Porównaj oferty
PV Poland fotowoltaika opinie
OptimalEnergy

PV Poland fotowoltaika opinie

2.64 (39 opinii)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

PV Poland to firma, która niedawno zadebiutowała na polskim rynku fotowoltaiki, jako spółka wywodząca się z Krajowego Instytutu Energii Odnawialnej. KIER przed powstaniem PV Poland zajmował się przeprowadzaniem audytów oraz analiz dla sektora energetycznego, a teraz dzięki nowej spółce staje się coraz silniejszym konkurentem dla czołowych firm instalujących fotowoltaikę w naszym kraju. Jak więc prezentuje się oferta tej firmy na montaż fotowoltaiki? Do kogo jest ona skierowana i jakie posiada wady i zalety? O tym poniżej.

Nazwa spółki

PV Poland Sp. z o.o.

Adres siedziby

ul. Adama Branickiego 15
02-972 Warszawa, Poland, ,

Telefon

-

Email

-

Numer KRS

-

NIP

-

Oferta PV Poland i ceny fotowoltaiki

PV Poland posiada klasyczny podział oferty na trzy grupy odbiorców. Pierwszymi z nich są domy prywatne, dla których firma ta gwarantuje uniezależnienie się od krajowych dostawców prądu, obniżenie w skuteczny sposób rachunków za energię elektryczną, a także możliwość sprawdzenia parametrów zainstalowanej instalacji fotowoltaicznej za pomocą wygodnej i prostej w użyciu aplikacji mobilnej. Dodatkowo fotowoltaika PV Poland dla osób prywatnych dobierana jest ściśle pod ich potrzeby, dzięki temu nie przepłacają oni za PV i mogą mieć pewność, że zapewnią one im pełne zaspokojenie potrzeb energetycznych.

Dla przedsiębiorców PV Poland oferuje natomiast fotowoltaikę, która pozwala przekształcić przedsiębiorstwo w nowoczesny zakład pozyskujący energie elektryczna z odnawialnych źródeł, bez względu na jej wielkość czy zapotrzebowanie na prąd. Dodatkowo pomaga ona także zmienić wizerunek firm, które dzięki fotowoltaice z PV Poland mogą stać się przedsiębiorstwami dbającymi o środowisko naturalne, co pozytywnie wpływa na ich opinie wśród klientów. Instalowane przez tę firmę panele słoneczne mogą być lokalizowane na dachach, elewacjach budynków i są w pełni dostosowane do potrzeb hal magazynowych czy biurowców.

W przypadku natomiast rolników fotowoltaika PV Poland to rozwiązanie które pozwala w efektowny sposób wykorzystać dużą ilość dostępnego pod jej montaż miejsca, a co za tym idzie zredukować koszty prowadzenia gospodarstwa rolnego. Dodatkowo panele montowane przez tę firmę są wykonywane w 100% niepalnego materiału o właściwościach samoczyszczących, dzięki temu nie przysparzają one rolnikom dodatkowych obowiązków.

Ile kosztuje fotowoltaika w PV Poland?

Forma PV Poland oprócz dokładnie opisanej oferty skierowanej do swojej grupy odbiorców udostępnia także na swojej stronie szacunkowy kalkulator kosztów zainstalowania przez nią paneli fotowoltaicznych. Wystarczy podać wysokość swoich standardowych rachunków za prąd, aby program obliczyć, z jakimi kosztami trzeba będzie się mierzyć. Szacunki te są jednak tylko i wyłącznie orientacyjne, gdyż nie uwzględniają najważniejszych czynników, które mają finalny wpływ na cenę folatwiaki PV Poland. Są nimi między innymi:

  • miejsce instalacji paneli słonecznych (dach, elewacja, grunt),
  • wielkość instalacji dopasowana do potrzeb energetycznych,
  • rodzaju zastosowanych materiałów i komponentów, które przekładają się na trwałość instalacji fotowoltaicznej.

