Strona główna > Aktualności > Prąd 2023 > Opłaty za prąd

Opłaty za prąd

12345

Ocena 5.0/5 (2 głosy/ów)

Opłata za energię elektryczną u niektórych kojarzy się ze złem koniecznym i jest to w pewnym sensie uzasadnione. Chcąc nie chcąc z prądu korzystamy i musimy za niego płacić. Jak dokonywać opłat i jak będą wyglądać za kilka lat?
Spis treści - z tego artykułu dowiesz się:
Opłaty za prąd

Opłaty za prąd

Dokonują płatności w dzisiejszych czasach możemy korzystać z bardzo wielu opcji. W zależności od tego jaką ilością wolnego czasu dysponujemy lub jak bardzo po prostu jesteśmy wygodni możemy wybierać sposób płatności dostosowany do naszych potrzeb. Zacznijmy od sposobów najwygodniejszych, czyli bez wychodzenia z domu. Faktury elektroniczne to dziś bardzo popularny sposób, który powiązany jest z możliwością dokonywania płatności poprzez przelew internetowy. Bez wychodzenia z domu możemy uiścić opłatę dokonując każdorazowo przelewu z konta bankowego za pośrednictwem internetu, bądź też nie martwić się co miesiąc aby o tym pamiętać i dokonać polecenia przelewu lub zlecenia stałego. Wtedy bank otrzymując nasze faktury za energię samodzielnie będzie dokonywał opłaty dzięki udzielonemu przez nas pełnomocnictwu, przez co my mamy spokojną głowę, a faktury są zapłacone.

Uiszczanie opłat wychodząc z domu

Zwykłym sposobem, dla tych mniej obeznanych z internetem jest wizyta w biurze obsługi klienta. Jeśli takowe znajduje się w naszej miejscowości lub w niedalekiej okolicy możemy się pofatygować osobiście i uiścić opłatę na miejscu odrywając kawałek faktury i odbierając pieczątkę potwierdzającą wpłatę. W przypadku, gdy biura obsługi klienta nie ma w naszej okolicy możemy skorzystać z usług poczty polskiej, która za tę przyjemność pobierze ustaloną kwotę dodatkową, ale tak jak w przypadku wizyty osobistej w BOK otrzymamy potwierdzenie w postaci pieczątki.

Coraz drożej

Opłaty za prąd będą niestety rosły z roku na rok. Już teraz zauważamy, że mimo iż cena samej energii stanieje, opłaty dystrybucyjne idą do góry i w rzeczywistości wcale nie płacimy mniej. Niestety dystrybucja i sprzedaż są tak ściśle ze sobą powiązane, że nie możemy zaoszczędzić na samej obniżce ceny energii za kWh. Opłaty za energię elektryczną będą według prognoz wzrastać także dlatego, że posiadamy coraz więcej urządzeń elektrycznych w naszych gospodarstwach domowych oraz zakładach pracy i mimo chęci oszczędzania energii nie we wszystkich przypadkach jest to możliwe.

Porównywarka cen prądu i gazu OptimalEnergy.pl logo

optimalenergy.pl

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka, w której skupiamy się na tematyce fotowoltaiki, prądu oraz gazu. Od 2010 roku piszemy o rynku energii, tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom

Powrót