Strona główna > Pompy ciepła opinie > Producenci pomp ciepła > Pompa ciepła Dimplex opinie
Sprawdź najlepsze oferty pomp ciepła

fotovo logo Oferta od POLENERGIA

 
 

Pompa ciepła Dimplex opinie

Nazwa firmy: Glen Dimplex Polska Sp. z o.o.
NIP:
Adres siedziby: Obornicka 233
Poznań, 60-650
Ocena 5/5 (1 głosy/ów)

Rosnąca popularność pomp ciepła sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na tego typu źródło ciepła w swoich domach. Ilość ich producentów nie ułatwia jednak wyboru. Na rynku znaleźć można bowiem wiele firm zajmujących się sprzedażą pomp ciepła, a jedna z nich jest firma Dimplex. Założona została ona w 1973 roku i obecnie zaliczana jest ona do jednych z największych przedsiębiorstw produkujących urządzenia grzewcze. Sukcesywnie rozwija ona swoją ofertę o coraz to nowsze, innowacyjne rozwiązania, a jednym z nich są właśnie pompy ciepła. Jak wobec tego wygląda oferta pomp ciepła Dimplex?

Powietrzne, gruntowe czy wodne? Rodzaje pomp ciepła Dimplex

Oferta pomp ciepła Dimplex jest jedną z najbardziej rozbudowanych wśród dostępnych producentów tych urządzeń grzewczych na rynku. Znaleźć w niej można bowiem gruntowe pompy ciepła o różnorodnych mocach przeznaczone wyłącznie do ogrzewania budynków, podgrzewania w nich również wody użytkowej oraz będące wysokotemperaturowymi modelami, a także modele powietrzne podzielone na te same kategorie. Pompy ciepła Dimplex to jednak również modele powietrzne.

Oprócz tego w ofercie tej marki znajdują się także pompy ciepła przeznaczone do przygotowywania ciepłej wody użytkowej ze wbudowanym zasobnikiem o różnorodnych pojemnościach, a także specjalnie przygotowane z myślą o programie Czyste Powietrze pakiety pomp ciepła, które spełniają jego warunki. Dzięki temu Dimplex jest w stanie odpowiadać na potrzeby różnorodnych klientów bez względu na to jakiej pompy ciepła poszukują oni do swoich budynków.

Typy i moc pomp ciepła Dimplex

Szeroka oferta pomp ciepła Dimplex sprawia, że znaleźć w niej można dziesiątki różnorodnych modeli. Powietrzne pompy ciepła tej marki dzielą się bowiem na modele grzewcze, rewersyjne (także chłodzące), kompaktowe, typu split, a ich moce mogą wynosić zarówno mniej niż 20 kW, jak i więcej. Gruntowe pompy ciepła to natomiast modele podstawowe, kompaktowe, rewersyjne, grzewcze oraz wysokotemperaturowe. Z kolei modele wodne pomp ciepła Dimplex dostępne są wyłącznie w wersji grzewczej, rewersyjnej oraz wysokotemperaturowej.

Każda z pomp ciepła Dimplex bez względu na rodzaj jej źródła ciepła wyróżnia się natomiast wysokim współczynnikiem efektywności COP na poziomie wynoszącym nawet 5,2 w przypadku niektórych modeli. Z kolei chłodzenie pasywne możliwe jest do zastosowania w nawet najprostszych wariantach pomp ciepła Dimplex o najmniejszej mocy oraz mogą być sterowane w sposób zdalny.

Ile kosztuje pompa ciepła Dimplex? Cennik

Duża rozpiętość ofertowa sprawia, że cena pomp ciepła Dimplex zależy od wielu czynników wśród których wyróżnić można to, z jakiego źródła pozyskuje on ciepło, jaka jest jej moc nominalna oraz współczynnik efektywności COP, oraz do czego ma być ona wykorzystywana. Warto jednak podkreślić, że koszt zakupu pompy ciepła Dimplex w najprostszych wersjach utrzymuje się na optymalnym poziomie w granicach około 10 000 złotych. Dlatego też poszukując pompy ciepła, warto zwrócić uwagę na tę markę i porównać jej produkty z modelami innych producentów za pomocą naszej porównywarki pomp ciepła.

Pompa ciepła Dimplex — opinie

To, czym różnią się pompy ciepła Dimplex od konkurencyjnych modeli jest przede wszystkim to, że dostępne są one w naprawdę wielu wersjach i wariantach do wyboru. Dodatkowo każda z nich może zostać wykończona w dowolnym kolorze z palety RAL, przez co prezentują się one niezwykle estetycznie. Ponadto pompy ciepła Dimplex to także wysoka sprawność i efektywność energetyczna dochodząca w niektórych modelach do poziomu współczynnika COP powyżej 5. Nie ma więc nic w tym dziwnego, że urządzenia tej marki cieszą się niemal wyłącznie pozytywnymi opiniami.


Dodaj opinię

Twoja opinia

Brak opinii. Bądź pierwszy który doda opinię.