inwestycja w zieloną energię, wysoką jakość produktu, długą żywotność, niezależność energetyczną, bezpieczeństwo dla domu czy firmy, możliwość rozbudowy układu akumulatorów w dowolnym momencie.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności