Porównaj oferty

BYD C9

BYD C9 - cena w Polsce

Samochody elektryczne BYD raczej są trudno dostępne w Polsce. To samo tyczy się autokarów. Niestety ceny autobusu BYD C9 nie są znane, gdyż te utrzymywane są w tajemnicy przez producenta. Dokładne ceny oraz specyfikację czy nawet dostępność w Europie można sprawdzić bezpośrednio na stronie producenta.

BYD C9 - zasięg

Autokar BYD C9 to innowacyjny pojazd o dużej mocy oraz ładowności. Warto dodać, że ten model został wyprodukowany z myślą o ochronie środowiska oraz możliwości pokonywania całkiem sporych tras. Akumulatory o łącznej pojemności ponad 350 kWh pozwalały na sprawne przejechanie tym pojazdem odległości nieco ponad 300 kilometrów. Co ciekawe, autobusy wdrożone do użytkowania były ładowane raz lub maksymalnie dwa razy dziennie. Pierwsze testy odbyły się we Francji, gdzie BYD C9 kursował na trasie 120 kilometrów w jedną stronę.

BYD C9 - dane techniczne

Maksymalny moment obrotowy wynoszący 3000 Nm oraz moc łączna prawie 500 koni mechanicznych to świetne wyniki jeśli chodzi o autobus elektryczny BYD C9. Czas ładowania w tym przypadku wynosił około 2h przy ładowarce z mocą 200 kW. Pojemność kabiny do 47 osób oraz spora ładowność maksymalna to główne cechy tego modelu, który kursuje m.in. we flocie Flixbusa. Koszt naładowania samochodu elektrycznego tego typu jest nieco większy niż np. osobówki, ale ten jednocześnie pozwala na przewożenie znacznie większej liczby osób.