Porównaj oferty

BYD e6

Samochody elektryczne BYD to pojazdy, które tworzone są przez chińskie przedsiębiorstwo produkcyjne. Warto zaznaczyć, iż jest to jeden z największych producentów pojazdów elektrycznych na świecie. BYD to inaczej Build Your Dreams. Marka mocno utożsamia się z tym hasłem, które jest jej misją i jednocześnie celem. To światowy lider w dziedzinie produkcji produkowania i dostarczania baterii do pojazdów elektrycznych i nie tylko. Dowiedz się, czym wyróżnia się samochód elektryczny BYD E6. To naprawdę niesamowite auto, które zasługuje na uwagę każdego miłośnika pięknych i funkcjonalnych pojazdów.

BYD e6 – cena

Samochód elektryczny BYD E6 to popularny w chinach model pojazdu napędzanego silnikiem elektrycznym. Ten dostępny jest w średniej cenie oscylującej w granicy 200 tys. złotych. Czy to wygórowana kwota? Biorąc pod uwagę funkcjonalność, specyfikację techniczną oraz osiągi – jest to zdecydowanie atrakcyjna kwota za pojazd napędzany w 100% silnikiem elektrycznym.

BYD e6 – zasięg

Według zapewnień producenta oraz testów specjalistów realny zasięg samochodu elektrycznego BYD E6 to około 300 kilometrów dla trybu miejskiego. Jest to świetny wynik, biorąc pod uwagę osiągi konkurencji, które w niektórych przypadkach są nawet o połowę niższe. Samochód elektryczny BYD E6 to model auta, który wyglądem przypomina minivana lub nawet crossovera. Jego opływowy kształt ma mocne przełożenie na osiągi oraz zasięg zarówno w trybie miejskim, jak i pozamiejskim.

BYD e6 – dane techniczne

Chcesz wiedzieć, jakie dane techniczne ma samochód elektryczny BYD E6? To pojazd, który zadebiutował już w 2010 roku. Obecnie już od 2021 roku produkowana jest druga generacja auta wyposażona w znacznie lepsze akumulatory oraz udogodnienia dla kierującego i pasażerów. Model auta elektrycznego BYD E6 ma na pokładzie ogniwa bateryjne żelowo-fosforanowe o pojemności 64 kWh. Dzięki temu auto generuje moc na poziomie 90 kW i rozwija prędkość do 100 km/s nawet w niecałe 10 sekund. Dodatkowo producent dodaje ładowarkę 40 kW do samochodu, dzięki której naładowanie baterii do pełna zajmuje średnio 2 godziny.

Waga samochodu BYD E6 to około 2360 kg. Na tak dużą wagę wpływają oczywiście ogniwa bateryjne. Nie ma to jednak przełożenia na osiągi pojazdu. Chiński producent tak zaprojektował jednostkę napędową, aby poruszanie się po zakrętach nie stanowiło żadnego problemu. Prowadząc to auto, nie zauważysz też braku dynamiki. Duże miejsca siedzące, wiele schowków oraz niski położony środek ciężkości to główne cechy tego modelu od BYD.

Kabina auta elektrycznego BYD E6 jest mocno futurystyczna i przypomina wyglądem inne pojazdy klasy premium. Wewnątrz znajdziesz mieszankę różnych tkanin i materiałów. Oprócz tego do dyspozycji użytkowników jest sporej wielkości bagażnik o pojemności do 800 litrów. Czy warto kupić ten samochód elektryczny? BYD E6 to dobra opcja dla każdego, kto szuka pewnych oszczędności, ale jednocześnie chce poruszać się pojazdem konkurującym z autami klasy premium.