Strona główna > Kalkulator cen prądu

Kalkulator cen prądu

Kalkulator cen energii elektrycznej Optimal Energy jest to narzędzie, które pomoże na podstawie wprowadzonych przez Ciebie danych wybrać najkorzystniejszą ofertą. Użytkownik ma dzięki temu możliwość obliczenia oszczędności, którymi będzie skutkowała zmiana dotychczasowego i wybór nowego dostawcy energii elektrycznej. Najważniejsze, że nasz kalkulator energii elektrycznej jest narzędziem w pełni rzetelnym, ponieważ pokazuje taryfy energii wszystkich firm, nie tylko takich, którzy są naszymi partnerami. Co więcej, kalkulator energii elektrycznej dostarcza informacji o oferowanych promocjach przez sprzedawców dla danego typu umowy. Kalkulator cen energii obejmuje swoim zakresem gospodarstwa domowe i firmy. Aby bo uruchomić wystarczy wybrać czerwony przycisk u góry strony w zależności czy chcemy aby porównywarka cen prądu pomogła nam obliczyć różnicę dla DOMU czy FIRMY

kalkulator cen energii dla domu i dla firmy

Kalkulator cen energii dla domu

Gospodarstwa domowe należą do grupy taryfowej G, która liczy 15 milionów podmiotów. Nic więc dziwnego, że coraz wyższa cena prądu mobilizuje coraz większą grupe osób do tego aby zmiana sprzedawcy prądu stała się faktem. Pomimo tego, że w domach zużywamy mniej prądu niż w firmach, to właśnie gospodarstwa domowe są grupą, która najczęściej korzystała z możliwości zmiany sprzedawcy energii elektrycznej. 
Analizując dostępne taryfy, należy wspomnieć, że oznaczenia techniczne poszczególnych taryf składają się z 4 symboli.

  • W przypadku gospodarstw domowych, pierwszym z nich jest duża litera G. 
  • Drugi znak odnosi się wielkości zamówionej mocy i jest cyfrą 1 (moc nie większa nić 40kW) lub 2 (moc powyżej 40 kW).
  • Trzeci, który jest dla chcących zaoszczędzić bardzo ważny, oznacza w ilu strefach czasowych będziemy się rozliczać. Kolejno 1-jedna strefa czasowa, 2-dwie strefy czasowe, 3-trzy strefy czasowe.
  • Czwarty znak opisuje sposób, w jaki rozróżniamy strefy czasowe: a - podział doby na strefy szczytową i pozaszczytową, b – podział doby na dzień i noc, w – podział doby na strefę szczytową i pozaszczytową, ale np. rozszerzoną strefą pozaszczytową na cały weekend,g – podział doby na dzień i noc, ale np. z rozszerzoną strefą nocną.

Jeśli wybierzesz taryfę np. G11 nie będziesz musiał przejmować się strefami czasowymi, ponieważ cena za każdą kWh będzie taka sama przez całą dobę. Natomiast podczas wyboru taryfy G12, czy G13 masz możliwość oszczędzania, włączając np. pralkę czy zmywarkę, które zużywają dużą ilość energii elektrycznej w najtańszej strefie czasowej. Musisz mieć jednak świadomość, że to sprzedawca ustala przedziały czasowe danych stref i określa odpowiadającą im wysokość stawki za kWh.

Kalkulator cen energii dla firmy

Bardzo dużo firm decyduje się na zmianę dostawcy prądu. To właśnie dla firm możliwość korzystania z zasady TPA jest najkorzystniejszą, gdyż firmy mają znacznie wyższe opłaty za prąd niż gospodarstwa domowe, zatem i sprzedawca ma tutaj większe pole do popisu. W naszym kalkulatorze energii elektrycznej oferujemy zestawienie cen dla odbiorców taryf energii od C21, przez B21, B23 aż po A! Skorzystaj z bezpłatnego kalkulatora taryfowego prądu i ciesz się tańszym prądem!

Jak działa kalkulator cen energii Optimal Energy?

Tutaj można zapoznać się z informacją jak dokładnie działają Optimal Energy udostępnia najbardziej czytelnie przedstawione zestawienie ofert sprzedawców prądu. Rządowy kalkulator cen URE jest także dostępny, ale działa on tylko i wyłączenie dla odbiorców indywidualnych. Sami Państwo oceńcie jego jakość i sposób prezentowania zestawienia. My zachęcamy do skorzystania z naszego narzędzia. W przypadku pojawienia się pytań - zapraszamy do kontaktu!

Kalkulator cen prądu dla wszystkich - bezpłatnie

Kalkulacja cen prądu to podstawa w wyborze najlepszej oferty. Uzupełnieniem jest ranking dostawców prądu. Pamiętajmy, że zmiana sprzedawcy prądu wpłynie na obniżenie naszych rachunków za prąd, tylko wtedy kiedy oferta którą wybierzemy nie będzie miała dodatkowych opłat czy też innych niekorzystnych zapisów. W kalkulatorze cen prądu optimalenergy.pl pokazujemy wszystkie koszty związane ze zmianą sprzedawcy prądu. Nasz kalkulator cen prądu to najbardziej precyzyjne na rynku narzędzie do oceny atrakcyjności alternatywnych sprzedawców prądu w Polsce.