Dlatego też chcąc poznać dokładną cenę takiej inwestycji najlepiej wypełnić formularz, który pozwoli się skontaktować z doradcą PV Poland.

Jak wygląda usługa PV Poland od A do Z?

Osoby chcące zainstalować fotowoltaikę PV Poland na dachach swoich domów, firm czy budynków gospodarczych mogą liczyć na kompleksowe podejście tej firmy do całego procesu instalacyjnego, który zamyka się w 6 krokach.

Pierwszym z nich jest kontakt z doradcą PV Poland, który określi zapotrzebowanie na energie elektryczna i dobierze do niego najlepsze z rozwiązań. Następnie po zaakceptowaniu oferty firma ta przygotowuje umowę, która jak sama ona wskazuje, jest bezpieczna i czytelna dla klientów. Po jej podpisaniu PV Poland pomaga w uzyskaniu dofinansowania czy zwrotów z inwestycji w ramach licznych programów rządowych i nie tylko, dobranych do wybranej grupy docelowej. Sam montaż instalacji PV zajmuje tej firmie natomiast zaledwie jeden dzień.

Przedostatnim krokiem instalacji paneli słonecznych jest przyłączenie ich do sieci energetycznej oraz dopełnienie wszelkich formalności. Po tym etapie klienci tej firmy mogą już cieszyć się nową instalacją fotowoltaiczną pozwalającą obniżyć rachunki za prąd oraz sprawdzać jej działanie w mobilnych aplikacjach zainstalowanych na smartphonach.

Opinie o PV Poland

Chcąc więc podsumowując ofertę PV Poland, należy przede wszystkim podkreślić, że firma ta posiada duże doświadczenie branży odnawialnych źródeł energii wynikające z profilu działalności jej rodzimej spółki. Dzięki temu oferuje ona:

  • szybki montaż instalacji fotowoltaicznej,
  • 30-letnią gwarancję na wydajność instalacji PV.,
  • ubezpieczenie fotowoltaiki wliczone w koszt jej montażu,
  • możliwość testowania instalacji przez rok.

Wszystko to sprawia, więc że oferta PV Poland prezentuje się naprawdę atrakcyjnie, jedyną jej wadą jest jednak to, że brakuje w niej informacji dotyczących szczegółów wykorzystywanych w instalacjach PV podzespołów i ich producentów, a także szczegółowych informacji na temat dokładnych cen całej inwestycji. Dlatego też chcąc porównać PV Poland z innymi firmami warto skorzystać z czytelnego rankingu ofert.

PV Poland Sp. z o.o. kontakt i dane rejestrowe spółki

Spółka została zarejestrowana 17 stycznia 2019 roku pod numerem KRS 0000766877.

PV Poland Sp. z o.o.
ul. Adama Branickiego 15
02-972 Warszawa
NIP: 9512476710
REGON: 382351568

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (39)

TomEk

18 sty 2023

Ogłosili upadłość

Magda

22 gru 2022

Wszystko było okej do momentu darmowego serwisu który był obiecany. Ani serwisu ani handlowca ani nie odp telefon mail ..... Odradzam.

Krzysztof

10 lis 2022

NIE POLECAM !!! MASAKRA !!! Przed podpisaniem umowy, zerknijcie na cennik usług serwisowych PV Poland, w tym obowiązkowe, roczne przeglądy gwarancyjne. Firma obiecuje przeglądy ZA DARMO, a później każe za nie płacić, koszt przeglądu do 10kW - 990 zł brutto plus dojazd. Dodam że w ubiegłym roku koszt przeglądu był na poziomie 400 zł brutto. MASAKRA, pytałem o ten koszt handlowca 3 razy nim podpisałem umowę i za każdym razem potwierdzał, że jest za darmo...

Anna Frankowska

14 paź 2022

Tragedia! Firma rozwiązała umowę na montaż pompy ciepła i nie chce zwrócić zaliczki. Uwaga, oszuści! OSTRZEGAM!!!

Aleksander

15 wrz 2022

Firma PV Poland nie zrealizowała umowy i pomimo wielu moich próśb i rozmów z członkiem zarządu nie zwróciła mi moich pieniędzy w kwocie ponad trzydziestu tys. zł. Proszę o kontakt osoby poszkodowane w celu podjęcia kroków prawnych na rzecz odzyskania naszych pieniędzy. tel: 693-744-382

Krzysztof

15 wrz 2022

Obserwując i analizując wpisy znalezione w internecie widzę że ktoś w tej firmie nie tylko za moje się bawi. W obecnej sytuacji poproszę prokuraturę żeby udzieliła mi odpowiedzi na moje pytanie czy w działaniu firmy PV Poland być może jednak kryją się jakieś przesłanki przestępstwa?. Nie chcę oceniać osądzać!!! Jeśli firma rozwiązała umowę, a ja nie mogłem doprosić się zwrotu wpłaconych przeze mnie pieniędzy to być może tak można w świetle naszego prawa postępować z ludźmi....ale to już zostawiam naszym Państwowym instytucjom i nic mnie tak nie ucieszy w mojej sytuacji w jakiej postawiła mnie ta firma jak mam nadzieję sprawiedliwość i poniesienie odpowiedzialności przez osoby zarzadzajace tą firmą. Pozdrawiam

Wstydzęsięprzyznać

7 wrz 2022

Polecam omijać firmę szerokim łukiem. Niemal natychmiastowy kontakt i obietnice zajęcia się wszystkim, tylko do momentu podpisania umowy. W razie problemów nikt nic nie wie i nie potrafi udzielić wiążącej informacji. Jakiekolwiek uwagi, reklamacje, prośby o pomoc lub kontakt, zbywają hasłowymi mailami. 3/4 komunikacji firmy odbywa się przez email, odpowiedzi nikt nawet nie podpisuje z nazwiska. Lekceważenie klienta na każdym kroku. Infolinia obsługi klienta, to jakiś ponury żart, ludzie rozsiani po Polsce po domach, nie mający pojęcia, co się dzieje w firmie, nie potrafią udzielić jakiejkolwiek informacji, a jedyna pomoc jaką oferują, to adres e-mail, na który należy problem opisać i czekać na kontakt. Na montaż paneli czekałem od lutego do połowy lipca, kolejny miesiąc na zgłoszenie mikroinstalacji i sam nie wierzę, że w końcu mam to na dachu. Nawet nie chcę myśleć, co będzie w razie jakiejś awarii, bo że ktokolwiek się tym zajmie, to nie wierzę. Firma w żaden sposób nie poczuwa się do błędów, czy opóźnień, choć są ewidentne. Najważniejsze złapać klienta i wziąć chociaż zaliczkę, a potem "nie mam pana płaszcza i co mi Pan zrobi". Jak nie chcesz mieć więcej siwych włosów, weż inną firmę.

Dariusz

24 sie 2022

Złodzieje! Kasę wzięli i nic prawie zrobili. Parę rur i zbiornik do pompy ciepła zainstalowali i koniec. 5 mięsiecy od zamówienia i nic. Nikt już nawet nie odpowiada na telefony i reklamacje. Spotkamy się w sądzie! Co za beznadziejna firma.

Mariusz

16 sie 2022

Dramat umowa podpisana w kwietniu do dzisiaj brak jakichkolwiek informacji na temat komponentów.Ryszard wydawał się być kompetentną osobą ! Nie dajcie się zwieść firma kasuję większość za instalacje i zapomina o kliencie dramat tylko prokurator

Jadwiga

15 cze 2022

Firma świadczy usługi na najwyższym poziomie. Montaż zarówno paneli jak i pompy ciepła odbył się sprawnie. Szczegóły ustalone szybko ale profesjonalnie. Inwestycja wstępnie zwróci się w +/- 10 lat, a mi się wydaje, że z racji na te wzrosty cen, nawet szybciej.

