Porównaj oferty

BYD Tang

BYD Tang - cena w Polsce

Już w 2021 roku chińska marka zaprezentowała model samochodu elektrycznego BYD Tang. Ten został wyposażony w niezwykle wydajną i pojemną baterię elektryczną oraz świetne akcesoria powodujące, że podróżowanie jest czystą przyjemnością. W Polsce ceny samochodów elektrycznych BYD byłyby różne. Dla tego modelu za średnią cenę zakupu można uznać kwotę w granicy nieco ponad 300 tys. złotych.

BYD Tang - zasięg

Nie lada gratką dla miłośników aut elektrycznych jest zasięg modelu BYD Tang. W tym przypadku duży SUV pozwala na podróżowanie na trasach nawet do ponad 300 kilometrów przy jednym ładowaniu baterii. To świetny wynik, który pozwala na pokonywanie naprawdę sporych odległości bez ryzyka, że bateria ulegnie całkowitemu rozładowaniu. Za tak dobry zasięg odpowiada sporej pojemności bateria, opływowy kształt auta oraz ekonomiczny silnik elektryczny.

BYD Tang - dane techniczne

Cena samochodu elektrycznego BYD Tang jest atrakcyjna głównie ze względu na fakt, iż producent zdecydował się na wykorzystanie wysokiej jakości komponentów do jego budowy. Silnik o mocy około 150 koni mechanicznych na przednią oś oraz 240 koni mechanicznych na tylną sprawia, że osiągi auta są wręcz niesamowite. Niecałe 5 sekund do setki to świetny wynik jak na tak dużych rozmiarów auto elektryczne.