Porównaj oferty

Ile prądu zużywa koparka kryptowalut?

Kryptowaluty od wielu lat zyskują na popularności ze względu na możliwość wypracowania pokaźnych zysków w stosunkowo krótkim czasie. Chcesz wiedzieć, ile zapłacisz za pracę własnej koparki do kryptowalut? Boisz się o swój rachunek za prąd podczas wydobycia kryptowaluty? W tym przypadku wiele zależy od tego, jaki sprzęt wybierzesz oraz jaką mocą będzie charakteryzować się Twoja koparka. Popularne obecnie kryptowaluty stały się instrumentem finansowym, który można zdobyć na dwa sposoby – kupić lub wykopać przy pomocy specjalnego sprzętu komputerowego. Sprawdź, ile prądu pobiera koparka kryptowalut i zastanów się, czy to opłacalny biznes!

Ile prądu zużywa koparka kryptowalut? Najważniejsze informacje

Chcesz wiedzieć, jak działa koparka kryptowalut? Pobór prądu w tym przypadku waha się zależności od tego, jak mocno zaawansowane technologicznie i złożone jest urządzenie. Najpopularniejsze koparki do kryptowalut pracują ze średnią mocą od 1800 do nawet 6000 W. Oznacza to, że w skali roku, gdzie koparka pracuje bez przerwy 365 dni koszty jej utrzymania wyniosą około od 10 do 30 tysięcy złotych. Te kwoty są realne przy założeniu średnich cen energii elektrycznej dla grupy taryfowej G11.

Kiedy wiesz już ile prądy pobiera koparka kryptowalut możesz bez problemu ocenić opłacalność inwestycji. Standardowa koparka to zespół co najmniej 8 kart graficznych wysokiej wydajności, które służą do rozwiązywania skomplikowanych zagadnień kryptograficznych. W tym przypadku nie ponosisz kosztów zakupu monitora i innego osprzętu. Pamiętaj jednak, że koszt zakupu karty graficznej może sięgać nawet do kilku tysięcy złotych. Sam zakup koparki jest więc sporym wydatkiem, co w połączeniu ze zużyciem energii w skali roku na poziomie 52 000 kWh wskazuje na dość wysokie koszty kopania kryptowalut.

Czy warto inwestować w sprzęt do kopania kryptowalut?

Chcesz wiedzieć, czy opłaca się zainwestować w koparkę kryptowalut? Zdecydowanie tak! Najpopularniejsze modele wydajnych koparek potrafią zarobić w ciągu doby od 200 do 500 dolarów. To całkiem spory zysk, który po przeliczeniu na złotówki daje kwotę nawet 2000 złotych dziennie. Przy założeniu jak największych zysków oraz ogromnego poboru mocy urządzenia na poziomie 6000 W, zyski widoczne będą już po kilku dniach. Średni koszt utrzymania kryptokoparki to około 2000 złotych miesięcznie.

Oznacza to, że nawet w ciągu 1-2 dni koszty energii elektrycznej zostaną całkowicie pokryte. Biorąc też pod uwagi ceny koparek do kryptowalut zaczynające się od 10 tys. złotych, śmiało można powiedzieć, że warto decydować się na zakup profesjonalnego sprzętu i rozpoczęcie działalności w zakresie kopania kryptowalut na szeroką skalę. Zwróc uwagę na fakt, że w Polsce są różni dystrybutorzy prądu, gdzie każdy proponuje inne ceny energii elektrycznej w różnych taryfach.