Andrzej

15 cze 2022

Wszystko w porządku. Polecam

Kris

9 cze 2022

Pseudo fachowcy podłączyli instalację PRZED LICZNIKIEM czego konsekwencją jest prawie 2000 kWh oddanych za darmo do sieci!!! Pomimo zgłoszenia problemu ponad miesiąc temu ze strony PV POLAND brak jakiegokolwiek odzewu. NIE POLECAM !!!

Aga

6 cze 2022

PV Poland to oszukańcza firma. Sprawa na pewno trafi do prokuratury. Przestrzegam nie zawierajace z nimi umów

Aleksandra

29 maj 2022

Jestem zadowolona ze współptacy, kupiłam pompę i panele fotowoltaiczne.

Marek Pawlak

20 maj 2022

wybitnie niekompetentna firma. Instalacja założona ponad dwa miesiące temu . Do tej pory robi tylko za obciążenie dachu . Nic nie produkuje bo zgłoszenie dziwnym trafem nie dotarło do enei . człowiek niby fachowiec od tych spraw telefon odbiera średnio raz w tygodniu i to raczej przez przypadek . ma wysyłać maile do enei , zapomina ma wywalone na wszystko . na infolinii nikt nic nie wie bo to nie oni się tym zajmują mam sobie dzwonić do niego a nie im zawracać gitarę Odradzam i zaczynam rozmowę z prawnikiem w sprawie rozwiązania umowy

Wojtek

25 kwi 2022

Uważajcie na tę firmę. Jak już wpłacone pieniądze to olewają klienta. Nie mogę się doprosić o projekt instalacji zgodnie z ustaleniami ze sprzedawcą na wizjo lokalnej. Dostaję uparcie projekt jakiejś instalacji z oferty, ale nie za to płaciłem. Skoro nie akceptuję to nie chcą gadać. Można tylko zaakceptować w ciemno i czekać aż coś zainstalują. Projektantka (chyba jedyna) p. inż Marzena Łucka jak się okazało z wykształcenia skończyła ochronę środowiska więc marne szanse na profesjonalizm. Brak podstawowego wykształcenia z elektryki czy automatyki, a za projekty instalacji elektrycznej się bierze. Wstyd dla firmy, ale się nie przejmują. Problem z kontaktem, zwrotem pieniędzy i ustaleniem czegokolwiek. Może jak ktoś się nie zna i bierze jak leci co dają to będzie zadowolony. Chińskie falowniki i baterie też sprawnie działają, ale dostosowanie do potrzeb klienta to już ich przerosło. Jednak nie poddali się tylko kasę wzięli i przeciągają temat w nieskończoność. W projekcie przekroczyła maksymalne dopuszczalne napięcie falownika o 60%. Od razu z dymem to nie poleci, ale na pewno nie wytrzyma przewidzianych minimum 12lat Obecnie sprawa na prokuraturze leży :(

bardzo niezadowolony

25 kwi 2022

Zgadzam się z wszystkimi negatywnymi oponiami o PV Poland. Nie polecam, terminy ich nie obowiązują, na infolinii albo nic nie wiedzą albo kłamią. Zastanówcie się trzy razy zanim podpiszecie z nimi umowę.

ryszard

22 kwi 2022

firma jedno wielkie nieporozumienie - we wrześniu 2021 r wpłaciłem ponad 30 000 zł i do dnia dzisiejszego nie mam uruchomionej instalacji. Ponad 7 miesięcy i firma pomimo konieczności realizacji umowy do 90 dni (zgodnie z zobowiązaniem w "Warunkach Ogólnych umowy" - nie umie podłączyć urządzeń. Proszę mi pokazać tak nierzetelną inną firmę na rynku fotowoltaiki?. Obchodzić szerokim łukiem.

Kazimierz

18 kwi 2022

Serdecznie polecam, świetna firma!

