Strona główna > CEZ Polska opinie klientów o firmie. Aktualna oferta na prąd i gaz

CEZ Polska opinie klientów o firmie. Aktualna oferta na prąd i gaz

Nazwa firmy: CEZ Polska
Adres siedziby: Al. Jerozolimskie 63
00-697, mazowieckie, Polska
Telefon: +48 22 218 01 01
Fax: +48 22 218 01 00
Email: biuro.zarzadu@cezpolska.pl
Ocena 3.13/5 (70 głosy/ów)

CEZ Polska sprzedawca energii: prądu i gazu

Grupa CEZ wywodzi się z Republiki Czeskiej. Obecnie ten koncern energetyczny działa w kilku krajach, głównie Europy Środkowej. CEZ w każdym z krajów koncentruje się na działalności związanej z obrotem, sprzedażą i dystrybucją energii elektrycznej. Grupa CEZ działa także w obszarze związanym z energią cieplną, paliwem gazowym oraz sektorem wydobywczym. W Polsce poza sprzedażą energii elektrycznej grupa posiada dwie elektrownie na węgiel kamienny Grupa CEZ skupia ok. 100 spółek głównie z sektora energetycznego funkcjonujące w całej Europie. W Polsce CEZ posiada 6 spółek, m.in.: Ciepło Polska Sp. z o.o., CEZ Polska Sp. z o.o., CEZ Produkty Energetyczne Sp. z o.o. oraz CEZ Trade Polska Sp. z o.o. Grupa CEZ zajmuje się produkcją i dystrybucją energii elektrycznej i cieplnej, ich obrotem oraz wydobyciem węgla.

CEZ w Polsce

Odpowiedzialność za strategię zarządzania całą grupą w Polsce jest spółka CEZ Polska, która działa na rynku od 2006 roku. Rok później do życia powołano spółkę CEZ Trade Polska, której jak sama nazwa wskazuje jest prowadzenie działań związanych z handlem energię elektryczną i jej sprzedażą. Spółka nie ogranicza się tylko do sprzedaży energii ale działa także w szeroko pojętym doradztwie energetycznym. Grupa na swojej stronie podaje także, że w 2012 roku energia elektryczna sprzedana przez CEZ Trade Polska pochodziła w ponad 50% z paliwa jądrowego.

CEZ Polska sprzedaż energii elektrycznej

Tak jak zostało wcześniej wspomniane spółka nie ogranicza swoich działań w Polsce tylko do obrotu i sprzedaży energii elektrycznej, ale także do oferowania klientom rozbudowanych możliwości uczestnictwa w samym procesie zakupu energii poprzez możliwość skorzystania z takich rozwiązań jak kontraktowanie elastyczne zużywanej energii, sprzedaż prądu w formie grafiku czy też przygotowanie indywidualnego sposobu zakupu energii przez potencjalnych klientów biznesowych

CEZ Polska specjalizuje się w sprzedaży energii elektrycznej dla klientów końcowych oraz przedsiębiorstw obrotu. Przedsiębiorstwo to świadczy usługi Operatora Handlowego (OH), Operatora Handlowo-Technicznego (OHT) oraz Bilansowana Handlowego (POB). Produkty standardowe sprzedawane są wg standaryzowanych grup taryfowych Operatorów Systemów Dystrybucyjnych. Natomiast sprzedaż produktów niestandardowych, czyli elastycznych, odbywa się wg wyceny w oparciu o notowania polskiej giełdy energii elektrycznej. CEZ Polska specjalizuje się w sprzedaży energii elektrycznej w postaci typowych produktów tradingowych np. baseload lub peakload. Baseload to stała wartość energii w ciągu całej doby, całego tygodnia. Peakload charakteryzuje się z kolei stałą wartością energii w dni robocze pomiędzy godzinami 8:00 i 22:00. CEZ Polska oferuje sprzedaż w formie pełnej dostawy oraz w formie grafiku.

Usługa Operatora Handlowego jest skierowana jest do przedsiębiorstw obrotu, mających umowę przesyłową z OSP, ale niemających bezpośredniego dostępu do rynku bilansującego i chcących uniknąć opłat, które związane są z zakupem i obsługą własnego system WIRE. Usługa Operatora Handlowo-Technicznego skierowana jest natomiast do tych firm, które chcą być reprezentowane na rynku bilansującym w zakresie przekazywania grafików pracy jednostek wytwórczych i odbiorczych do OSP. Usługa Bilansowania Handlowego jest ofertą dla tych przedsiębiorstw, które nie posiadają umowy przesyłowej z OSP. Aktualne ceny energii elektrycznej CEZ Polska dostępne są w porównywarce cen prądu Optimal Energy.


Dodaj opinię

Twoja opinia

Opinie:

Arek

Arek
04-11-2019

OK
dobra rada

dobra rada
22-06-2016

Agnieszka B. - biuro od projektów biznesowych - kto miał do czynienia z tym wariatem bez jakiejkolwiek wiedzy ten wie. Niestety ta firma z takimi jak ona schodzi na dno.