Porównaj oferty
Pompa ciepła Saunier Duval opinie
OptimalEnergy

Pompa ciepła Saunier Duval opinie

3.67 (15 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Znana przede wszystkim z produkcji gazowych podgrzewaczy do wody marka Saunier Duval, która powstała w 1907 roku od samego początku swojego istnienia jest przedsiębiorstwem innowacyjnym. To ono bowiem jako pierwsze wprowadziło na rynek dwufukcyjne kotły gazowe oraz kotły z zamknięta komora spalania a w 1973 roku odpowiadając na potrzeby zmieniającego się rynku urządzeń grzewczych, postanowiło także jako jedne z pierwszych wprowadzić do swojej oferty pompy ciepła, na których to właśnie skupiamy się poniżej.

Nazwa spółki

Vaillant Saunier Duval Sp. z o.o.

Adres siedziby

1 Sierpnia 6A, budynek C
02-134 Warszawa, mazowieckie, Polska

Telefon

801 80 66 66

Email

info@saunierduval.pl

Numer KRS

0000107787

NIP

5261012016

Powietrzne, gruntowe czy wodne? Rodzaje pomp ciepła Saunier Duval

W swojej ofercie pomp ciepła marka posiada wyłącznie dwa typy tych urządzeń, są nimi powietrzne pompy oraz pompy powietrze-woda. Oba rodzaje tych pomp przeznaczone są do montażu zarówno w nowych, jak i modernizowanych budynkach oraz mogą być łączone z instalacjami fotowoltaicznymi, dzięki temu uzyskiwane za ich pomocą ciepło nie generuje niemal żadnych kosztów.

Podstawowym wyróżnikiem pomp ciepła Saunier Duval jest ich wysoki współczynnik efektywności COP na poziomie 5, a nawet powyżej niego. Dodatkowo urządzenia te mogą być wykorzystywane nie tylko do ogrzewania budynków, ale także podgrzewania w nich ciepłej wody użytkowej oraz chłodzenia ich latem. Oznacza to więc, że Saunier Duval zadbała, aby jej produkty były kompleksowym rozwiązaniem, z którego można korzystać przez cały rok, zmniejszając tym samym koszty eksploatacyjne w budynkach.

Typy i moc pomp ciepła Saunier Duval

Choć oferta pomp ciepła Saunier Duval nie jest zbytnio rozbudowana, z pewnością każdy, kto poszukuje tego typu źródła ciepła znajdzie w niej coś dla siebie. Produkty tej firmy podzielone zostały bowiem na dwa główne modele.

Pierwszym z nich są pompy ciepła typu powietrze-woda Genia Air Mono w wersji monoblok, które wymagają jednak zastosowania jednostki zewnętrznej. Wyróżniają się one niezwykle cichą pracą oraz bazują na czynniku chłodzącym R410, współczynnik efektywności COP w przypadku tych modeli pomp ciepła wynosi z kolei nawet do 5,4. Oferowane są one przez Saunier Duval w 5 wersjach, jeśli chodzi o ich mocy, która może wynosić w związku z tym:

  • 3 kW,
  • 5 kW,
  • 7 kW,
  • 10 kW,
  • 12 kW.

Drugi rodzaj pomp ciepła Saunier Duval to natomiast modele Genia Air Split będące powietrznymi jednostkami o wydajności COP na poziomie do 5. Wyposażone są one w zintegrowany zasobnik, w którym może być przechowywana podgrzana przez urządzenie woda o pojemności 188 litrów. Pompy te mogą pracować w temperaturach o zakresie od - 20 stopni Celsjusza do +40 stopni Celsjusza oraz dostępne są w wersjach o mocy:

  • 3,6 kW,
  • 4,9 kW,
  • 6,7 kW,
  • 10,2 kW,
  • 11,9 kW.

Każda z pomp ciepła Saunier Duval cechuje się natomiast kompaktowymi wymiarami oraz prostym montażem, który zajmuje około jednego dnia. Dzięki temu są one doskonałym rozwiązaniem zarówno do niewielkich domków wypoczynkowych, jak i domów mieszkalnych.

Ile kosztuje pompa ciepła Saunier Duval? Cennik

Jeśli chodzi o cenę pompy ciepła Saunier Duval plasują się pod tym względem w porównaniu z innymi modelami dostępnymi na rynku na średnim poziomie. Aby móc je zamontować w swoim budynku należy się więc liczyć z kosztami powyżej 20 000 złotych. Ostateczna cena pomp ciepła Saunier Duval zależy natomiast od jej wybranego rodzaju, mocy oraz miejsca montażu.

Pompa ciepła Saunier Duval — opinie

Chcąc podsumować w jednym akapicie ofertę pomp ciepła Saunier Duval należy przede wszystkim podkreślić, że urządzenia te wyróżniają się kompaktowymi wymiarami oraz wysokim współczynnikiem efektywności COP, dzięki któremu korzystanie z nich jest w pełni ekonomiczne. Ponadto bazują one także na ekologicznym czynniku chłodniczym R 290, dzięki temu są one w stanie wytwarzać naprawdę dużo ciepła.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności