Porównaj oferty

2 mar 2017

Prąd - baza wiedzy

Lista sprzedawców energii elektrycznej

Rozwijający się rynek energii elektrycznej daje możliwość coraz większego wyboru wśród dostawców prądu. Spośród których firm możemy wybierać, które oferty dotyczą gospodarstw domowych, a które firm?

Wróć do: Aktualności Lista sprzedawców energii elektrycznej

Firmy, które handlują prądem w Polsce

Pod adresem https://optimalenergy.pl/sprzedawcy-dostawcy/ prezentujemy zestawienie podmiotów posiadających koncesję na obrót energią elektryczną, czyli pisząc prościej są to spółki od których możemy kupić energię elektryczną dla swojego domu lub firmy. Różnorodność ofert jest coraz większa dlatego najprościej jest porównać oferty sprzedawców prądu korzystając z porównywarki cen Optimal Energy. Dzięki temu szybko dowiemy się gdzie zapłacimy najmniej, kto przygotował największą ilość dodatkowych promocji, albo jak wybrać sprzedawcę który zagwarantuje stałą cenę w ciągu trwania umowy lub możliwość płatności on-line za rachunek. Do najbardziej znanych sprzedawców w kraju należą Energetyczne Centrum, PGE, RWE, Enea, Tauron, Energa, Energia dla firm czy Duon, ale aktywnych sprzedawców jest dużo więcej.

Aktywni sprzedawcy energii elektrycznej w Polsce

W związku z obowiązującymi zapisami ustawy z dnia 17 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne - Dz. U. z 2006 r. Nr 89, poz. 625 z późn. zm., zmiana dostawcy energii (prawo zakupu energii elektrycznej od wybranego przez Klienta sprzedawcy) może zostać dokonana przez wszystkich użytkowników energii elektrycznej w Polsce. Wobec czego w Polsce każdy ma prawo do zmiany sprzedawcy energii i skorzystania z usług dowolnego dostawcy w Polsce, jeżeli akurat oferuje on swoje usługi w interesującej nas taryfie oraz na obszarze, w którym chcielibyśmy skorzystać z jego oferty.

Czy energię kupimy od każdego?

Niektórzy sprzedawcy oferują swoje usługi tylko wśród gospodarstw domowych, inni tylko firmom, a jeszcze inni nie mają żadnych ograniczeń i umożliwiają zakup energii zarówno odbiorcom z grup taryfowych G, jak i pozostałym uczestnikom rynku energii. Część dostawców ma bardzo niewielki obszar działania, a część oferuje sprzedaż energii na bardzo rozległym obszarze. Nie zawsze trzeba też korzystać z proponowanych ofert. W niejednym przypadku możemy dopasować ofertę do profilu działania swojej firmy, oszczędzając dzięki temu jeszcze więcej na rachunkach za energię elektryczną. Od wyboru sprzedawcy będą zależeć wysokości naszych przyszłych faktur za prąd, warto więc wybrać świadomie i skorzystać z możliwości samodzielnego podjęcia decyzji.


Oceń artykuł bez dodawania komentarza

5 (2 opinii)

Komentarze (0)

Napisz komentarz

Twoja ocena:

Optimal Energy - optymalne rachunki

optimalenergy.pl to największa w Polsce porównywarka na rynku energii. Działamy nieprzerwanie od 2010 roku. Piszemy o rynku energii, OZE i elektromobilności. Tworzymy raporty i rankingi, które pomagają wybrać najlepsze firmy do współpracy oraz obniżyć rachunki naszym użytkownikom.

Zobacz ile możesz zaoszczędzić