Porównaj oferty

Samochody elektryczne BYD

BYD Auto to przedsiębiorstwo, które działa w branży motoryzacyjnej już od 2003 roku. Chiński producent aut obecnie zajmuje się produkcją samochodów osobowych oraz autobusów z napędem elektrycznym oraz hybrydowym. Pojazdy należące do koncernu BYD są wyposażone w akumulatory elektryczne, które producent wytwarza samodzielnie w swoich fabrykach. Chińskie samochody elektryczne BYD już w 2013 roku przejawiały rekordowe wyniki sprzedażowe, gdyż wielkość sprzedaży wynosiła wtedy ponad 500 tys. sztuk.

Dotychczas BYD był znany tylko w Chinach, a pojazdami tej marki jeździli głównie taksówkarze. Obecnie firma rozpoczęła swoją ekspansję na europejski rynek wraz z wydajnymi pojazdami elektrycznymi i hybrydowymi. Chińskie samochody elektryczne są sprzedawane dystrybutorów w europie zajmujących się importem aut z zagranicy, a te dostępne są w naprawdę okazyjnych cenach.

BYD modele elektryczne – jakie występują na rynku?

Zastanawiasz się, jakie modele chińskich samochodów elektrycznych BYD dostępne są w sprzedaży? Ta firma zajmuje się głównie produkcją aut osobowych oraz autobusów z napędem elektrycznym i hybrydowym. Na tę chwilę wyróżniamy kilkanaście modeli samochodów osobowych (w tym SUV) oraz dwa rodzaje autobusów. Poniżej znajdziesz krótki opis tego, czym wyróżniają się poszczególne chińskie samochody elektryczne BYD. Poniżej znajdziesz porównanie samochodów elektrycznych popularnych w Europie modeli aut elektrycznych chińskiego producenta.

Czy warto wybrać chińskie samochody BYD?

Ceny pojazdów elektrycznych tego chińskiego producenta wahają się w kwotach około 300 tys. złotych – w przypadku SUV-a BYD model Tang. Co ciekawe, koszt zakupu autobusu elektrycznego od tego producenta to kwoty rzędu od 1,5 do ponad 2 mln złotych. Faktem jest to, że producent próbuje wejść na rynek europejski z elektrycznymi wersjami samochodów osobowych, które (patrząc na ceny i jakość wykonania) są ciekawą alternatywą dla innych, znanych już na rynku modeli innych producentów.


Choć rynek elektryków w Polsce (zarówno względem aut osobowych, jak i autobusów) dopiero się rozrasta, zdecydowanie warto wziąć pod uwagę zakup pojazdów od producenta chińskich samochodów elektrycznych BYD. Te wyróżniają się niezawodnością, atrakcyjnymi cenami oraz wysoką jakością wykonania. W kwestii pojazdów z napędem bateryjnym warto też sprawdzić, na jakim poziomie plasuje się ubezpieczenie samochodu elektrycznego.