Strona główna > Pompy ciepła opinie > Producenci pomp ciepła > Pompa ciepła Dimplex opinie

Pompa ciepła Dimplex opinie

Porównaj oferty pomp ciepła

Sprawdź najlepsze oferty producentów pomp ciepła

Rosnąca popularność pomp ciepła sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na tego typu źródło ciepła w swoich domach. Ilość ich producentów nie ułatwia jednak wyboru. Na rynku znaleźć można bowiem wiele firm zajmujących się sprzedażą pomp ciepła, a jedna z nich jest firma Dimplex. Założona została ona w 1973 roku i obecnie zaliczana jest ona do jednych z największych przedsiębiorstw produkujących urządzenia grzewcze. Sukcesywnie rozwija ona swoją ofertę o coraz to nowsze, innowacyjne rozwiązania, a jednym z nich są właśnie pompy ciepła. Jak wobec tego wygląda oferta pomp ciepła Dimplex?

Powietrzne, gruntowe czy wodne? Rodzaje pomp ciepła Dimplex

Oferta pomp ciepła Dimplex jest jedną z najbardziej rozbudowanych wśród dostępnych producentów tych urządzeń grzewczych na rynku. Znaleźć w niej można bowiem gruntowe pompy ciepła o różnorodnych mocach przeznaczone wyłącznie do ogrzewania budynków, podgrzewania w nich również wody użytkowej oraz będące wysokotemperaturowymi modelami, a także modele powietrzne podzielone na te same kategorie. Pompy ciepła Dimplex to jednak również modele powietrzne. 

Oprócz tego w ofercie tej marki znajdują się także pompy ciepła przeznaczone do przygotowywania ciepłej wody użytkowej ze wbudowanym zasobnikiem o różnorodnych pojemnościach, a także specjalnie przygotowane z myślą o programie Czyste Powietrze pakiety pomp ciepła, które spełniają jego warunki. Dzięki temu Dimplex jest w stanie odpowiadać na potrzeby różnorodnych klientów bez względu na to jakiej pompy ciepła poszukują oni do swoich budynków. 

Typy i moc pomp ciepła Dimplex

Szeroka oferta pomp ciepła Dimplex sprawia, że znaleźć w niej można dziesiątki różnorodnych modeli. Powietrzne pompy ciepła tej marki dzielą się bowiem na modele grzewcze, rewersyjne (także chłodzące), kompaktowe, typu split, a ich moce mogą wynosić zarówno mniej niż 20 kW, jak i więcej. Gruntowe pompy ciepła to natomiast modele podstawowe, kompaktowe, rewersyjne, grzewcze oraz wysokotemperaturowe. Z kolei modele wodne pomp ciepła Dimplex dostępne są wyłącznie w wersji grzewczej, rewersyjnej oraz wysokotemperaturowej. 

Każda z pomp ciepła Dimplex bez względu na rodzaj jej źródła ciepła wyróżnia się natomiast wysokim współczynnikiem efektywności COP na poziomie wynoszącym nawet 5,2 w przypadku niektórych modeli. Z kolei chłodzenie pasywne możliwe jest do zastosowania w nawet najprostszych wariantach pomp ciepła Dimplex o najmniejszej mocy oraz mogą być sterowane w sposób zdalny. 

Ile kosztuje pompa ciepła Dimplex? Cennik

Duża rozpiętość ofertowa sprawia, że cena pomp ciepła Dimplex zależy od wielu czynników wśród których wyróżnić można to, z jakiego źródła pozyskuje on ciepło, jaka jest jej moc nominalna oraz współczynnik efektywności COP, oraz do czego ma być ona wykorzystywana. Warto jednak podkreślić, że koszt zakupu pompy ciepła Dimplex w najprostszych wersjach utrzymuje się na optymalnym poziomie w granicach około 10 000 złotych. Dlatego też poszukując pompy ciepła, warto zwrócić uwagę na tę markę i porównać jej produkty z modelami innych producentów za pomocą naszej porównywarki pomp ciepła. 

Pompa ciepła Dimplex — opinie 

To, czym różnią się pompy ciepła Dimplex od konkurencyjnych modeli jest przede wszystkim to, że dostępne są one w naprawdę wielu wersjach i wariantach do wyboru. Dodatkowo każda z nich może zostać wykończona w dowolnym kolorze z palety RAL, przez co prezentują się one niezwykle estetycznie. Ponadto pompy ciepła Dimplex to także wysoka sprawność i efektywność energetyczna dochodząca w niektórych modelach do poziomu współczynnika COP powyżej 5. Nie ma więc nic w tym dziwnego, że urządzenia tej marki cieszą się niemal wyłącznie pozytywnymi opiniami.