Aga

8 kwi 2022

Świetna firma z dobrym produktem. Mam fotowoltaike i pompę więc rachunki bardzo niskie. Polecam Pana Pawła z okolic Warszawy

Heniek

31 mar 2022

Polecam, solidna firma

jan

3 mar 2022

ja nie mam uwag wszystko super, a teraz wszędzie trzeba czekać

Paweł

12 sty 2022

Umowę zawarłem 09.2021 r., zgodnie z umowa zapłaciłem dwie transze, do zapłaty pozostała kwota 2.700, którą winien jestem uregulować po montażu paneli. Do dzisiaj, tj. 12.01.2022 r., pomimo wielokrotnych próśb, telefonów itp. nie zamontowano mi instalacji fotowoltaicznej. Nie skontaktowali się ani razu, nie było żadnego przepraszam. Ogólnie tragedia i dramat. Żałuję, że nie wybrałem oferty konkurencji. Zastanawiam się nad odstąpieniem od umowy.

Adam

31 gru 2021

Wszystko było ok. Nie mam uwag

Klient

28 gru 2021

Jednak trzeba polegać na opiniach klientów! Dzisiaj po trzy miesięcznym doświadczeniu z firmą PV Poland nigdy bym nie dokonał zakupu instalacji fotowoltaicznej w tej firmie. Wyjątkowo nieprofesjonalne podejście, brak kontaktu, ignorowanie monitów, niedotrzymywanie terminów, handlowiec po podpisaniu umowy nie odbiera telefonów!!!!!! Bezimienne lakoniczne i ogólnikowe odpowiedzi e-mail. W moim przypadku opóźnienie w montażu jest ponad dwu miesięczne. Instalacja miała nastąpić po 6 tygodniach od podpisania umowy, dzisiaj jest już ponad 14 tygodni i nawet nie mogę się doprosić jakiegokolwiek kontaktu z kompetentną osobą. Brak dostępu do jakichkolwiek osób funkcyjnych!!!! ================ ZDECYDOWANIE NIE POLECAM ==================

Karolina

21 gru 2021

Jesteśmy zadowoleni! Z mężem chcieliśmy zdążyć z instalacją przed wejściem nowych przepisów. Firma wywiązała się z terminu montażu i cała instalacja działa bez zarzutów.

Niezadowolony klient

20 gru 2021

Niestety od września czekamy na montaż. Do tego arogancki i bezczelny handlowiec. Dramat. Nie są w stanie powiedzieć kiedy będzie montaż. Jesteśmy rozczarowani... a kredyt trzeba płacić.

Edward Kowalski

19 gru 2021

Firma tragedia, terminy zawalone od 3 miesięcy, nie można uzyskać wiążącej informacji. Osoba z kontaktu z klientem przekazuje tylko informację żeby czekać. Wybór tej firmy niestety nie był dobrym wyborem.

Niezadowolony klient

2 gru 2021

Nie polecam bałagan w firmie. Nie wywiązują się z terminów.

Krystian

13 paź 2021

Jestem zadowolony , instalacja działa dokładnie 11 miesięcy. Gdybym miał wybierać to podpisałbym znowu umowę z PV Poland .

Jerzy

15 wrz 2021

Ja mam już fotowoltanike i jestem zadowolony. Cena uczciwa, produkt dobry, ludzie znają się na rzeczy. Całość poszła szybko. Wyglądało tak przyjechał facet pomierzył popatrzył, sprawdził rachunki, zrobił wycenę. Że cena mi pasowała i ofertą wydawała się ciekawa podpisałem umowę. Potem był projekt do akceptacji. Przydało komponenty, a później był montaż l. Sam montaż jeden dzień, sprawna ekipa, mili panowie, widać że znają się na rzeczy. Najdłużej czekałam na podłączenie ale to wina dystrybutora. Wszystko ogólnie w porządku. Polecam

Weronika

15 wrz 2021

Bardzo polecam. Mam fotowoltaike od PV Poland i jestem bardzo zadowolona.

