Porównaj oferty
Pompa ciepła Gree opinie
OptimalEnergy

Pompa ciepła Gree opinie

5 (3 opinii o stronie)
Przeczytaj opinie o firmie
O firmie

Rosnąca popularność pomp ciepła, które są doskonałą, ekologiczną i niskokosztową alternatywą dla klasycznych źródeł ciepła sprawia, że coraz więcej firm decyduje się wprowadzić je do swojej oferty. Jedną z takich firma jest między innymi także Gree, będące największym na świecie przedsiębiorstwem klimatyzacyjnym posiadającym w tej branży ponad 30-letnie doświadczenie. Firma Gree powstała w 1991 roku w Chinach, a obecnie oferuje swoje produkty w 160 krajach, wśród których znaleźć można między innymi klimatyzatory, oczyszczacze i nawilżacze powietrza, a także pompy ciepła, na których skupiamy się poniżej.

Nazwa spółki

Free Polska Sp. z o.o.

Adres siedziby

Dobrego Pasterza 13/3
31-416 Kraków, małopolskie, Polska

Telefon

12 307 06 40

Email

serwis@freepolska.pl

Numer KRS

0000198686

NIP

5252291850

Powietrzne, gruntowe czy wodne? Rodzaje pomp ciepła Gree

Chińska marka Gree w swojej ofercie pomp ciepła posiada wyłącznie urządzenia typu powietrze-woda, które pozyskują energię cieplną z otaczającego je powietrza. Oznacza to więc, że osoby decydujące się na montaż jednostki tej firmy nie muszą ponosić kosztów związanych z wykopami i odwiertami jak w przypadku modeli gruntowych.

W związku z tym pompy ciepła Gree to doskonałe rozwiązanie nie tylko dla nowopowstających budynków, ale także tych modernizowanych, wokół których posesje są już zagospodarowane. Do zalet urządzeń grzewczych tej marki dodatkowo zaliczyć można także to, że oferują one dla ich użytkowników wiele możliwości sterowania, także za pomocą Wi-Fi oraz mogą zostać one połączone z systemem zarządzania inteligentnym budynkiem.

Pompy ciepła Gree z powodzeniem działają w temperaturach dochodzących na zewnątrz nawet do - 25 stopni Celsjusza, przez co doskonale sprawdzają się również w naszym klimacie.

Typy i moc pomp ciepła Gree

Oferta pomp ciepła Gree podzielona została na dwa rodzaje jednostek powietrze-woda. Pierwszą z nich jest pompa ciepła Versati typu split, która pozwala na ogrzewanie za jej pomocą budynków, a także chłodzenie ich latem oraz przygotowywanie ciepłej wody użytkowej. Podzielona jest ona na jednostkę zewnętrzną oraz wewnętrzną, z czego każda z nich wyróżnia się estetycznym wyglądem. Dostępna jest ona w trzech wersjach mocy:

  • 6 kW o współczynniku efektywności COP na poziomie 3,9,
  • 8 kW o współczynniku efektywności COP na poziomie 3,7,
  • 9,5 kW o współczynniku efektywności COP na poziomie 3,6,
  • 10 kW o współczynniku efektywności COP na poziomie 4,
  • 12 kW o współczynniku efektywności COP na poziomie 4,
  • 14 kW o współczynniku efektywności COP na poziomie 4,
  • 15 kW o współczynniku efektywności COP na poziomie 3,9.

Drugim rodzajem pomp ciepła Gree są natomiast modele typu monoblok, w których wszystkie podzespoły zamknięte są w jednej obudowie. W tym przypadku osoby zainteresowane jej zakupem mają natomiast do wyboru dwie wersje o mocy:

  • 7,5 kW o współczynniku efektywności COP na poziomie 3,8,
  • 10 kW o współczynniku efektywności COP na poziomie 3,8.

Każda z pomp ciepła Gree bazuje natomiast na czynniku chłodzącym R32 oraz wyposażona jest w wiele funkcji gwarantujących ich w pełni wydajną, oraz bezawaryjną pracę, nawet w przypadku ujemnych temperatur na zewnątrz.

Ile kosztuje pompa ciepła Gree? Cennik

Nowoczesny wygląd, wysoka jakość wykonania oraz wiele ułatwiających korzystanie z pomp ciepła Gree funkcji oferowanych jest przez tę markę w naprawdę atrakcyjnych cenach. Za jednostkę typu zarówno split, jak i monoblok o najmniejszej z dostępnych mocy zapłacić trzeba bowiem poniżej 20 000 złotych. To sprawia z kolei, że urządzenia grzewcze tej marki zaliczane są do jednych z tańszych na rynku, nawet pomimo spadku cen konkurencyjnych modeli, który można zaobserwować w wyniku zwiększonego zainteresowania pompami ciepła.

Pompa ciepła Gree — opinie

Podsumowując, pompy ciepła Gree to urządzenia grzewcze, które cechują się wieloma zaletami, wśród których wyróżnić można przede wszystkim szeroki wybór ich mocy, a także wysoka efektywność grzewczą na akceptowalnym poziomie. Dodatkowo wyróżniają się one także niezwykle prostą obsługą i cichą pracą. Dlatego też warto się nimi zainteresować, poszukując pompy ciepła do swojego budynku i zestawić je z modelami innych marek, chociażby z wykorzystaniem naszej porównywarki pomp ciepła.

Napisz opinię

Twoja ocena:

Opinie innych klientów (0 z 0 opinii klientów)

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Planujesz skorzystać z oferty tej firmy?

Zanim podpiszesz umowę, porównaj oferty i wybierz faktycznie najlepszą.

Wybierz rodzaj klienta

Wybierz produkt, o którym chcesz porozmawiać

Uzupełnij swoje dane

Wybierzemy dla Ciebie najlepsze firmy, które przedstawią ofertę.

Więcej informacji w Polityce Prywatności