Porównaj oferty

BYD K9

BYD K9 - cena w Polsce

Samochody elektryczne BYD to nie tylko osobówki, ale także wydajne autokary elektryczne. Model K9 został zaprojektowany przez chińskiego producenta tak, aby mógł pokonywać długie trasy bez konieczności ponownego ładowania akumulatora. Już w 2010 roku marka po raz pierwszy zaprezentowała swój elektryczny autobus. Przez kilka lat firma wyprodukowała kilkaset pojazdów, gdzie większość trafiła na rynek chiński. Wraz z upływem lat marka powoli wchodziła na rynek europejski oraz amerykański. Niestety ceny na polski rynek nie są znane, choć można zakładać, iż byłoby to kilkaset tysięcy złotych.

BYD K9 - zasięg

Zasięg auta elektrycznego marki BYD K9 to około 250 kilometrów na jednym ładowaniu. To wszystko za sprawą wykorzystania wydajnych silników elektrycznych działających synchronicznie w kołach. Warto dodać, że czas naładowania akumulatorów zasilających to średnio od 3 do 5 godzin w zależności od użytej ładowarki. Energię, którą gromadzą akumulatory, by pokonać ponad 200 kilometrów trasy to aż około 320 kWh.

BYD K9 - dane techniczne

Zalety samochodów elektrycznych mogą być różne. W tym przypadku autokar sprawdza się doskonale jako ekologiczny pojazd, który pozwala na transportowanie kilkudziesięciu osób w jednym czasie. Ponad 200 koni mechanicznych, dwa silniki elektryczne na pokładzie oraz maksymalna prędkość na poziomie 100 km/h to główne cechy wyróżniające ten model autobusu BYD K9.