Porównaj oferty
Pompy ciepła Hyundai opinie
OptimalEnergy

Pompy ciepła Hyundai opinie

3 (4 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Rozwój branży związane z odnawialnymi źródłami energii to okazja do rozwoju dla wielu firm, z której postanowił skorzystać także południowokoreański koncern Hyundai, który przez większość osób znany jest przede wszystkim jako producent samochodów osobowych. Choć niewiele osób o tym wie Hyundai to marka, w której skład wchodzi kilka spółek a jedną z nich jest Hyundai Corporation zajmująca się produkcją oraz dystrybucją urządzeń grzewczych, która powstała w 1976 roku. Marka ta oferuje wobec tego klimatyzatory oraz urządzenia grzewcze, w tym także pompy ciepła, na których skupiamy się poniżej.

Powietrzna, gruntowa czy wodna? Rodzaje pomp ciepła Hyundai

Pompy ciepła Hyundai to jednostki oferowane zarówno w wariantach split, składających się z urządzeń zamkniętych w jednej obudowie, jak i monoblok będących podzielonymi na dwie części. Dodatkowo w ofercie tej marki znaleźć można także pompy ciepła przeznaczone wyłącznie do podgrzewania ciepłej wody użytkowej.

Jednostki przeznaczone do ogrzewania budynków, a także c.w.u to natomiast urządzenia typu powietrze-woda, które czerpią energie cieplna z otaczającego je powietrza. Z powodzeniem mogą być one wobec tego wykorzystywane także w okresie letnim do ochładzania wnętrz budynków, stając się tym samym nie tylko ekologicznym i ekonomicznym, ale także kompleksowym rozwiązaniem.

Do dodatkowych zalet, jakimi wyróżniają się pompy ciepła Hyundai, zaliczyć można z kolei, chociażby to, że mogą być one sterowane za pomocą Wi-Fi, bazują na uniwersalnym czynniku chłodniczym R32 oraz mogą być podłączane do instalacji fotowoltaicznych.

Typy i moc pomp ciepła Hyundai

Dostępne w Polsce pompy ciepła Hyundai podzielić można tak naprawdę na trzy modele, które pozwalają bez problemu wybrać z nich odpowiednie urządzenie do swoich potrzeb.

Pierwszą z nich jest pompa ciepła typu split oznaczana symbolem PMD, która z powodzeniem współpracuje zarówno z ogrzewaniem podłogowych, jak i grzejnikowym oraz klimakonwektorami, a także może pracować w temperaturach dochodzących na zewnątrz nawet do - 25 stopni Celsjusza. Pompa ta może być także wykorzystywana do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Dostępna jest ona w wariantach o mocy od 4 kW do 13 kW, a jej współczynnik efektywności COP w zależności od wersji wynosi od 4,05 do 3,5.

Drugim modelem pomp ciepła Hyundai są natomiast jednostki typu monoblok oznaczone symbolem PM. Wyróżnia się on przede wszystkim możliwością niemal perfekcyjnego dopasowania ustawień jego pracy do potrzeb użytkowników oraz łatwością serwisowania. Dostępne jest on w wariantach o mocy 4 kW, 6 kW, 8 kW, 10 kW, 12 kW, 14 kW oraz 16 kW, a także 18 kW, 22 kW, 26 kW czy też 30 kW.

Ostatnim z modeli pomp ciepła Hyundai są natomiast urządzenia przeznaczone do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, które wyposażone są w zależności od wybranego wariantu w zasobnik o pojemności 190 litrów lub 300 litrów.

Ile kosztuje pompa ciepła Hyundai? Cennik

Trzy rodzaje pomp ciepła, jakie oferuje Hyundai sprawiają, że ich ceny są naprawdę różnorodne. Najmniej zapłacić trzeba wobec tego za tego typu urządzenia tej marki w wersji split oraz przeznaczonej do podgrzewania c.w.u., analogicznie droższe pompy ciepła Hyundai to modele monoblok. Porównując jednak ich ceny z cenami urządzeń innych marek, można stwierdzić, że kształtują się one na średnim rynkowym poziomie w porównaniu do oferowanej jakości oraz ich funkcjonalności.

Pompa ciepła Hyundai — opinie

Czy warto postawić na pompy ciepła znanej marki, jaką jest Hyundai? Okazuje się, że tak. Jej urządzenie grzewcze cechują się bowiem wysoką wydajnością oraz wieloma wariantami mocy do wyboru, a także szerokim zakresem pracy. Dodatkowo oferowane są one wraz z gwarancją do 5 lat i mogą być sterowane na wiele różnorodnych sposobów, przez co korzystanie z nich jest bezproblematyczne.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (2 z 1 opinii klientów)

Marek Łaba

2 gru 2023

Do tej pompy nie ma aplikacji! Moduł Wi-Fi jest ale nie ma jak się z nim połączyć, tak więc żadnej zdalnej kontroli nie jesteśmy w stanie prowadzić. Była kiedyś, obecnie niedostępna aplikacja Comfort Home, która i tak była słaba. Może nie miałoby to wpływu na moją opinię gdyby nie fakt, że pompa sama się wyłącza, jakiś błąd w oprogramowaniu. Pompa ma problem z przestawianiem się z grzania c.w.u na podłogówkę i odwrotnie. Instalator rozkłada ręce, żeby jakoś to działało muszę biegać do kotłowni i ręcznie przełączać tryby grzania, co na pewno ma wpływ na sprawność pompy. Przedstawiciel na Polskę nie odpisuje na wiadomości.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności