Porównaj oferty

Ile prądu zużywa grzałka 2000 W?

Zastanawiasz się, jak dużo prądu pobiera grzałka, farelka oraz grzejnik 2000 W? Jeśli znasz moc urządzenia grzewczego oraz czas, w jakim będziesz go używać, możesz bez problemu obliczyć orientacyjny pobór prądu. W kwestii kosztów ogrzewania wody, pomieszczeń i nie tylko, zawsze warto uwzględnić aktualne ceny prądu. Tylko na tej podstawie możliwe jest realne obliczenie zużycia energii elektrycznej w skali miesiąca, kwartału lub nawet roku.

Ile prądu zużywa grzałka 2000 W?

To, ile prądu pobiera grzałka 2000 W możesz w prosty sposób obliczyć. Zakładając, że używasz grzałki do ciepłej wody użytkowej, musisz uwzględnić aż cały rok jej użytkowania. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż ciepła woda w domu jest potrzebna praktycznie całą dobę, choć w mniejszym stopniu nocą. Jeśli chcesz nieco zaoszczędzić, możesz wybrać inną taryfę energetyczną, która zmniejsza koszt 1 kWh w nocy.

Przykładowo: w przypadku trzyosobowej rodziny standardowe bojlery na ciepłą wodę mają około 100 litrów pojemności. Do ogrzania takiej ilości wody i utrzymania jej w odpowiedniej temperaturze przez dłuższy czas potrzebna będzie grzałka o mocy od 1 do 2 kW. Pamiętaj! Im większy zbiornik wodny, tym mocniejsza powinna być grzałka. Jej zbyt niska moc spowoduje większe zużycie energii elektrycznej, czyli dłuższą pracę. Aby obliczyć to, ile prądu pobiera urządzenie 2000 W w postaci grzałki, musisz jasno określić ilość godzin jej pracy w skali np. miesiąca. Zakładając, że grzałka łącznie działa przez około 4 godziny na dobę – jej średni koszt użytkowania przy mocy 2 kW to niecałe 5 złotych dla aktualnej taryfy G11.

Ile prądu zużywa farelka 2000 W?

Farelka jest urządzeniem elektrycznym nazywanym inaczej termowentylatorem. Urządzenie ma najczęściej wysoką moc na poziomie minimum 2000 W. To przekłada się na spore zużycie prądu, szczególnie jeśli używasz jej przez wiele godzin w ciągu dnia oraz nocą. Zakładając średnią moc farelki na poziomie 2 kW oraz 8 godzin jej działania w ciągu doby, otrzymasz koszt na poziomie około 11 złotych. To stosunkowo niewiele, choć jej codzienne użytkowanie wygenerowałoby miesięczne obciążenie dla budżetu domowego na poziomie 300 złotych.

Ile prądu pobiera grzejnik 2000 W?

Zasada działania grzejnika elektrycznego o mocy 2000 W jest prosta. Przy odpowiednim poborze energii elektrycznej urządzenie nagrzewa się do określonej temperatury i utrzymuje ją tak długo, jak jest podłączone do sieci. Grzejniki w okresach zimowych w wielu domach pracują nawet przez całą dobę – całymi miesiącami. Dla przykładu: jeśli uruchomisz grzejnik 2000 W na cały miesiąc, musisz liczyć się z wydatkiem około 1000 złotych i to za działanie tylko JEDNEGO urządzenia. Wiedząc już, ile prądu pobiera grzejnik 2000 W oraz inne urządzenia o podobnej mocy, możesz realnie ocenić opłacalność ich użytkowania.

Urządzenia 2000 W do ogrzewania domu i wody – jak można zaoszczędzić?

W kwestii oszczędzania na rachunkach za ogrzewanie ciepłej wody oraz pomieszczeń w nieruchomości – istnieją pewne sposoby, aby nieco zaoszczędzić. Pierwszym z nich jest zmiana taryfy prądu, która pozwoli np. na tańsze korzystanie z farelki lub grzejnika nocą. Drugą opcją jest zwyczajne ograniczenie czasu użytkowania grzałki do wody lub grzejnika elektrycznego. Pamiętaj – im mniej użytkujesz sprzęt elektronicznym, tym niższe będą Twoje rachunku za energię.