Porównaj oferty

Ile prądu zużywają suszarki?

Użytkowanie na co dzień urządzeń zasilanych energią elektryczną wymaga pewnej dozy zdrowego rozsądku, szczególnie jeśli chcesz nieco zaoszczędzić. Dowiedz się, ile prądu zużywa suszarka do prania, a ile taka do włosów. Różnice odnośnie mocy pomiędzy tymi urządzeniami są niewielkie, ale koszty ich użytkowania już tak. Oczywiście w dzisiejszych czasach codzienne funkcjonowanie człowieka byłoby niemożliwe bez funkcjonalnych urządzeń, jak np. suszarki do włosów. Aby zadbać o środowisko naturalne i zmniejszyć zużycie prądu w domu, warto dowiedzieć się, ile prądu zużywa suszarka każdego rodzaju i jak ograniczyć to zużycie.

Ile prądu zużywają suszarki?

To, ile prądu zużywa suszarka w dużej mierze zależy przede wszystkim od jej mocy. Oto kilka popularnych suszarek oraz ich średnia moc, jaką możesz znaleźć w sklepach z elektroniką:

  1. Suszarki do włosów – do 3000 W.
  2. Suszarki do grzybów – do 600 W.
  3. Suszarki do prania – do 2000 W.

To trzy najpopularniejsze rodzaje suszarek, jakie najczęściej znajdują się w Polskich domach. Masz każde z tych urządzeń, ale nie wiesz dokładnie, jakie koszty dla Twojego gospodarstwa domowego generuje ich użytkowanie? Dowiedz się, ile prądu zużywa suszarka do włosów. Wystarczy, że wykonasz odpowiednie obliczenia oraz znasz swoją cenę prądu w ramach wybranej taryfy np. G11. Zakładając, że suszarka do włosów ma moc 2500 W, a większość domowników używa jej przez około 10 minut dziennie – koszt eksploatacji przy obecnych cenach energii elektrycznej wyniesie niecałe 30 groszy!

To najbardziej energooszczędne urządzenie z taką mocą, choć tutaj ogromny wpływ na koszty eksploatacji ma czas użytkowania suszarki. Jeśli chcesz dodatkowo zredukować koszty, koniecznie sprawdź porównywarkę cen prądu. Dzięki temu dowiesz się, jaka oferta taryfowa i od jakiego dostawcy jest najlepsza dla Ciebie.

Suszarka do prania – ile prądu pobiera i ile kosztuje eksploatacja?

Eksploatacja roczna suszarki do ubrań średniej klasy to wydatek roczny na poziomie niecałych 200 złotych przy obecnych cenach prądu. Średni czas trwania cyklu suszenia w suszarce do prania to około 3 godzin. Oznacza to, że przy mocy 2000 W jeden cykl będzie Cię kosztować około 4 złote dla taryfy G11.

Suszarka do grzybów i owoców – ile kosztuje jej użytkowanie?

Proces osuszania grzybów i owoców przy pomocy profesjonalnych urządzeń elektrycznych w postaci suszarki może potrwać nawet do kilkunastu godzin. Zakładając, że urządzenie ma sporą moc na poziomie 500 W oraz działa przez około 14 godzin na dobę, możesz przyjąć, że koszt energii elektrycznej wyniesie nieco ponad 4,50 złotych.

Suszarki do grzybów, ubrań oraz włosów – czy można zaoszczędzić na rachunkach?

Oczywiście, że możesz nieco zaoszczędzić na domowych rachunkach nawet podczas częstego używania suszarek wszelkiej maści. W przypadku suszarki do ubrań – możesz zmienić grupę taryfową do rozliczeń za prąd i wybrać taką, gdzie tańsza będzie energia nocna. Dzięki temu uruchomienie suszarki po godzinie 22:00 pozwoli na ograniczenie wydatków nawet o połowę – w zależności od ceny prądu. To jeden z najskuteczniejszych sposobów pozwalających na poczynienie pewnych oszczędności w kwestii użytkowania urządzeń elektrycznych, jak np. suszarka do włosów lub ubrań.