Bozena

15 wrz 2021

Bardzo polecam PV Poland Świetna współpraca, mimo że na montaż musiałam czekać przez pogodę byłam na biezaco6 informowana, panowie na dachu spędzili dwa dni. Bo instalacja duża i skomplikowana. Na taką firmę warto czekać bo sprawna współpraca a panele. Na dachu wyglądają bardzo ładnie. Bożena ze slaska

Kamil

12 wrz 2021

Nie poleciłbym tej firmy nawet wrogowi! Dach cieknie juz miesiąc po montazu przez tych pseudofachowcow a sam PV poland ma to w dupie. Także sugeruje wszystkim zweryfikowac ewentualny wybor. Ta firma nie jest warta zadnego zainteresowania

Jolanta

31 sie 2021

Polecam PV POLAND. Montaż Instalacji byłby zakończony w jeden dzień, gdyby nie deszcz i burza, tak trwało to niecałe półtora dnia. Profesjonalna i bardzo miła ekipa montażowa. Dużo uznania dla handlowca pana Pawła, który pilotował całe przedsięwzięcie. Bardzo dobry kontakt i wręcz natychmiastowa reakcja na każde moje zgłoszenie. Szczerze polecam.

Alicja

10 sie 2021

Jak dla mnie re-we-la-cja! wszystko na wysokim poziomie, sprzęt bardzo dobry w rozsądnej cenie. Ekipa montażowa przemiła i bardzo fachowa. Pan z którym podpisałam umowę również pomógł w całym prociesie.

Adam

9 sie 2021

Polecam PV POLAND, firma zrobiła to co miała zrobić, czyli montaż i obsługa ba wysokim poziomie. Handlowiec dobrze zorganizowany, co nie zadzwoniłem, to było załatwione. Były małe niedociągnięcia w całym procesie, ale finalnie jestem bardzo zadowolony i polecam ! Pozdrawiam z okolic Warszawy ! Dla handlowca Pana PH. Oraz dla całego zespołu

Grzegorz

2 sie 2021

Nie polrcam!!! Umowę podpisałem 30 maja do dziś nie mam zainstalowanej instalacji i nie mam też wyznaczonego terminu, firma po podpisaniu umowy nie szanuje klienta ponoszę koszty za prąd oraz za kredyt zaciągnięty na fotoeoltsikę. Najlepsze miesiące Czerwiec lipiec sierpień a ja nie produkuję swojego prądu. Firma PV Poland i jej przedstawiciele niegodni zaufania.

dominika

5 lip 2021

Zdecydowanie nie polecam firmy PV Poland. Podstawowym zarzutem jest to, że z klienta przed podpisaniem umowy, po jej podpisaniu stałam się petentem. W umowie nie ma zawartego terminu montażu paneli - ja poprosiłam o dodanie takiego zapisu, jednak firma nie respektowała ani terminu dostarczenia paneli, ani montażu (bez wcześniejszego uprzedzenia, że są jakiekolwiek problemy). W umówionym dniu montażu ekipa w ogóle się nie pojawiła (straciłam dzień urlopu). Po montażu przed domem zostaje cały bałagan - panowie od montażu powiedzieli, że nie mają możliwości wywiezienia opakowań po panelach, więc je po prostu zostawili. Przestrzegam też przed zapisami dotyczącymi 30 letniej gwarancji na panele - niby jest, ale dowodem zakupu potrzebnym do reklamacji jest faktura, której firma PV Poland nie przekazuje (cytuję z maila od firmy) "ponieważ zawiera informacja poufne dla przedsiębiorstwa". Bardzo nieprzyjemne doświadczenie współpracy z PV Poland - przy tak dużej ofercie innych firm proponuję poszukać innej, bardziej rzetelnej i takiej, która dba o klienta nawet po podpisaniu umowy.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności