Porównaj oferty

4 gru 2015

Prąd - baza wiedzy

Kim są dostawcy energii?

Sprzedawców energii w Polsce jest wielu. Jak stać się jednym z nich i jak szukać sprzedawców energii? Znalezienie listy dostawców energii jest proste, zostanie sprzedawcą nieco trudniejsze.

Wróć do: Aktualności Kim są dostawcy energii?

Jak stać się dostawcą energii?

Potrzebna jest nam koncesja na obrót energią. Jak ją zdobyć? Wypełnić dokumenty i skontaktować się z Urzędem Regulacji Energetyki, który takowe koncesje wydaje. Dla ułatwienia w przygotowaniu poprawnie skonstruowanej dokumentacji (która nie będzie odsyłana w nieskończoność do poprawy) dla przedsiębiorców zamierzających prowadzić działalność koncesjonowaną opracowane zostały tzw. Pakiety Informacyjne, które zawierają przydatne wskazówki dotyczące procesu koncesjonowania prowadzonego przez Prezesa URE oraz formalne wymogi, jakie aplikujący o udzielenie koncesji są zobowiązani spełnić. Pakiety te znajdują się na stronie ure.gov.pl. Zainteresowani w Pakietach Informacyjnych znajdą odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania: jakie warunki należy spełnić, by uzyskać koncesję?, gdzie złożyć wniosek?, jakie dokumenty należy załączyć do wniosku? Po przygotowaniu się formalnym pozostaje nam tylko przesłanie dokumentów i czekanie na informację, czy koncesja zostanie nam udzielona, czy nie.

Gdzie znaleźć sprzedawców prądu?

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony gdzie dostawcy prądu są przedstawieni w formie listy podmiotów. Stamtąd dowiecie się Państwo ilu jest sprzedawców na terenie naszego kraju i których co oferuje oraz na jakim obszarze działa. Niektórzy sprzedawcy oferują swoje usługi tylko wśród gospodarstw domowych, inni tylko firmom, a jeszcze inni nie mają żadnych ograniczeń i umożliwiają zakup energii zarówno odbiorcom z grup taryfowych G, jak i pozostałym uczestnikom rynku energii. Część dostawców ma bardzo niewielki obszar działania, a część oferuje sprzedaż energii na bardzo rozległym obszarze. Nie zawsze trzeba też korzystać z proponowanych ofert. W niejednym przypadku możemy dopasować ofertę do profilu działania swojej firmy, oszczędzając dzięki temu jeszcze więcej na rachunkach za energię elektryczną. Od wyboru sprzedawcy będą zależeć wysokości naszych przyszłych faktur za prąd, warto więc wybrać świadomie i skorzystać z możliwości samodzielnego podjęcia decyzji.

Sprzedawców bez liku, jak dokonać wyboru?

Porównywarki cen energii pomogą nam w podjęciu decyzji oraz znalezieniu sprzedawcy działającego na naszym obszarze. Dodatkowo można liczyć na pomoc ekspertów w doradzeniu która oferta będzie dla nas najlepsza.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (2 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić